fbpx

Restauracja na Wiśle „Augusta”

O Projekcie

Wykonywane instalacje:

  • Instalacje wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej
  • Instalacja klimatyzacji i ogrzewania
  • Instalacja kotłowni
  • Instalacja wod-kan
  • Automatyka

Wentylacja mechaniczna, klimatyzacja i ogrzewanie, instalacja wod-kan:

W 2012 roku na granicy krakowskiego Kazimierza i Podgórza na rzece Wiśle uruchomiona została ekskluzywna restauracja „Augusta”. Restauracja została wyposażona w nowoczesne i energooszczędne instalacje ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji mechanicznej. Wszystkie instalacje łącznie z instalacjami sanitarnymi a więc wod-kan zostały zaprojektowane i zrealizowane były przez firmę Carline.

Barka „Augusta” posiada wysokosprawną instalację wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewną obsługującą salę restauracyjną na poziomie 1, pokój VIP-ów, pomieszczenia biurowe. Poza instalacją wentylacji obsługującą pomieszczenia dla klientów, zaprojektowano i wykonano instalacje wentylacji wywiewnej dla potrzeb technologii kuchni oraz pomieszczeń sanitarnych.

W restauracji na wodzie głównym źródłem ciepła jest kotłownia na olej opałowy o mocy grzewczej 115 kW. Firma Carline wykonała instalację ogrzewania, w której odbiornikami ciepła są grzejniki, instalacja ogrzewania podłogowego, klimakonwektory wentylatorowe. Instalacja ciepła technologicznego do klimakonwektorów w okresie letnim pełni funkcje instalacji wody lodowej zapewniając klimatyzację pomieszczeń. Źródłem chłodu dla instalacji klimatyzacji jest agregat wody lodowej Aermec o mocy chłodniczej 60 kW.

Kotłownia na olej opałowy zapewnia podgrzewanie wody użytkowej za pomocą wężownicowego podgrzewacza wody o pojemności 500 l. Pod pokładem barki znajduje się zbiornik na olej opałowy i zbiornik na ścieki sanitarne. Instalacje HVAC posiadają automatykę dostarczaną przez producentów urządzeń umożliwiającą regulację parametrów powietrza tzn. temperatury i wydatku powietrza.

Realizujesz podobny projekt?

Oferujemy projekt i montaż systemów HVAC (Kraków i Małopolska)
Zapytaj o Wycenę

Również interesujące…