fbpx

Pompy ciepła GHP – wymiana urządzeń w Hotelu Hilton

O Projekcie

Pięciogwiazdkowy Hotel Hilton w Krakowie przyciąga swoich gości najwyższą jakością oraz szczegółami dopracowanymi w każdym calu. Wszystko musi działać bez zarzutu, dlatego też nasz Zespół wykonał montaż klimatyzacji i wentylacji obiektu, a także przez wszystkie lata od otwarcia hotelu, dba o regularne serwisy i przeglądy. By utrzymać najwyższą efektywność i wydajność systemów, po 10 latach pracy pomp ciepła, nadszedł czas na wymianę urządzeń. Na dachu budynku zamontowaliśmy komplet nowych jednostek GHP Panasonic.

pompa ciepła GHP Panasonic, wymiana

Pompy ciepła GHP Panasonic

Pompa Panasonic GHP to doskonałe urządzenie, które przynosi szereg korzyści. Zapewnia wydajną, stabilną pracę, a przy tym jest bardziej ekologiczna w porównaniu do innych rozwiązań tego typu. Dlatego też projektując system klimatyzacji dla krakowskiego Hotelu Hilton postawiliśmy właśnie na pompy ciepła GHP. Od początku istnienia obiektu dbamy nie tylko o instalację klimatyzacji, ale także wentylacji, ogrzewania oraz instalację p.poż. Od lat wykonujemy regularne przeglądy, odpowiadając za komfort oraz bezpieczeństwo pracowników i gości.

Renowacja silnika pompy GHP. Zespół Carline pionierem na Polskim rynku!

Zanim doszło do wymiany urządzeń, Zespół Carline kilka lat temu wykonał kompleksową renowację silnika pompy ciepła. Było to pionierskie posunięcie. Ówczesny serwis polegał na wymianie całego elementu na nowy. Dzięki tej renowacji osiągnęliśmy rekordowy wynik pracy silnika. Standardowo jest to ok. 40 tys. godzin pracy agregatu (ok. 10 lat). Nasz zregenerowany model zapewnił aż 98669 godzin wydajnej, efektywnej pracy! Ten imponujący wynik nie byłby możliwy, gdyby nie renowacja, ale też cykliczne, dokładne przeglądy, które wykonujemy. Więcej o rekordziście przeczytacie w naszym artykule.

Hotel Hilton wyposażony jest w efektywne systemy HVAC

  • Wentylacja mechaniczna – centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne na dachu o łącznej wydajności ok. 39000 m3/h.
  • Klimatyzacja – system VRF-GHP oparty na pompach ciepła zasilanych gazem pracujących na ekologicznym czynniku R410A, system VRF-3 rurowy umożliwiający jednoczesne grzanie i chłodzenie w 1 systemie – łączna moc chłodnicza zainstalowanych na dachu agregatów GHP ok. 460 kW.
  • Instalacja tryskaczowa wraz z pompownią.


Realizujesz podobny projekt?

Oferujemy projekt i montaż systemów HVAC (Kraków i Małopolska)
Zapytaj o Wycenę

Również interesujące…