fbpx

Ogrzewanie do małego domu. Czy pompa ciepła sprawdzi się do ogrzewania domu?

Ogrzewanie do małego domu musi być praktyczne, wydajne, a także ekonomiczne. Dobrze, by było także ekologiczne. Ostatnie trendy wyraźnie zmierzają w stronę małych, jednorodzinnych domków. Odchodzimy od wielkich, ciężkich domów, które mogą pomieścić kilka pokoleń. Zaczynamy doceniać prywatność, a także minimalizm. Zależy nam na praktycznych rozwiązaniach. Budując mały dom musimy dokładnie przemyśleć jakie instalacje spełnią nasze potrzeby. Ogrzewanie domu z użyciem pompy ciepła może być doskonałym rozwiązaniem. Sprawdźmy dlaczego! 

Ogrzewanie do nowego domu. System ogrzewania. Domowe ogrzewanie

Mały dom na topie 

Budowa małych domów w ostatnich latach zyskała na popularności. To nie tylko bardziej prywatne rozwiązanie, ale też tańsze w budowie i późniejszej eksploatacji. Decydując się na mały, przytulny dom, szczególną uwagę trzeba poświęcić na dobór urządzeń i systemów. Na rynku jest dostępnych wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nie tylko dobrać ekologiczne rozwiązanie, ale także zachować wysoką wydajność, a jednocześnie obniżyć koszty eksploatacji, przynosząc realne oszczędności. Jednym z najwyższych kosztów jest ogrzewanie. Dziś skupimy się na rozwiązaniu, które opiera się na pompach ciepła dla małych domów (o powierzchni ok. 100m2). 

Ogrzewanie małego domu wymaga przemyślanych działań 

Pompa ciepła stanowi doskonałą, ekologiczną alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania gazowego, olejowego czy też elektrycznego. Zdecydowanym atutem jest także stosunkowo mała powierzchnia urządzeń, co jest szczególnie istotne w przypadku małych domów – nie wymaga budowy kotłowni, komina spalinowego, czy też magazynu na opał. Co więcej – nowoczesny design nie zakłóca aranżacji pomieszczeń. Pompy ciepła należą nie tylko do bezpiecznych, ale i łatwych w obsłudze urządzeń. 

Pompa ciepła i fotowoltaika

Instalacje pompy ciepła można połączyć z fotowoltaiką, co pozwoli jeszcze bardziej obniżyć koszty. Dodatkowo oba stanowią ekologiczne rozwiązania. Co więcej – podnoszą wartość budynku. Korzystne, ekologiczne rozwiązania z niskimi kosztami utrzymania są zdecydowanie pożądane na rynku i wypływają pozytywnie na prestiż nieruchomości. 

pompa ciepła w domu, pompa ciepła w firmie, serwis pomp ciepła

Dlaczego pompa ciepła?

Pompy ciepła są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych rozwiązań w przypadku nowych domów. Stanowią doskonałe rozwiązanie:

 • Ekologiczne,
 • Ekonomiczne w eksploatacji,
 • Nowoczesne,
 • Łatwe w sterowaniu i obsłudze,
 • Bezpieczne,
 • Najszybciej rozwijające się wśród urządzeń grzewczych,
 • Posiadające coraz bardziej zaawansowane rozwiązania,
 • Zapewniające wysoki komfort.

ogrzewanie małego domu

Co wypływa na wybór pompy ciepła?

 • Powierzchnia domu oraz jego kubatura,
 • Rodzaj, a także jakość izolacji cieplnej (termicznej),
 • Materiały, z jakich zbudowany został budynek,
 • Liczba mieszkańców oraz ich preferencje związanych m.in. z temperaturą, jaka ma panować w pomieszczeniach,
 • Szacunkowe, roczne zużycie wody.

Koszty ogrzewania

Do wyboru mamy opcję pompy powietrznej lub gruntowej. Znacznie częściej wybierane są pompy powietrzne. Ich cena, w zależności od modelu, mocy czy producenta oscyluje w przedziale między 10.000 zł do nawet 70.000 zł. Początkowy koszt z pewnością rekompensuje fakt, iż odpowiednio dobrana pompa ciepła do małego domu jest bardzo tania w eksploatacji, a także bezobsługowa, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem.  

Jak obniżyć koszt pompy ciepła i jej instalacji?

Istnieje kilka rządowych/ wojewódzkich/ regionalnych/ gminnych czy też miejskich programów, które promują ekologiczne rozwiązania, a ty samym pomagają dofinansować instalację pompy ciepła. Finansowanie termomodernizacji w różnych regionach wymaga spełnienia innych warunków. Warto jednak poświęcić czas na poznanie dostępnych opcji. Pozwala to zaoszczędzić nawet kilka tysięcy.

Jeżeli potrzebujesz systemów HVAC – zacznijmy od wizji lokalnej, wykonamy wycenę oraz zaplanujemy pracę. Umówmy się na dogodny termin. Zapraszamy do kontaktu!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 500 200 710 oraz 12 266 68 88
lub online: carline@carline.com.pl

 

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…