fbpx

Wentylacja w czasie pandemii – bezpieczna wymiana powietrza

Wentylacja w czasie pandemii to kluczowa sprawa! Okres epidemii COVID-19 stawia przed nami zupełnie nowe wymagania. Przede wszystkim musimy zadbać o siebie i naszych bliskich. Wymiana powietrza zapewnia komfort, jak również podnosi poziom bezpieczeństwa. Dlaczego wentylacja pomieszczeń jest taka ważna? Sprawdź! 

Wentylacja w czasie pandemii

Aby zapewnić bezpieczeństwo należy przestrzegać kilka ważnych zasad. Rekomendujemy:

  • Zwiększenie mocy pracy systemów wentylacji – zadbaj, by zwiększyć dostarczanie do pomieszczeń jak największej ilości powietrza zewnętrznego.
  • Wydłużenie czasu pracy urządzeń i systemów wentylacji – najlepiej pozostaw system wentylacji włączony przez całą dobę lub włącz go na klika godzin przed przyjściem do pomieszczeń, biur czy sal osób, a wyłącz dopiero, gdy w budynku nie będzie nikogo. 
  • Ograniczenie do minimum lub całkowite wykluczenie  pracy urządzeń opartych na recyrkulacji – zwróć uwagę na urządzenia do ogrzewania i chłodzenia działające na powietrzu obiegowym. 
  • Wietrzenie pomieszczeń – dbaj, aby pomieszczenia były regularnie wietrzone – otwieraj okna i/lub świetliki.

Pamiętaj!

W obiektach, gdzie system wentylacji nie działa prawidłowo, cząsteczki wirusa (jak również inne zanieczyszczenia, bakterie czy zarazki) mogą utrzymywać się w powietrzu przez dłuższy czas. Tym samym stanowić zagrożenie

rekuperacja, rekuperator, montaż rekuperacji w biznesie

Niezbędny system wentylacji

Wentylacja jest wymagana w każdym obiekcie. Bardzo ważne jest, aby w czasie pandemii systemy wentylacji pracowały bez recyrkulacji, a więc w oparciu o powietrze zewnętrzne. Nie zachodzi wtedy wymiana powietrza w systemie, dzięki czemu powietrze jest cały czas świeże. Ponadto zużyte, nie przedostaje się do obiegu, a tym samym – do innych pomieszczeń. Cząsteczki mogą bowiem przenosić się przez strumienie powietrza w pokojach lub kanałach powietrza wywiewanego z systemów wentylacyjnych.

koronawirus, epidemia covid - wentylacja pomieszczeń. zostań w domu!

Objawy koronawirusa

COVID-19 wpływa na każdego w inny sposób. Zadbaj o siebie i bliskich! Szczególnie zwróć uwagę, gdy pojawi się: 

  • gorączka
  • suchy kaszel
  • zmęczenie

Rzadziej występujące objawy to ból mięśni, gardła, głowy, czy też biegunka lub
zapalenie spojówek. Zdarza się także utrata smaku lub węchu, wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk czy stóp. 

W poważnych przypadkach pojawią się także:

  • trudności w oddychaniu lub duszności
  • ból lub ucisk w klatce piersiowej
  • utrata mowy lub zdolności ruchowych

W wypadku pojawienia się poważnych dolegliwości skontaktuj się z lekarzem. Przed wizytą zadzwoń i umów się na wizytę. Osoby z łagodnymi objawami, które nie cierpią na choroby współtowarzyszące, powinny zwalczać objawy w domu.

Pamiętajmy!

System wentylacji i jego elementy powinny przez cały czas użytkowania być zadbane, a także regularnie czyszczone. Zwłaszcza w okresie intensywnej eksploatacji urządzeń.

Zespół Carline wykonuje kompletną instalacje systemu wentylacji w domu oraz w firmie. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…