fbpx

Walka z koronawirusem? Rewolucja w klimatyzatorach Haier!

Walka z koronawirusem trwa. Technologia Haier zaskakuje i wprowadza absolutną rewolucję w świecie klimatyzacji! W odpowiedzi na aktualne potrzeby, klimatyzatory Haier wyposażono w lampy UV-C. Użycie sterylizacji UV-C w klimatyzatorach pozwala zahamować rozwój SARS-CoV-2 do 99,998%. Co istotne – zostało to oficjalnie potwierdzone certyfikatem TEXCELL. Niewiarygodne? Sprawdzamy szczegóły!

Walka z koronawirusem? Rewolucja w klimatyzatorach Haier

Walka z koronawirusem trwa!

Od ponad roku cały świat zmaga się z pandemią COVID-19. Badacze oraz naukowcy poszukują rozwiązań na walkę z wirusem. Jedno jest pewne – potrzeba kompleksowych działań, na wielu płaszczyznach, by poprawić obecną sytuację. Zespół projektantów i inżynierów naszego Partnera Strategicznego – firmy Haier – także aktywnie włączył się w działania przeciw COVID. Rozwiązanie okazało się nie tylko rewolucyjne, ale i skuteczne!

Walka z koronawirusem? Rewolucja w klimatyzatorach Haier

Klimatyzator zabija koronawirus. Jak to możliwe?

Dezynfekcja z użyciem lamp UV-C jest powszechnie stosowana w placówkach medycznych (szpitale, przychodnie), gdzie sterylność powietrza stanowi niezwykle istotną kwestię. Zespół Haier wykorzystał technologię sterylizacji UV-C w wybranych klimatyzatorach. Rozwiązanie pozwala na efektywną dezynfekcję powietrza, a jednocześnie nie ma szkodliwego wpływu na osoby czy zwierzęta przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach. 

Jak działa sterylizacja UV-C?

Sterylizacja UV-C opiera się na wirusobójczym i bakteriobójczym działaniu promieni UV-C. Promieniowanie wykorzystuje światło o długości fal od 100 do 280nm. Mimo bardzo małych rozmiarów wirusy zawierają kwasy nukleinowe DNA i RNA. A promieniowanie neutralizuje te kwasy. Dzięki reakcji fotochemicznej dochodzi do uszkodzenia połączeń między kolejnymi nośnikami informacji w kwasie nukleinowym. Pozwala to zmienić strukturę chemiczną, co z kolei hamuje wirusy. Jak podaje producent:

Lampa LED UV w klimatyzatorach Haier naświetla powietrze promieniami krótkofalowymi przepływającymi przez klimatyzator, w którym może znajdować się od 5-34% mikroorganizmów. Zasysane powietrze na pierwszym etapie jest filtrowane przez zestaw standardowych filtrów, a następnie poddane zostaje napromieniowaniu lampą UV-C, która może usuwać lub hamować do 99,99% wirusów i bakterii. Lampa LED emituje promienie wewnątrz urządzenia, od prawej do lewej strony, tylko gdy funkcja jest włączona.

Walka z koronawirusem? Rewolucja w klimatyzatorach Haier

Czy praca klimatyzatora wpływa na usuwanie koronawirusa?

Walka z koronawirusem przez klimatyzator to jednak nie tylko dobrze brzmiący chwyt reklamowy. Sterylizacja UV-C może zabijać do 99,99% wirusów oraz bakterii, w tym SARS-CoV-2, co – po szeregu wnikliwych badań – potwierdza Certyfikat Globalnej Organizacji Badawczej TEXCELL. Wysoki poziom skuteczności eliminacji lub hamowania bakterii, wirusów, a także grzybów poprzez naświetlanie lampą UV-C został także zaakceptowany przez Światową Organizację Zdrowia oraz przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Rewolucyjne zastosowanie technologii sterylizacji UV-C dostępne jest w klimatyzatorach PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, oraz FLEXIS Plus Silver Shine.

*Technologia STERYLIZACJA UV-C zastosowana w klimatyzatorach Haier pełni funkcję hamowania rozwoju wirusa (SARS-CoV-2) w oparciu o wyniki laboratoryjnego badania wydajności lampy UV-C (badanie: Non-GLP VIRAL CLEARANCE STUDY – FIO). Testy zostały przeprowadzone przez Texcell, globalną organizację zajmującą się przeprowadzaniem badań na zlecenie. Texcell zweryfikował i potwierdził skuteczność tej technologii na poziomie 99.998%, w przestrzeni o kubaturze 45 litrów, w czasie 1 godziny.

Walka z koronawirusem? Rewolucja w klimatyzatorach Haier

Materiały do pobrania

[wpdm_package id=’14352′] 
[wpdm_package id=’14356′] 
[wpdm_package id=’14358′]

Artykuł przygotowany na podstawie materiałów firmy Haier, Partnera Strategicznego firmy Carline

Jeżeli potrzebujesz systemów HVAC – zacznijmy od wizji lokalnej, wykonamy wycenę oraz zaplanujemy pracę. Umówmy się na dogodny termin. Zapraszamy do kontaktu!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 500 200 710 oraz 12 266 68 88
lub online: carline@carline.com.pl

Centrala: ul. Torowa 7C, Kraków; Siedziba: ul. Słoneczna 38a, Rabka Zdrój 

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…