fbpx

O Projekcie

Klub Energy 2000

Energy 2000 to jeden z najbardziej znanych klubów w Polsce. Katowicki klub przyciąga miłośników doskonałej zabawy w gorących rytmach, które serwowane są przez gwiazdy muzyki polskiej i zagranicznej. W klubie znajdziemy sale do tańca, bary, strefy VIP.. czyli wszystko, czego potrzeba aby bawić się do białego rana!

Energy 2000 – realizacja Carline

Wykonaliśmy projekt oraz montaż innowacyjnych urządzeń do systemów wentylacjiklimatyzacji i ogrzewania w starym budynku dawnego Kina Capitol, który został zaaranżowany na klub muzyczny ENERGY 2000. Odpowiadaliśmy także za instalację pełnego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i automatyką. Oparta została ona o 2 centrale wentylacyjne firmy Lennox. Obiekt posiada zróżnicowane sposoby nawiewu i wywiewu powietrza zależne od specyfiki budynku. Podczas prac montażowych wykonaliśmy większość nowych kanałów. Ze względu na brak możliwości naruszenia konstrukcji budynku wykorzystano również część istniejących przewodów po uprzednim ich wyczyszczeniu.

 

Klimatyzacja obiektu – 2021

Dynamika miejsca wymaga niezawodnych systemów, które zapewnią komfortową zabawę. Nasz Zespół dba o Klub Energy 2000 od lat. Odpowiadamy za pełny system wentylacji. Obejmował on zaprojektowanie, rozbudowę, a także modernizację systemów wentylacji mechanicznej nawiewnej i wyciągowej budynku. System wentylacji oscyluje na poziomie wydajności 130 tys. m3/h. Z kolei klimatyzacja klubu ma łączną moc ponad 400 kW! W ostatniej realizacji wykonaliśmy także montaż wydajnych klimatyzatorów typu konsola firmy Haier, model CABINET o max. wydajności 15 kW.

 

Dobra współpraca na dłużej

W 2017 r. podjęliśmy kolejną współpracę tym razem powiększając system wentylacji mechanicznej dla ENERGY 2000. Wykonaliśmy dodatkową instalację wstępnego chłodzenia powietrza nawiewanego. Do czego użyliśmy agregatów skraplających, chłodnic freonowych oraz systemów klimatyzacji, a także ogrzewania typu VRF i Split. Dzięki temu możemy śmiało powiedzieć – nie ma drugiego tak dobrze klimatyzowanego  klubu muzycznego w całej Polsce!

Automatyka HVAC

Cały system HVAC klubu ENERGY 2000 jest w pełni kontrolowany przez system inteligentnego zarządzania. Umożliwia to nastawę parametrów oraz monitorowanie pracy systemu z poziomu urządzeń mobilnych.Realizujesz podobny projekt?

Oferujemy projekt i montaż systemów HVAC (Kraków i Małopolska)
Zapytaj o Wycenę

Również interesujące…