fbpx

Smoczy Gród i rekordowy Rollercoaster Zadra – realizacja Carline!

Każdy z nas doskonale zna największy Park Rozrywki w Zatorze. Jeżeli ktoś myślał, że Energylandia zaoferowała już wszystko – zaskoczymy Was! Właściciele szykują dla odwiedzających kolejne atrakcje. Smoczy Gród oraz rekordowy drewniany (!) Rollecoaster o zawadiackiej nazwie ZARDA niedługo zostaną udostępnione dla wszystkich spragnionych wrażeń. Zespół Carline odpowiedzialny jest za wykonanie klimatyzacji, a także wentylacji obiektów, jak również ogrzewanie oparte na pompach ciepła.

Smoczy Gród, drewniany rollercoaster zadra, klimatyzacja carline

Plan rozwoju

Prestiżowe nagrody m.in.: 1 miejsce European Star Award 2018 dla Mega Coastera Hyperion w kategorii Best New Coaster, a także 1 miejsce Park World Excellence Award 2018 Europe dla Speed Water Coastera w kategorii Water Ride of The Year czy też statuetka Parksmania Award 2018 dla Mega Coastera Hyperion w kategorii European Top Attractions mówią same za siebie. Sezon 2018 przyniósł ogrom sukcesów w związku z otwarciem Hyperiona, wspaniałego rollercoastera.  Liczba gości Energylandii wyniosła blisko półtora miliona osób!

Taki sukces tylko zaostrzył apetyt! W bliskiej przyszłości park ma powiększyć się z 26ha do ponad 150ha. Zostanie rozbudowany o Smoczy Gród, a także 4 gwiazdkowy hotel oraz kolejny rekordowy rollercoaster Zadra – tym razem – drewniany!

W galerii przedstawiamy zdjęcia z różnych okresów budowy. Efekt finalny zaprezentujemy już niedługo!

Smoczy Gród

Tajemniczy Smoczy Gród, to strefa tematycznie związana z legendarnym miasteczkiem z baśni o smokach. Architekci zainspirowali się urbanistyką średniowieczną północnej Europy, stąd tez mnogość drewnianych i kamiennych elementów. Odnaleźć tu będzie można ulicę z tamtej epoki, a także podzamcze i ruiny zamku.  W Smoczym Grodzie znajdziemy restaurację, a także puby. Całość utrzymana będzie w stylu rodem z kultowych filmów jak Władca pierścieni czy Wiedźmin. Dlatego nie zabraknie m.in. pochodni, czy zadymionych od ognia drobnych elementów dekoracyjnych.
Hotel 4*

Niedaleko Smoczego Grodu stanie 4* hotel. Pomysł jest odpowiedzią na rosnące potrzeby i zainteresowanie odwiedzających – przede wszystkim zza granicy. Hotel będzie adaptowany głównie pod kątem rodzin z dziećmi. Możemy się więc spodziewać, że pokoje będą miały dziecięce akcenty, a także wszelkie udogodnienia niezbędne do opieki nad maluchami. Architektura ma nawiązywać do malowniczej Wenecji. W wizualizacjach możemy dostrzec replikę kanału z gondolami i urokliwymi mostkami, otoczonego kolorowymi kamieniczkami. Centralna część zabudowy zostanie przeszklona tworząc przytulne patio z kawiarniami i punktami usługowymi. Na parterze znajdzie się także kompleks SPA z rozbudowaną ofertą zabiegów relaksacyjnych. Dodatkowo planowane jest utworzenie 2 sal konferencyjnych. Hotel więc będzie nie tylko bazą noclegową, ale i konferencyjno-restauracyjną. Właściciele w przyszłości mają udostępnić hotel na imprezy okolicznościowe oraz spotkania biznesowe. Ogromna przestrzeń jaka ma zostać poświęcona na budowę gwarantuje, że miejsce znajdzie dla siebie każdy zainteresowany. 😉Rekordowy Rollercoaster Zadra

Ogromne emocje wzbudza budowa rekordowego Rollercoastera ZADRA. Będzie to największy na świecie drewniany WOODEN ROLLER COASTER o wysokości sięgającej ponad 60 metrów! Dlaczego drewniany? Konstrukcje drewnianych kolejek wyróżnia nie tylko masywna budowa, ale także air-time, czyli ujemne przeciążenia, które powstają na szczytach wzniesień – powodując wrażenie lekkiego unoszenia się w powietrzu. To zupełnie inny rodzaj wrażeń, niż możemy doświadczyć na metalowych konstrukcjach. Odwiedzający będą mieli możliwość skorzystania z 2 pociągów, które poruszać się będą na torach długości 1300 m. W każdym z nich znajdzie się miejsce dla 24 osób w 6 rzędach. Trasa wzbogacona będzie również o 3 inwersje. Przejażdżka ma trwać niemal 2 minuty! Producentem tej atrakcji jest amerykańskie przedsiębiorstwo ROCKY MOUNTAIN CONSTRUCTION. Firma ta należy do światowej czołówki wykonawców tego typu instalacji. Premiera Wooden Roller Coastera została zaplanowana na sezon 2020, a nazwa Zadra sugeruje, że przejażdżka wzbudzi niemałe emocje!

Co przyniesie przyszłość?

Opisaliśmy tylko 3 etapy prac, ale Energylandia nie zakończy na tym swojego rozwoju. 😉 W przyszłości Park powiększy się o kolejne, zróżnicowane tematycznie strefy rozrywki, muzeum, a także urządzenia,  które pozwolą cieszyć się doskonałą zabawą CAŁY ROK! Powstanie także wyjątkowy Aquapark.

Realizacja Carline – klimatyzacja, wentylacja i ogrzewanie

Nasz zespół odpowiedzialny jest za projekt oraz montaż klimatyzacji, a także wentylacji mechanicznej w obiektach. Wykonaliśmy również instalację ogrzewania opartą na pompach ciepła. System klimatyzacji oparliśmy o urządzenia lidera branży – firmy Haier. Z kolei w systemie wentylacji wykorzystaliśmy produkty Harmann. To kolejny etap współpracy Carline i Energylandii. Z pewnością nie ostatni 😉


Źródło: Park Rozrywki Energylanda 

 Planujesz budowę nowego obiektu, a może masz hotel, restaurację, biuro, salon usługowy,  halę magazynową, zakład przemysłowy lub gabinet w którym potrzebujesz profesjonalnego projektu oraz montażu systemu klimatyzacjiwentylacji, a także ogrzewania? 

Skontaktuj się z nami!

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…