fbpx

System wentylacji – rozwiązania dla Twojego biznesu!

Systemy wymiany powietrza decydują o komforcie, a także bezpieczeństwie pracowników. Wentylacja ma zapewnić nie tylko dobrą jakość powietrza, ale również ograniczyć wilgoć, rozwój drobnoustrojów i usuwać niepożądane zapachy w pomieszczeniach. Wentylacja mechaniczna to układ, w którym wentylator powiązany jest z kanałami oraz kratkami wywiewnymi w pomieszczeniach. Stanowi także źródło wyrzutu powietrza na zewnątrz. Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że zbędne są zarówno nawiewniki, jak i tradycyjne sposoby wentylacji – m.in. otwieranie okien. Twoja firma zasługuje na najlepszy system wentylacji. Sprawdź, co wiedzieć! 

Wentylacja

Wentylacja to wymiana oraz usunięcie nadmiernie podgrzanego lub zanieczyszczonego powietrza, a w jego miejsce dostarczenie rześkiego i świeżego. Systemy wentylacji gwarantują sprawną wymianę powietrza, jednocześnie zapewniając odpowiednią temperaturę oraz wysoką jakość. A jak wiemy, komfort ma ogromne znaczenie dla samopoczucia i wydajności pracowników.

Montaż wentylacji

Instalacja systemu wentylacji zależy m.in. od usytuowania budynku/ pomieszczenia, a także układu okien i drzwi, jak również czynników atmosferycznych. Dobrze działający układ systemu wentylacji to redukcja zanieczyszczeń, a więc poprawa samopoczucia kadry pracowniczej i klientów. Dodatkowo zmniejszmy ilość pary wodnej w powietrzu, a przede wszystkim zyskamy dopływ zdrowego, świeżego powietrza.

Instalacja wentylacji w biznesie to:

 • Projekt systemu wentylacji czyli wizja lokalna, plan instalacji oraz stworzenie rysunku technicznego
 • Dobór rozwiązania i urządzeń tzn. wybór najlepiej dopasowanego systemu wentylacji oraz urządzeń adekwatnych do potrzeb i oczekiwań biznesowych
 • Realizacja, a więc profesjonalny montaż wentylacji w pomieszczeniach wykonany przez specjalistów
 • Regularny serwis urządzeń, a dokładniej mówiąc przegląd, czyszczenie, konserwacja, a także wymiana uszkodzonych elementów

sprawdzanie wentylacji, kontrola wentylacji, wentylacja, serwis wentylacji

Wentylacja daje korzyści

System wentylacji jest niezbędny. Co zyskujemy?

 • Optymalną temperaturę
 • Utrzymanie prawidłowej wilgotności
 • Ochronę przed powstawaniem pleśni, rozwojem bakterii
 • Redukcję zanieczyszczeń
 • Poprawę jakości powietrza (dopływ świeżego)
 • Komfort dla naszych pracowników
 • Oszczędność firmowego budżetu

Rodzaje wentylacji

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Energooszczędna wentylacja mechaniczna nawiewno-wyciągowa z rekuperacją umożliwia odzyskiwanie ciepła. Kluczowym elementem jest rekuperator, czyli urządzenie ogrzewające chłodne powietrze z zewnątrz, wymieniające zużyte powietrze z pomieszczeń. Wymiennik ciepła umożliwia ochłodzenie ciepłego powietrza napływającego z zewnątrz. Wentylacja z odzyskiem ciepła sprawdzi się zarówno w biurze oraz sklepie, jak i również w lokalach usługowych, a także budynkach użyteczności publicznej.

Hotel Perfect ul. Kupa 7, Kraków

Hotel Perfect to piękny, czterogwiazdkowy obiekt zlokalizowany w samym sercu krakowskiego Kazimierza. Dzięki wysokim standardom prezentuje się elegancko oraz wytwornie. Swoim gościom zapewnia przede wszystkim komfort, wysoką jakość i profesjonalną obsługę.

Nasz zespół odpowiadał za projekt oraz wykonanie pełnego systemu instalacji sanitarnych tj. wentylację mechaniczną, grzania i chłodzenia, instalacje wodną, kanalizacyjną, hydrantową oraz gazową.

Wydajny układ odzysku ciepła zmniejsza zużycie energii . Ciepło usuwane z pomieszczeń chłodzonych jest ekonomicznie wykorzystywane jako źródło ciepła dla pomieszczeń ogrzewanych. W rezultacie można zmniejszyć obciążenie sprężarek i zewnętrznych wymienników ciepła, zapewniając efektywny odzysk energii cieplnej. Instalacja wentylacji hotelu opiera się na „sprytnie” ulokowanych centralach wentylacyjnych z rekuperacją. Zaprojektowany system podziału wentylacji pozwala inwestorowi zarządzać obsługą urządzeń w zależności od ilości zajętych pokoi.

Wentylacja nawiewno-wywiewna

Wybierając wentylację nawiewno-wywiewną decydujemy się na jedną z najbardziej skutecznych form wentylacji. W skład systemu wchodzą wentylatory kanałowe wyciągowe oraz kanały wentylacyjnekratki wywiewne zlokalizowane w miejscach wymagających wentylacji, a także wyrzutnie zużytego powietrza. W budynkach o podwyższonym standardzie za wymianę powietrza odpowiadają tzw. centrale wentylacyjne stanowiące element wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. Centrale wentylacyjne mają szerokie zastosowanie w systemach wentylacji mechanicznej w budynkach mieszkalnych, szkołach oraz uczelniach, jak również obiektach usługowych i sportowych. Taka wentylacja zapewnia uzdatnianie nawiewanego powietrza dzięki wmontowanym wymiennikom ciepła. Centrale wentylacyjne przy pomocy filtrów dostarczają do budynku oczyszczone powietrze.

Hotel INX**** ul. Starowiślna, Kraków

Nowoczesny, komfortowy i elegancki hotel INX w Krakowie oferuje swoim gościom 118 wygodnych pokoi i 4 apartamenty. Dodatkowo znajdziemy restaurację, kawiarnię, SPA, fitness oraz salę konferencyjną. Jest więc czas na obowiązki i przyjemności 😉

Budynek obsługuje 5 central wentylacyjnych firmy Bartosz z kompletną automatyką, które obsługują odpowiednio pokoje hotelowe, pomieszczenie restauracji, pomieszczenie baru, fitness, pomieszczenie kuchni z zapleczem. Oprócz tego zamontowano wentylatory wyciągowe i nawiewne obsługujące lokale techniczne, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, jak również ciągi komunikacyjne.


Wentylacja oddymiająca

Wentylacja oddymiająca i wentylacja bytowa garaży podziemnych odprowadza dym w razie wybuchu pożaru. Montaż systemu wentylacji w firmie obejmuje instalację osiowych wentylatorów oddymiających mocowanych na dachu i w kanałach wentylacyjnych, oraz wentylatorów strumieniowych, które zamieszczone są pod sufitami garaży.

H&M Galeria Kazimierz, Kraków

Galeria Kazimierz jest jedną z najdłużej działających krakowskich galerii. Znajdziemy w niej zarówno sklepy, jak i punkty rozrywkowe czy gastronomiczne.

Nasz zespół opowiadał za instalację systemów HVAC tj. klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, jak również montaż systemu oddymiania w jednym ze sklepów znajdujących się w Galerii Kazimierz – H&M. Wykonaliśmy także pełen system automatyki oraz system BMS. Automatyka oraz BMS zostały oparte na systemie SCHNEIDER ELECTRIC. Z kolei instalacja wentylacji oparta została na centralach wentylacyjnych nawiewno – wywiewnych z odzyskiem ciepła i wstępnym chłodzeniem. Dodatkowo zamontowaliśmy wentylację oddymiającą System AIR oraz nawiewniki TROX.Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…