fbpx

Jakie są skutki nie serwisowanego systemu klimatyzacji lub wentylacji?

Każdy użytkownik klimatyzatora powinien pamiętać, że w celu zapewnienia właściwych warunków eksploatacji klimatyzacji i wentylacji, a także maksymalnej skuteczności systemów działania konieczne jest dokonywanie okresowych przeglądów eksploatacyjnych i konserwacji. Nieczyszczona i niekonserwowana staje się siedliskiem wszelkiej maści bakterii, wirusów, grzybów, pleśni oraz wielu drobnoustrojów, co może doprowadzić do poważnych chorób.

Zanieczyszczenia w klimatyzacji

Przewody klimatyzacyjne to wymarzone środowisko np.  dla bakterii Legionella. To właśnie za jej pomocą bakterie te mogą się bez problemu rozwijać, a następnie przemieszczać, atakując jednocześnie większą liczbę osób. Klimatyzacja, która instalowana jest w większości miejsc pracy czy w blokach mieszkalnych, stanowi duże zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Chcesz wiedzić wiecęj na temat Legionelli

Istnieje też wiele innych bakterii, dla których zaniedbana klimatyzacja jest idealnym środowiskiem do rozwoju:

  • Gronkowiec złocisty (Staphylococcus Ureus)
  • Pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas Aeruginosa)
  • Pałeczka okrężnicy (Escherichia Coli)
  • Paciorkowiec kałowy (Enterococcus Hirae).
  • Często pojawiają się także grzyby: Kropidlak czarny (Aspergillus Niger) oraz Candida Albicans.

Odnotowano już w Polsce śmiertelne przypadki zakażenia tymi bakteriami! Nie należy tego bagatelizować!

Zmniejsz ryzyko choroby

Jedynym lekarstwem i słusznym rozwiązaniem jest okresowe, regularne czyszczenie instalacji wentylacji i klimatyzacji przez autoryzowanych serwisantów. Skutki serwisu pozwalają nam osiągnąć pożądany efekt.

Oprócz tego, konieczna jest ich częsta dezynfekcja, na przykład przy pomocy ozonu, który nie zostawia przykrego zapachu i jest bezpieczny dla człowieka. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że bakteria Legionella, jak i inne, zostanie zniszczona. Tym samym możemy być spokojni, że osoby przebywające w klimatyzowanym pomieszczeniu są bezpieczne.

Nasza firma od 1994 roku wykonuje przeglądy i serwisy klimatyzacji oraz wentylacji. Posiadamy odpowiednie uprawnienia oraz atesty do prowadzenia prac serwisowych. Po każdym serwisie przedstawiamy odpowiednie dokumenty, świadczące o wykonaniu prawidłowo wykonanego serwisu.
Taki dokument często potrzebny jest dla sanepidu. Jest też przydatny podczas przekazania lokalu innemu najemcy.

Pamiętaj!

Wykonując pomiar pracownik powinien korzystać z profesjonalnych narzędzi, by wyniki podać zawsze dokładne. To pomaga także postawić trafną diagnozę. Sprawdzona wentylacja daje nam informację w jakim stanie jest system, jakość powietrza oraz poziomu hałasu, który powoduje. Po wykonanym pomiarze właściciel lub zarządca otrzymuje protokół zawierający kompleksowe informację o stanie wentylacji.

Pamiętajmy, że tylko uprawnione osoby mogą wydać prawomocny protokół z pomiarów skuteczności wentylacji. Dlatego powinniśmy wybrać firmę, która posiada odpowiednie certyfikaty i szkolenia.

Koniecznie jest, alby konserwacji dokonał profesjonalny personel z odpowiednim kwalifikacjami i uprawnieniami.Dlatego zachęcamy do nawiązania współpracy.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…