fbpx

Odświeżanie, nawilżanie i oczyszczanie powietrza w pigułce!

Koniec wakacji – zimne poranki, chłodne wieczory i kapryśna pogoda przypominają nam, że niedługo już jesień. To też sygnał, że czas zadbać o nasze zdrowie oraz samopoczucie, aby przetrwać okres przeziębień i spadku nastroju. Ważne jest także, by zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed nasileniem zanieczyszczeń w powietrzu: bakterii wirusów czy smogu.

Temat powraca jak bumerang każdego roku. Niezbędne jest zapewnienie świeżego powietrza w pomieszczeniach, a poprzez dynamiczny rozwój technologii – ilość zanieczyszczeń rośnie. Odchodzą w zapomnienie stare metody, a na ich miejsce pojawiają się innowacyjne pomysły i rozwiązania mające na celu redukcję zagrożeń.

czyste powietrze w domu, zdrowie powietrze

Odświeżanie powietrza – oczyszczanie i nawilżanie

Firmy specjalizujące się w branży HVAC – klimatyzacji, wentylacji, ogrzewaniu i uzdatnianiu powietrza – oferują szereg rozwiązań. Zaliczymy do nich wentylację z odzyskiem ciepła czy oczyszczacze powietrza (również przenośne!). Niejednokrotnie udoskonalone są one pakietem opcji dodatkowych jak: oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania czy aromaterapii, Timer, możliwość sterowania AUTO lub zdalnego (WiFi), jonizacja powietrza, panele samoczyszczące, a także wiele innych mających na celu poprawę jakości życia.

Jak poprawić jakość powietrza?

Chociaż temat jest rozpowszechniony, często można spotkać się z brakiem wystarczającej wiedzy dotyczącej wpływu nieczystego powietrza na zdrowie człowieka, czy oddziaływania na samopoczucie. Dobrze jest poświęcić trochę czasu na poznanie tematu dla własnego bezpieczeństwa, ale także po to, by nie dać się zwieść nierealnym obietnicom i chwytom marketingowym.

W kolejnych artykułach przybliżymy Państwu temat zanieczyszczeń: rodzaje, szkodliwość.. a przede wszystkim oddziaływanie na człowieka, sprzęty, budynki. Omówimy kwestię oferowanych na rynku rozwiązań, udogodnień i możliwości jakie daje ich zastosowanie. Poruszymy także kwestie ekonomiczne.

Zapraszamy do naszej Strefy Wiedzy na nową dawkę informacji!

Zespół Carline wykona badanie szczelności wentylacji i sprawdzi jej parametry.

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…