fbpx

System klimatyzacji skrojony na miarę Twojej firmy!

W lokalach usługowych, sklepach, biurach, restauracjach, hotelach, szpitalach, urzędach, obiektach sportowych i rozrywkowych oraz halach przemysłowych niezbędny jest sprawny, adekwatny do potrzeb system klimatyzacji. Ma on zapewnić komfort osobom znajdującym się w pomieszczeniach, ale także pozwolić na sprawne działanie sprzętu. Na rynku znajdziemy różne rozwiązania, dzięki którym idealnie dopasujemy urządzenie na miarę naszego biznesu. Co wybrać?

klimatyzator, klimatyzacja, montaż klimatyzacji

Klimatyzacja na wielką skalę

Urządzenia klimatyzacyjne w zastosowaniu przemysłowym muszą być wydajne. Zazwyczaj są to większe jednostki (w przypadku hal, magazynów, hoteli), ale znajdziemy wśród nich również mniejsze, idealne do zastosowania w biurze, salonie usługowym czy restauracji. Powinny pracować cicho. Ważny jest design – coraz bardziej atrakcyjny, doskonale dobrany do aranżacji. Ogromny nacisk kładzie się na oddziaływanie urządzeń na środowisko oraz energooszczędność. (zielone budownictwo) Ekologiczne systemy cieszą się popularnością zarówno wśród nowopowstających inwestycji, jak również w modernizacji istniejących.

System klimatyzacji – korzyści 

Optymalizacja temperatury w pomieszczeniach to oczywista sprawa. System klimatyzacji ma utrzymać odpowiedni poziom temperatury, jak również właściwą wilgotność. Straty ciepła w przypadku korzystania z urządzeń klimatyzacyjnych mogą obniżyć się nawet o 90%.

Urządzenia oraz sprzęt, dzięki zachowaniu odpowiedniego poziomu temperatury i wilgotności powietrza pracują na najwyższym poziomie, nie narażając nas na dodatkowe straty. (wymiana elementów, naprawa, wyższe zużycie energii do utrzymania wydajności)

Czyste powietrze – bez bakterii, grzybów i pleśni. Pozbawione alergenów, pyłów i zanieczyszczeń. Świeże i zdrowe, którym chce się oddychać daje nam znacznie więcej! Poprawia koncentracje i procesy myślowe, podnosi sprawność fizyczną, dodaje energii. A dobre samopoczucie to podstawa!

Systemy klimatyzacji przemysłowej do zastosowań komercyjnych

1. Klimatyzatory przypodłogowo–podsufitowe

  • gdzie? sklepy, biura, lokale usługowe, gastronomiczne
  • charakterystyka: długi zasięg rozprowadzania powietrza, cicha i energooszczędna praca, łatwość aranżacji

Western Camp, Zator

Kompleks hoteli, restauracji oraz lokali usługowych położonych obok największego Parku Rozrywki w Polsce – Energylandii. W restauracji utrzymanej w klimacie dzikiego zachodu zastosowano klimatyzację przypodłogowo-przysufitową. Praca urządzeń jest cicha, co zapewnia komfort, spokój i wygodę dla gości. Długi zasięg rozprowadzania powietrza gwarantuje doskonałe powietrze w całym obiekcie.2. System Multi Split

  • gdzie? biura usługowe, urzędy, sklepy
  • charakterystyka: kilka jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną, duży zakres konfiguracji, energooszczędność, cicha praca

Euroclean, ul. Szlachtowskiego, Kraków

System Multi Split jest powszechnie stosowany i najeży do najbardziej popularnych rozwiązań w systemach  klimatyzacyjnych. Multi Split pozwala na łączenie kilku jednostek wewnętrznych a jedną jednostką zewnętrzną, co z kolei pozwala na szeroki zakres konfiguracji. Urządzenia Multi pracują także cicho i należą do energooszczędnych.

3. Klimatyzatory kasetonowe

  • gdzie? sklepy, biura, restauracjelokale z podwieszanym sufitem
  • charakterystyka: duży wybór mocy, urządzenie mało widoczne, niski poziom hałasu, rozprowadza powietrze nawet w 4 kierunkach

Zespół gabinetów dentystycznych wraz z salą szkoleń dentystycznych, Ul. Zamoyskiego, Kraków

Przestrzeń, cicha praca, wysoka wydajność i estetyczny wygląd. Lokale usługowe, gabinety, biura muszą spełniać standardy, ale również być reprezentatywne. Klimatyzacja kasetonowa pozwala na łatwe ukrycie urządzeń np. jak w przypadku realizacji przebudowy systemu w gabinetach dentystycznych na Zamoyskiego w Krakowie. Kasetony wmontowane są do sufitu, dzięki czemu pracują niezauważone.

 

4. System VRF

  • gdzie? centra handlowe, biurowce, hotele, szpitale oraz wszelkie obiekty z potrzebą jednoczesnej klimatyzacji wielu pomieszczeń
  • charakterystyka: automatyzacja, składa się z jednego agregatu oraz kilku jednostek wewnętrznych

LUX MED. Ul Wadowicka, Kraków

Zastosowany system klimatyzacji VRF pozwala na zautomatyzowanie instalacji i zwiększenie możliwości ustawień. Precyzyjny układ pomaga zachować świeże powietrze dla lekarzy, pielęgniarek oraz pacjentów. Urządzenia zamontowane są tak, by obsługiwały różne części gabinetów lekarskich i wzajemnie się dopełniały. Dodatkowo systemy VRF jednoczesne odpowiadają za chłodzenie i grzanie.

5. Klimatyzatory kanałowe

  • gdzie? pomieszczenia biurowe/przemysłowe, hotele
  • charakterystyka: niewidoczny montaż; możliwość współpracy z siecią wentylacyjną; dobre parametry pracy; automatyka sterująca

Hotel Perfect ul. Kupa, Kraków

Hotele i restauracje należą do miejsc o wyjątkowych wymaganiach. Urządzenie klimatyzacyjne musi działać bez zarzutu – zarówno w momencie największego natężenia ruchu, jak i wtedy, gdy na sali jest kilku gości. Klimatyzator może być wyposażony w czujnik, który pilnuje, aby zużycie energii warunkowane było zapotrzebowaniem. To równie ważne w przypadku pokoi hotelowych. Każdy gość ma inne wymagania, dlatego zapewnienie optymalnej temperatury jest możliwe dzięki inteligentnej regulacji. Dodatkowo urządzenia sprytnie ukryte nie psują aranżacji.Pamiętajmy!

System klimatyzacji ma posłużyć nam przez lata! Aby sprzęt działał bez zarzutów należy serwisować go zgodnie z zaleceniami. (min. jeden raz w roku) Urządzenia klimatyzacyjne działają min. 8 h w ciągu doby, dlatego zakup renomowanego sprzętu oraz skorzystanie z wykonania profesjonalnej pomocy firmy projektowej i instalacyjnej, to gwarancja wysokiej wydajności, cichej, bezproblemowej pracy oraz oszczędność!

Warto wybrać odpowiedni system klimatyzacji dla firmy i zdać się na firmę, która wykona jej profesjonalny montaż.
Chętnie pomożemy, doradzimy, zaprojektujemy, a także zrealizujemy projekt dopasowany do Państwa potrzeb i oczekiwań! 😉

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…