fbpx

Klimatyzator typu Split idealny do mieszkań!

Skwar, poczucie wszechobecnej wilgoci w powietrzu, nieprzyjemne wrażenie braku obiegu powietrza w pomieszczeniu – późna wiosna, lato czy wczesna jesień nie muszą tak wyglądać. Klimatyzatory, przez lata postrzegane głównie jako urządzenia biurowe, stały się dziś naturalnym elementem wyposażenia nowoczesnych wnętrz. To w dużej mierze efekt zmian, jakie przechodzą. Dzisiejsze klimatyzatory można swobodnie dopasować do charakteru wnętrza, jego przestrzeni, konkretnych zadań. Co szczególnie istotne, urządzenia do chłodzenia powietrza stały się praktycznie niezauważalne. Nie tylko są coraz mniejsze, ale i ciche. Charakterystyczny dźwięk nawiewu to już przeszłość. Nowoczesne klimatyzatory toczą wręcz swoisty pojedynek na ograniczenie decybeli podczas pracy.

Split, czyli ograniczenie ryzyka

Jeżeli chcemy wybrać dobry klimatyzator do mieszkania, musimy zwrócić uwagę, by posiadał cechy inne niż np. rozbudowana maszyna używana w dużym biurze czy obiekcie użyteczności publicznej. Klimatyzerów i urządzeń przenośnych – niezbyt estetycznych i o słabszych parametrach – odchodzą w zapomnienie. Popularność zyskały za to klimatyzatory typu split. Dlaczego? Mają stosunkowo niewielkie rozmiary, oferując tym samym możliwość dostosowania do aranżacji wnętrza.  Są jednocześnie w pełni funkcjonalne – korzyści, jakie dają klimatyzatory typu split sprawiają, że zyskują na popularności w domowych wnętrzach. Klimatyzatory dwuczęściowe wymagają montażu przez wyspecjalizowaną firmę, a ich instalacja oznacza niewielką ingerencję w zewnętrzną część budynku. W praktyce oferują nam wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać: poczucie chłodu, świeżości, a jednocześnie wydajność i ciszę.

klimatyzator split, klimatyzacja split

Klimatyzator split – budowa

Klimatyzatory split składają się z dwóch jednostek – wewnętrznego parownika i zewnętrznego skraplacza. W swojej pracy wykorzystują czynnik chłodniczy na stosunkowo krótkim odcinku. Przewód ograniczony jest do kilkumetrowej długości pomiędzy poszczególnymi elementami. To minimalizuje ryzyko wycieków. Punktów tworzących sieć połączeń jest niewiele, co z kolei przekłada się na skuteczne działanie klimatyzatora split. Choć zakres chłodzonego pomieszczenia jest ograniczony, szybkość montażu oraz pewność działania stanowi ogromną zaletę w porównaniu do rozwiązań, jakie stosowane są przez klimatyzatory multisplit. Te, ze względu na stopień skomplikowania instalacji i szersze działanie, zalecane są raczej do budynków czy przestrzeni o niestandardowej wielkości. To bardziej rozbudowana sieć połączeń tworzona z myślą o zaawansowanych funkcjach chłodzenia.

Jak działa klimatyzator split?

Funkcjonowanie modelu split ogranicza się do wymiany ciepła: jednostka wewnętrzna ochładza przestrzeń, a zewnętrzna odprowadza ciepło poza budynek. W przenośnych klimatyzatorach split – o mniejszej wydajności niż stacjonarne – możliwe jest dzięki wykorzystaniu balkonu lub tarasu. Przy stacjonarnych cyrkulacja odbywa się poprzez rurki przeprowadzone poprzez ścianę.

Wybierając klimatyzator split na stałe, warto przemyśleć jego typ montażu. Najkorzystniejszym są klimatyzatory ścienne. Montowane pod sufitem są wręcz niezauważalne i estetyczne. Skutecznie mieszają powietrze, dzięki czemu można uniknąć poczucia nagłego wychłodzenia. Następuje ono stopniowo i w pełni komfortowo. Klimatyzatory innego typu, np. przypodłogowe, lokowane są pionowo – zwykle w narożniku pomieszczenia. Łatwiej je skryć – chociażby poprzez formę zabudowy – ale napływ powietrza bywa zbyt intensywny, gdy urządzenie stoi w pobliżu np. salonowej kanapy. Warty analizy jest również klimatyzator kasetonowy. Obieg poprowadzony w kanałach sprawia, że urządzenie wmontowane w sufit jest dyskretne, a przy tym umożliwia wydmuch powietrza w kilku kierunkach.

Chłód, który daje poczucie komfortu

Niezależnie od ostatecznego wyboru konkretnego modelu, klimatyzator split doskonale sprawdza się tam, gdzie podwyższona temperatura bywa sporym problemem – np. na nasłonecznionych poddaszach czy w intensywnie nagrzewanych mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych. Specyfika split i różnorodność modeli pozwala na dostosowanie urządzeń do konkretnych wymagań architektonicznych. Skuteczna praca i szybkość schładzania idzie w parze z równoczesnym, stopniowym wyciszaniem maszyn. Klimatyzatory split stały się więc dyskretne, komfortowe, a przy tym – wręcz bezobsługowe.

Polecamy

brezza klimatyzator

Klimatyzator BREZZA (wydajność od 2.8 – 7.5 kW) reprezentuje wysoką klasę energetyczną (A++/A+) . Dostarcza powietrze na duże odległości. Urządzenie posiada bardzo dobre parametry pracy (chłodzenie przy temp. -10°C, grzanie przy temp. -15°) oraz wiele funkcji, które zdecydowanie poprawiają komfort użytkowania (min.  Funkcja Komfortowy Sen, Osuszanie).

Klimatyzator Brezza  wyposażony jest w filtr przeciw kurzowy oraz automatyczne czyszczenie parownika, które pomaga w utrzymaniu czystości wymiennika ciepła
i zapobiega wytwarzaniu się pleśni, bakterii, kurzu itp.

Jesteś zainteresowany instalacją klimatyzatora typu split?

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…