Klimatyzacja Split doskonale sprawdzi się do mieszkania. Klimatyzacja domowa powinna być oparta o dobrej jakości urządzenia, a montaż klimatyzacji w domu należy powierzyć profesjonalnej, doświadczonej ekipie instalatorów. System klimatyzacji, który zostanie zamontowany w naszym domu, ma nam posłużyć całe lata. Dbając o instalację od początku mamy pewność trwałej i skutecznej realizacji. Klimatyzacja Split w mieszkaniu i domu – w pigułce!
Klimatyzator w mieszkaniu skutecznie miesza powietrze, dzięki czemu można unikniemy poczucia nagłego wychłodzenia. Następuje ono stopniowo i w pełni komfortowo. Do wyboru mamy klika różnych systemów klimatyzacji. Jeżeli zdecydujemy się na klimatyzację Split i chcemy cieszyć się prawidłową pracą, dobrą wydajnością i efektywnością energetyczną systemu, trzeba zadbać o prawidłowy montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Ważny jest dobór urządzenia oraz miejsca, proces instalacji, a także późniejszy serwis klimatyzacji i jego przegląd.
Jak dobrać klimatyzator do mieszkania?
Dobór mocy klimatyzatora zależy od kubatury lub powierzchni pomieszczenia, w którym chcemy zamontować urządzenie.
Jaki klimatyzator wybrać ze wzg. na powierzchnię?
Wzór: m² x 100 = W (moc chłodnicza)
Gdy korzystamy z tej metody, w pierwszej kolejności obliczamy metraż pomieszczenia. Kolejno mnożymy go przez współczynnik 100. Wartość jaką otrzymamy będzie mocą klimatyzacji chłodniczej (w watach). Wynik końcowy mówi nam o niezbędnej mocy potrzebnej do ochłodzenia danej powierzchni.
Możemy też posłużyć się prawidłowością wynikającą z wzoru − na każde 10 m² pomieszczenia powinien przypadać 1 kW mocy chłodniczej.
Jaki klimatyzator wybrać ze wzg. na kubaturę?
Obliczenia na podstawie powierzchni w m² sprawdzają się wyłącznie w przypadku pomieszczeń o standardowej wysokości (między 2,5 m a 2,8 m). Jeżeli mamy wyższe pomieszczenie możemy zastosować wzór uwzględniający kubaturę (tj. wynik mnożenia powierzchni pomieszczenia przez jego wysokość):
m³ x 40 = W (moc chłodnicza)
Jak obliczyć, jaki klimatyzator potrzebuje?
W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym Zespołem – tel: 12 266 68 88
Klimatyzacja Split
Klimatyzator Split ma stosunkowo niewielki rozmiar, oferując tym samym możliwość dostosowania do aranżacji wnętrza. Jednocześnie jest w pełni funkcjonalny. Korzyści, jakie otrzymamy dzięki klimatyzacji split w mieszkaniu sprawiają, że stanowią coraz bardziej popularne rozwiazanie w domowych wnętrzach. Klimatyzatory domowy wymaga montażu przez wyspecjalizowaną firmę, a jego instalacja oznacza niewielką ingerencję w zewnętrzną część budynku. W praktyce montaż klimatyzacji do domu powinna przeprowadzić profesjonalna ekipa. Poprawnie wykonana instalacja klimatyzacji będzie kluczem do uzyskania najlepszych warunków: przyjemnego chłodu, świeżości, a niemal bezgłośna praca nie będzie uciążliwa dla domowników.
Jak działa klimatyzacja Split?
Funkcjonowanie klimatyzatora Split ogranicza się do wymiany ciepła: jednostka wewnętrzna ochładza przestrzeń, a zewnętrzna odprowadza ciepło poza budynek. W przenośnych klimatyzatorach split – o mniejszej wydajności niż stacjonarne – możliwe jest dzięki wykorzystaniu balkonu lub tarasu. Przy stacjonarnych cyrkulacja powietrza odbywa się poprzez rurki przeprowadzone przez ścianę.
Gdzie zamontować klimatyzator Split?
Klimatyzator w mieszkaniu, powinien zostać zamontowany w najbardziej dogodnym dla nas miejscu. Najlepiej tak zamontować urządzenie, aby strumień powietrza nie był skierowany tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu w pokoju (tj. sofy, kanapy, biurka..). Jeżeli nie ma innej opcji – jest na to rozwiązanie! Każdy dostępnych klimatyzatorów, posiada możliwość płynnej regulacji kierunku nawiewu góra-dół, lewo-prawo.
Zanim zdecydujemy się na miejsce montażu klimatyzacji w domu warto zamówić wizję lokalną. To czas na konsultację z inżynierem, rozwianie wątpliwości i zaplanowanie działań krok po kroku.
Montaż klimatyzacji domowej
Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna połączona jest rurkami miedzianymi. Żeby to osiągnąć musimy w ścianie zewnętrznej wywiercić otwór o średnicy ok. 7 cm. Na koniec montażu uszczelniamy go z obydwu stron. Na zewnątrz budynku, w zależności od warunków, do ściany przymocowujemy specjalny wspornik, na którym będzie stała jednostka zewnętrzna klimatyzatora. Możemy wybrać także miejsce na balkonie czy dachu budynku.
Z tak zmontowanego układu klimatyzacji następnie odsysa się powietrze pompą próżniową, a kolejno sprawdza się szczelność połączeń.
Montaż klimatyzacji w mieszkaniu krok po kroku
- Przygotowanie miejsca montażu
- Montaż instalacji chłodniczych, a także sterowniczych, instalacja odprowadzenia skroplin oraz doprowadzenie zasilania
- Instalacja jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
- Połączenie urządzeń
- Próba szczelności
- Uruchomienie urządzeń klimatyzacyjnych
- Sprawdzenie działania systemu klimatyzacji domowej oraz szkolenie domowników z obsługi urządzeń
I.. to wszystko! Klimatyzator jest gotowy do pracy.
Ile trwa montaż klimatyzacji w mieszkaniu?
Instalacja klimatyzatora w mieszkaniu trwa od 4 do 10 godzin. Czas montażu jest różny i zależy od stopnia komplikacji, a także odległości pomiędzy obydwiema częściami klimatyzatora.
Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje
Zapraszamy do kontaktu z nami!
Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 500 200 710
lub online: carline@carline.com.pl
Zapraszamy również na nasz Facebook, Instagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!