fbpx

Jak często należy przeprowadzać serwis klimatyzatora?

Każdy użytkownik klimatyzatora powinien wiedzieć nie tylko jak go właściwie użytkować, ale także jak o niego zadbać. To istotne, gdyż dzięki temu możemy jak najdłużej cieszyć się z wygody jego posiadania. Co zatem jest ważne, gdy chcemy zadbać o serwis klimatyzatora?

Serwis klimatyzatora

Należy pamiętać, że w celu zapewnienia właściwych warunków eksploatacji klimatyzatora, a także jego maksymalnej skuteczności działania konieczne jest dokonywanie okresowych przeglądów eksploatacyjnych i konserwacji. W tym celu należy skontaktować się z serwisantem posiadającym ku temu odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.

Serwis klimatyzatora – zrób to sam? 

Nieumiejętne czyszczenie klimatyzacji może narazić na skaleczenie, a nawet na porażenie prądem elektrycznym. Nieautoryzowane przeglądy klimatyzacji grożą również utratą gwarancji na urządzenie.

W celu dokonania niezbędnych do prawidłowej pracy czynności serwisowych, użytkownik jest zobowiązany do przeprowadzenia w ciągu roku przynajmniej dwóch przeglądów technicznych w porze jesienno-zimowej i zimowo-wiosennej. Jeżeli klimatyzator jest na gwarancji, w przypadku braku wykonywania obowiązkowych przeglądów technicznych, użytkownik traci wszelkie prawa wynikające z jego gwarancji.

Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zdanie się na specjalistów i wynajęcie profesjonalnej firmy, która odpowiednio przeprowadzi serwis klimatyzatora.

klimatyzacja dla domu, klimatyzacja dla firmy

Przeglądy konserwacyjny klimatyzatora obejmuje:

  • czyszczenie filtrów jednostki wewnętrznej
  • czyszczenie lameli parownika i skraplacza
  • sprawdzenie stanu napełnienia czynnikiem chłodniczym i dopełnienie freonem jeżeli to wskazane
  • kontrolę szczelności połączeń układów freonowych
  • sprawdzenie szczelności układu odprowadzania skroplin
  • kontrolę przewodów i izolacji pod względem uszkodzeń mechanicznych – sprawdzenie działania urządzeń sterujących

Należy przyjąć, że w przypadku częstego korzystania z klimatyzacji, zarówno podczas chłodzenia jak i ogrzewania czyszczenie powinno być przeprowadzone co najmniej raz do roku (wskazane 2 razy).

Ważne!

Filtr siatkowy i węglowy może być czyszczony samodzielnie przez użytkownika, natomiast odkażanie należy zlecić serwisowi klimatyzacji.

 

Jeżeli chcesz zadbać o swoja klimatyzację i tym samym wydłużyć czas jej pracy – skontaktuj się z nami. Zapewniamy profesjonalne usługi z zakresie konserwacji i czyszczenia urządzeń!


Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…