fbpx

Oczyszczacze powietrza – odpowiedź na zanieczyszczoną atmosferę

Wszyscy dbamy o zdrowie – dieta, sport, aktywny tryb życia.. I całe szczęście! Pytanie, czy w tym wszystkim dbamy też o jakość powietrza jakim oddychamy? Zastanawiamy się, co codziennie przedostaje się do naszych płuc? Rozwój przemysłu, transportu czy wprowadzanie w życie nowych technologii powoduje wzmożoną emisje szkodliwych substancji w powietrzu. Nikt jednak nie wyobraża już sobie codzienności bez postępu. Co zatem zrobić, by równocześnie rozwijać przemysł, nie zatruwając siebie? Rozwiązaniem stają się oczyszczacze powietrza!

zakaz palenia węglem, smog

Zanieczyszczenia

Coraz więcej z nas jest świadomych, w jak fatalnej kondycji znajduję się powietrze, którym oddychamy. Wszystko to dzieje się przez smog – który „karmimy” wciąż używając przestarzałych technologii grzewczych czy dysponując coraz większą ilością samochodów. Badania GIOŚ z roku 2016 alarmują, że nawet 71% z nas jest narażonych na działanie smogu! Skutkiem tego może być chociażby zwiększone ryzyko chorób serca, osłabiona odporność, niewydolność oddechowa, astma, nowotwory, a w konsekwencji również skrócenie długości życia. Negatywne objawy mogą także dotknąć dzieci – te jeszcze nienarodzone, jak i te w późniejszych latach życia – zaburzając ich prawidłowy rozwój. Nie możemy pozwolić, abyśmy my i nasze potomstwo truli się każdego dnia! Co zatem zrobić? Rozwiązaniem na ten problem stają się oczyszczacze powietrza.

oczyszczecz powietrza, nawilżacz powietrza, czyste powietrze w domu

Co da nam oczyszczacz?

Oczyszczacz powietrza jest skonstruowany tak, by zapewnić filtracje tj. oddzielić zanieczyszczenia od czystych składników. Nie usuwa on jednak dwutlenku węgla i nie produkuje tlenu. Niemniej jest niezwykle pomocny w oczyszczaniu pomieszczeń ze szkodliwych substancji.

Oczyszczacz pomoże nam nie tylko na skutki smogu. Jest świetnym rozwiązaniem również dla alergików – w ogromnym stopniu usuwa pyłki, kurz, roztocza, drobnoustroje, dym papierosowy czy alergeny zwierzęce. Istnieją różne modele oczyszczaczy powietrza, filtrów, o różnym stopniu mocy. Niejednokrotnie udoskonalone są poprzez funkcje dodatkowe jak nawilżanie, tryb cichej pracy czy inteligentny system dostosowujący prace do aktualnych warunków powietrza.

Jak zatem wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza? Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę? Co jest ważne?  Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w kolejnych artykułach!

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

 

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…