fbpx

Montaż wentylacji dla koncernu MAPEI – realizacja Carline

Firma Carline wykonała montaż wentylacji mechanicznej oraz instalacje sanitarne w hali magazynowej na terenie zakładu produkcyjnego Górka Cement w Trzebini, będącego częścią włoskiego koncernu MAPEI. Systemy wentylacji i rozwiązania sanitarne zrealizowaliśmy także w części socjalno-biurowej obiektu.
MAPEI – inwestycja

MAPEI zajmuje się produkcją klejów oraz innych produktów chemii budowlanej. To rodzinna firma o włoskich korzeniach, która na rynku działa już przeszło 80 lat. Powstała w Mediolanie, a obecnie dostarcza swoje produkty na terenie całego świata. MAPEI posiada kilka obiektów na terenie Polski. Ponadto w skład grupy wchodzą również firmy partnerskie: Sopro Polska w Nowinach oraz Górka Cement w Trzebini produkująca cement glinowy. To właśnie w Trzebini Zespół Carline wykonał montaż wentylacji oraz instalacje sanitarne. 
Realizacja Carline

Szczegółowy zakres prac:

  • Wykonanie wentylacji mechanicznej i ogrzewania w oparciu o centrale nawiewną oraz wywiewną (wydatek 20000 m3/h). Centrale wyposażone są w sekcje filtracji, wentylatory, a także wymienniki odzysku glikolowego (ok. 100 kW). Centrala nawiewna posiada nagrzewnicę elektryczną (moc grzewcza 108 kW) oraz komorę mieszania. Rozwiązanie obejmuje automatykę centrali wraz z aplikacją stworzoną indywidualnie dla obiektu. Praca centrali odbywa się w trybie ogrzewania i wentylacji, a automatyka centrali otrzymuje sygnały z systemu detekcji CO i LPG w hali. W przypadku przekroczenia stężenia gazów CO lub LPG centrala wywiewna zwiększa swój wydatek, w tym samym czasie centrala nawiewna zwiększa ilość powietrza świeżego dostarczanego do hali.
  • Instalacja odzysku glikolowego.
  • Montaż wentylacji mechanicznej nawiewnej i wywiewnej pomieszczeń biurowych, jak i socjalnych.
  • Instalacja ogrzewania pomieszczeń biurowych oraz socjalnych.
  • Montaż instalacji wody użytkowej, hydrantowej ppoż. oraz kanalizacji sanitarnej.

Nad całością inwestycji czuwa nasz inżynier Łukasz Dębowski.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 500 200 710 oraz 12 266 68 88
lub online: carline@carline.com.pl

 

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…