fbpx

Sukiennice Restauracja

O Projekcie

Wykonywane instalacje:

W 2013 roku zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w remontowanej 2-poziomowej restauracji w Sukiennicach.

  • Instalacje wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej
  • Automatyka

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna wraz z automatyką:

W zakres prac firmy Carline wchodziło kompleksowo projekt i wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej opartej na centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła o wydajności 15000 m3/h. Centrala obsługuje sale konsumpcyjne restauracji na poziomie -1 i 0, kuchnię na poziomie -1 oraz nawiew do pomieszczeń zaplecza kuchennego na poziomie -1 i 0. Wywiew z pomieszczeń sanitarnych i zaplecza socjalnego odbywa się przez wentylatory kanałowe podłączone do istniejących kanałów wentylacji grawitacyjnej. Centrala wentylacyjna została zlokalizowana w pomieszczeniu technicznym na poziomie antresoli restauracji. Czerpnia umieszczona została w oknie pomieszczenia technicznego, wyrzutnia jako ścienna wykonana z miedzi w dachu na poziomie tarasu sukiennic nad Muzeum Narodowym. Kanał wyrzutowy wykonany został w przeciwpożarowej izolacji z Conlitu, jego trasa przechodzi przez Muzeum Narodowe.

 

Firma Carline również dobrała oraz zamontowała okapy kuchenne dla potrzeb technologii kuchni.

Całość instalacji wentylacji wyposażona została w automatykę dostarczaną przez dostawcę urządzeń umożliwiającą m. in. regulację temperatury, wydajności powietrza jak również m. in. programowanie czasowe.
Realizujesz podobny projekt?

Oferujemy projekt i montaż systemów HVAC (Kraków i Małopolska)
Zapytaj o Wycenę

Również interesujące…