fbpx

Prace instalacyjne w Willi Baszta – Przegorzały

Willa Baszta w Przegorzałach to zabytkowa budowla zaprojektowana przez uznanego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza, którą stworzył jako dom dla siebie i swojej rodziny. Znajduje się w pięknej zielonej okolicy, na skraju Lasu Wolskiego, tuż obok rezerwatu przyrody Skałki Przegorzalskie. 🌳 Z tarasu willi, rozciąga się zachwycający widok na okoliczną przyrodę, a przy dobrej pogodzie zobaczyć można Tatry! ⛰️

Rodzina Adolfa mieszkała w willi do wojny, kiedy to Niemcy przejęli własność posesji. Po wojnie majątek rodzinny już nigdy nie powrócił do pierwotnych właścicieli. Obecnie w budynku mieści się Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nie bez powodu wspominamy o tym miejscu. Firma Carline została wybrana do zaprojektowania i wykonania systemu klimatyzacji zabytkowej Willi. Nasz Zespół odpowiada za projekt i wykonanie dwóch systemów VRF:

➡️ Pierwszy obsługuje parter, gdzie znajduje się sala bankietowa. System składa się z 3 jednostek wewnętrznych i agregatu zewnętrznego o łącznej mocy chłodniej 16 kW.

➡️ System drugi obsługuję piętra budynku, w których znajdują się luksusowe apartamenty mieszkaniowe. Instalacja opiera się na 7 jednostkach wewnętrznych i agregacie zewnętrznym o łącznej mocy chłodniczej 30 kW.

Dbamy również o projekt i realizację systemu wentylacji mechanicznej obsługującej basen, znajdujący się w piwnicach Baszty. Do wykonania instalacji użyliśmy specjalistycznej centrali basenowe firmy Danpoltherm o wydajności 2500 m3/h. Strefa SPA wentylowana jest za pomocą wydajnego rekuperatora z odzyskiem ciepła.

Już wkrótce opowiemy Wam więcej nie tylko na temat samego projektu, ale i całej Willi. ☺

Również interesujące…