fbpx

Salony i lokale usługowe – przypominamy 5 realizacji na 25lecie Carline

Salony i lokale usługowe muszą nie tylko oferować doskonałe produkty, ale też rewelacyjnie się prezentować. Zarówno kadra pracownicza, jak i partnerzy, kontrahenci oraz klienci sklepów, centrów handlowych, salonów czy lokali usługowych powinni czuć się w pomieszczeniach komfortowo i wygodnie. To także korzyść dla produktów oraz sprzętu, którego używamy w firmie. Optymalne warunki pomagają utrzymać pracę, jak również wydajność urządzeń na najwyższym poziomie.

Montaż klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania – salony i lokale usługowe

Klienci i partnerzy zwracają uwagę na mnóstwo aspektów podczas zakupów, korzystania z usług czy w trakcie nawiązywania kontaktów biznesowych. Użyteczność, jakość oraz parametry, innowacyjność, marka czy atmosfera to jedne z wielu kryteriów, dzięki którym możemy wspiąć się na szczyt w naszej branży. Ekspozycja naszych usług i produktów często przekłada się na późniejsze wyniki. Odpowiedni system klimatyzacjiwentylacji czy ogrzewania zapewni najlepsze warunki zarówno dla pracowników i klientów, jak i urządzeń czy produktów. Automatyka z kolei pozwoli na bezproblemowe sterowanie. Nasza firma na przestrzeni lat współpracowała z centrami handlowymi, sklepami, lokalami usługowymi czy salonami sprzedaży wykonując kompletny projekt i montaż systemów HVAC.

Wybraliśmy 5 różnych realizacji związanych z branżą usługową, które chcemy przypomnieć z okazji przypadającego w tym roku 25lecia firmy Carline!

Galeria Wnętrz, Salon Kler, Kraków

Projekt i montaż klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewanie

Ekskluzywna, nowoczesna i stylowa Galeria Wnętrz przy ul. Tetmajera 83 w Krakowie oferuje bogaty asortyment markowych produktów do wystroju oraz wyposażenia wnętrz. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy dla salonu Kler instalacje HVAC. Odpowiadaliśmy również za kompletne wykonanie projektu instalacji wodnej, ogrzewania, a także klimatyzacji i wentylacji mechanicznej wraz z automatyką budynkową BMS* oraz montaż instalacji w obiekcie.

System klimatyzacji oraz ogrzewania oparliśmy o klimakonwektory wentylatorowe kanałowe z silnikami bezszczotkowymi VTS i sterowaniem inwerterowym produkcji Daikin. Ciepło zimą dostarcza kotłownia gazowa, a w okresie letnim, za czynnik chłodzący do urządzeń, odpowiada agregat wody lodowej marki Daikin. Oddzielny skraplacz agregatu zaprojektowany został na zewnątrz budynku, na ścianie zewnętrznej Patio.

W całym budynku zainstalowaliśmy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepłaogrzewaniem wstępnym oraz chłodzeniem powietrza nawiewanego do poszczególnych części obiektu. System został przemyślany tak, by umożliwić regulację ilości świeżego powietrza. Za wentylację całej części ekspozycyjno-handlowej odpowiada z kolei centrala wentylacyjna z rekuperatorem obrotowym, komorą mieszania, jak również nagrzewnicą wodną, chłodnicą wodną oraz kompletną automatyką, która umożliwia sterowanie z poziomu systemu BMS.

Więcej –> Galeria Wnętrz Salon KLER
ABM, Kraków

Projekt i montaż klimatyzacji, wentylacji oraz instalacja ogrzewania

Budynek ABM w Krakowie przeznaczony jest na działalność ekspozycyjną, biurową oraz magazynową firmy. Zlokalizowany przy ul. Dobry Początek 6 w Krakowie.

Budynek ABM w Krakowie zaopatrzyliśmy w 8 central wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych firmy Klimor, które umieściliśmy na dachu budynku wraz z 6 wentylatorami wyciągowymi dachowymi firmy Harmann. Wszystkie centrale wyposażone są wymiennik odzysku ciepła. Instalacja wyciągowa oraz nawiewna wyposażona jest z kolei w regulatory stałego przepływu powietrza typu VFL firmy Trox. Instalację chłodniczą, a także grzewczą dla pomieszczeń biurowych oparliśmy o 4-rurowe klimakonwektory kanałowe i kasetonowe firmy Daikin (60szt. urządzeń). Urządzenia sterowane są indywidualnie z każdego pomieszczenia. Wykonaliśmy również klimatyzację do serwerowni, używając dwóch klimatyzacji Split Daikin. Źródłem chłodu dla klimakonwektorów jest wspólny agregat chłodniczy zlokalizowany na dachu . W instalacji skorzystaliśmy także z wody lodowej.

Z kolei źródłem ciepła dla budynku jest kotłownia gazowa zlokalizowana na parterze w osobnym pomieszczeniu. Pomieszczenia ogrzewane są za pomocą klimakonwektorów, central wentylacyjnych, a także aparatów grzewczych czy grzejników. W centralach wentylacyjnych wraz z armaturą regulacyjną oraz odcinającą zainstalowaliśmy pompy ciepła firmy Wilo.

Więcej –> ABM Biuro Ekspozycyjno-magazynowe


Oczyszczalnia Ścieków Siatkówka, Kielce

Projekt i montaż klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewania, instalacja wod.-kan.

Oczyszczalnia obsługuje system zbiorczej kanalizacji sanitarnej miasta Kielce oraz okolicznych gmin. Proces oczyszczania ścieków prowadzony jest na obiektach mechaniczno-biologicznego oczyszczania ścieków, wspomaganych stopniem chemicznego usuwania fosforu. W oczyszczalni zachodzi proces charakteryzujący się bardzo wysokim poziomem redukcji zanieczyszczeń. Wszystkie systemy muszą więc działać bez zarzutu.

Firma Carline odpowiadała za kompleksowe usługi i.in. instalację wentylacji pomieszczeń technologicznych (rozdzielnie elektryczne, stacje dmuchaw, magazyny polimerów, dygestoria, itp.). Wentylację wykonaliśmy w oparciu o centrale nawiewno-wywiewne. Wydajność central oraz wentylatorów instalacji wynosi ok. 50000 tyś m3/h. Z kolei w systemie klimatyzacji do pomieszczeń biurowych użyliśmy układów freonowych.

Oprócz systemu klimatyzacji i wentylacji w zakresie projektu wykonaliśmy również instalacje:

  • Wewnętrznej wod.-kan.
  • Ogrzewania
  • Pulpy piaskowej
  • Dezodoryzacji
  • Wody przemysłowej
  • Sprężonego powietrza

Więcej –> Oczyszczalnia Ścieków, Kielce

CBRE doradztwo techniczne, Warszawa

Projekt i montaż klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewania

Firma CBRE świadczy usługi w zakresie Doradztwa Strategicznego dla Biznesu – zarówno dla najemców nieruchomości,  jak i inwestorów. Obsługuje firmy i przedsiębiorstwa zajmujące różne wielkości i rodzaje powierzchni, poprzez zarządzanie obiektami, zarządzanie projektami wraz ze świadczeniem usług doradczych i transakcyjnych. Prężnie zarządza aktywami w celu osiągnięcia ich jak największej rentowności, efektywnego oraz skutecznego lokowania kapitału, również poza granicami, zapewniając klientom optymalizację wartości niezależnie od lokalizacji.

W biurze CBRE w Warszawie odpowiadaliśmy za instalację sytemu wentylacjimontaż klimatyzacji i ogrzewania pracująca na belkach chłodząco-grzewczych.
Sklepy, Centra Handlowe

Projekt i montaż klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania oraz wod.-kan.

Montaż klimatyzacji i wentylacji oraz instalacja wod-kan iSpot Stary Browar

W budynku iSpot wykonaliśmy:

  • Rozprowadzenie systemu instalacji wentylacji mechanicznej nawiewnej w lokalu, montaż nawiewników;
  • Montaż pomp ciepła Lennox o łącznej mocy chłodniczej 24 kW;
  • Rozprowadzenie wody technologicznej i podłączenie do pomp ciepła;
  • Instalację wod.-kan. oraz skroplin na obszarze lokalu.

Montaż klimatyzacji sklep TKMAXX

W opolskim centrum handlowym Karolinka znajdziemy szereg sklepów m.in. TKMAXX, który oferuje szeroki asortyment produktów znanych marek. Odpowiadaliśmy za instalację wentylacji mechanicznej nawiewno – wyciągowej o wydajności łącznej 40 000 m/h. W realizacji użyliśmy rooftopów wyprodukowanych przez firmę LENNOX. Montaż klimatyzacji wykonaliśmy w systemie Multi Split wykorzystując klimatyzatory TOSHIBA. Moc łączna urządzeń wynosi Qch=160 kW.

Realizacja Carline – H&M galeria Kazimierz

Centra Handlowe wymagają szczególnych warunków by zapewnić doskonałe warunki dla klientów, a także zabezpieczyć towary do sprzedaży. Ekipa Carline wykonała montaż klimatyzacji oraz wentylacji mechanicznej nawiewno – wyciągowej o wydajności łącznej 56 015 m3/h dla sklepu H&M zlokalizowanego w krakowskiej Galerii Kazimierz. Wykonaliśmy również instalację oddymiania – wydajność 58 200 m3/h. Dodatkowo systemy HVAC wyposażyliśmy w automatykę oraz BMS opartą na systemie SCHNEIDER ELECTRIC.

Więcej –> HM


Warto wybrać odpowiedni system klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewania, którego potrzebują wszystkie salony i lokale usługowe. Najlepiej zdać się na pomoc profesjonalnej firmy oferującej projekt i montaż.
Chętnie pomożemy, doradzimy, zaprojektujemy, a także zrealizujemy projekt dopasowany do Państwa potrzeb oraz oczekiwań! 😉

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…