fbpx

INX Design Hotel Kraków – montaż klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy prace związane z instalacją wentylacji mechanicznej, klimatyzacji,a także ogrzewania w obiekcie INX Design Hotel zlokalizowanym przy ul. Starowiślnej w Krakowie. Zespół Carline odpowiedzialny był za montaż agregatów wody lodowej, jak również klimakonwektorów oraz central wentylacyjnych.

INX Design Hotel, Kraków

Hotel INX Design

Piękny hotel znajduje się w centrum krakowskiej dzielnicy Kazimierz. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w sprawach biznesowych.

W hotelu znajdziemy:

  • ponad 120 nowocześnie urządzone, w pełni klimatyzowane pokoje z łazienkami
  • 4  ekskluzywne apartamenty z tarasami zlokalizowane na poddaszu
  • sale konferencyjne
  • restaurację
  • lobby bar
  • SPA


Realizacja Carline

W obiekcie zrealizowaliśmy projekt instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Łączna wydajność powietrza wynosi blisko 30 000 m3/h. Całość powietrza nawiewanego podlega obróbce termicznej, ale także jakościowej. Oznacza to, że jest ono filtrowane oraz podgrzewane lub schładzane do zadanej temperatury powietrza nawiewanego. W obiekcie użyliśmy central wentylacyjnych polskiej firmy Bartosz.

Montaż klimatyzacji wykonaliśmy w oparciu o agregaty wody lodowej firmy Hiref. Łączna moc urządzeń wraz ze zdalnymi skraplaczami zlokalizowanymi na poddaszu budynku to ponad 350 kW. Z kolei za dostarczenie chłodu do pomieszczeń odpowiadają 4-rurowe wentylatorowe klimakonwektory firmy Daikin.

Źródłem ciepła budynku jest natomiast kotłownia gazowa oparta na kaskadzie 4 kotłów kondensacyjnych firmy Broetje. Jej łączna moc wynosi blisko 500 kW. Do odbiorników ciepła w obiekcie możemy zaliczyć m. in. klimakonwektory, grzejniki płytowe oraz kanałowe. Zamontowaliśmy także systemy ogrzewania podłogowego, nagrzewnice powietrza w centralach wentylacyjnych jak również kurtyny powietrza.Automatyka HVAC w hotelu INX

Wszystkie urządzenia systemu HVAC w obiekcie podłączyliśmy do wspólnego systemu zarządzania budynkiem BMS. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań umożliwiających monitorowanie, a także sterowanie pracą systemów przy użyciu inteligentnego systemu, można maksymalnie wykorzystać efektywność zastosowanych urządzeń przy jednocześnie możliwie jak najniższych kosztach eksploatacyjnych!

Nasze inne instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…