fbpx

Klimatyzator typu Multi Split: jeden system – wiele rozwiązań!

Kiedy chcemy założyć system klimatyzacji w domu lub biurze, które ma wiele pomieszczeń doskonale sprawdzi się klimatyzacja typu Multi Split. Dzięki temu możemy klimatyzować wiele pomieszczeń niezależnie od siebie, jednocześnie mając całkowitą kontrole nad działaniem instalacji.

Dlaczego „Multi”?

Tradycyjna jednostka typu split składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Multi Split umożliwia natomiast podłączenie wielu jednostek wewnętrznych do jednej zewnętrznej.  W zależności od producenta ich liczba waha się od kilku do nawet kilkunastu jednostek. Gdy ogranicza nas przestrzeń to idealne rozwiązanie. Elastyczność tego rozwiązania jest kluczowa – poszczególne elementy mogą działać niezależnie, w części lub razem. Zawdzięczamy to zastosowaniu regulacji wydajności jednostki zewnętrznej, poprzez zmianę prędkości silnika sprężarki, bądź w przypadku większych jednostek, doposażenie w drugą sprężarkę. Dzięki temu, możemy używać klimatyzacji dokładnie wtedy, kiedy potrzebujemy i w takim zakresie, jaki jest dla nas najbardziej odpowiedni. Poza tym, niewątpliwym atutem jest stosunkowo mała ingerencja podczas instalacji w przeciwieństwie do np. klimatyzacji centralnej kanałowej, w której istnieje konieczność prowadzenia kanałów do przesyłu powietrza. Kratki nawiewne na ścianach zastępują natomiast jednostki wewnętrzne.

system typu multisplit

Z czego składa się klimatyzator typu Multi Split?

Multi Split składa się z jednostki zewnętrznej posiadającej większy skraplacz oraz mocniejszą sprężarkę, która zapewnia chłód dla wszystkich pomieszczeń. W układzie chłodniczym zainstalowana jest elektroniczny zawór rozprężony (EEV), który odpowiedzialny jest za dozowanie ilości czynnika chłodniczego przepływającego do parownika. Jego ilość zależna jest od obciążenia cieplnego.  

Elastyczne rozwiązania dopasowane do potrzeb!

System Multi Split daje możliwość wyboru różnych jednostek wewnętrznych i podłączenia ich do jednej jednostki zewnętrznej. Mamy więc możliwość instalacji klimatyzatorów naściennych, podsufitowych czy przypodłogowych. Jest również możliwy montaż jednostek kanałowych. To rozwiązanie powoduje, że możemy dobrać odpowiednią moc chłodniczą do każdego w pomieszczeń osobno. Różnorodność wyboru przydaje się także ze względów estetycznych. Urządzenia i rozwiązania możemy dobrać do wystroju pomieszczeń, tak by nie zaburzyć harmonii i wrażeń wizualnych.

system multisplit, klimatyzacja typu multisplit, jednostka zewnętrzna klimatyzator

Wybierając rozwiązanie typu Multi Split zwróć uwagę na:

  • rozmiar urządzeń
  • wydajność jednostek
  • głośność działania
  • pobór energii elektrycznej
  • rodzaj pomieszczenia i zapotrzebowania
  • zakres temperatury pracy urządzenia
  • cenę jednostek oraz koszty montażu (łatwość instalacji czy konieczność użycia skomplikowanych rozwiązań)
  • dodatkowe funkcje/ doposażenie np. Filtry antyalergiczne, jonizacja powietrza
  • możliwość instalacji pompy ciepła, a tym samym ogrzewania (sprawdza sie w przypadku temperatury zewnętrznej mieszczącej się pomiędzy -5 do +10 st.C)
  • wrażenia estetyczne – dobór rozwiązania adekwatnie do pomieszczenia

  Gdzie najlepiej zastosować klimatyzator typu Multi Split?

Systemy klimatyzacji Multi Split najczęściej instalowane są w obiektach biurowych, usługowych, restauracjach czy hotelach, gdzie niezależna praca układu jest pożądana. Równie dobrze sprawdza się w domach prywatnych czy mieszkaniach. Gdy dodatkowo system wyposażony zostanie w pompę ciepła, instalacja może być wykorzystana do ogrzewania pomieszczeń. Stosując system blokady pracy mamy też możliwość chłodzenia części pomieszczeń przy jednoczesnym ogrzewaniu innych.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…