fbpx

Hotel w doskonałym klimacie! Przypominamy 5 realizacji na 25lecie Carline

Hotel to wymagający obiekt, który ma zapewnić wygodę i najlepsze warunki nie tylko dla gości, ale również pracownikom. Kuchnia, restauracja, kawiarnia, bar, lobby, recepcja, pokoje hotelowe oraz infrastruktura towarzysząca: SPA, fitness, sauna, basen, sala konferencyjna czy sala balowa – każde pomieszczenie musi spełniać oczekiwania na 100%. Dbałość o idealne warunki zaczyna się od.. powietrza 😉 Klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie czy oddymianie, a także automatyka systemów gwarantują komfort oraz bezpieczeństwo.

Montaż Klimatyzacji, Wentylacji, Ogrzewania w Hotelu oraz Automatyka Systemów HVAC

Projekt i montaż systemów HVAC w hotelu zaczynamy od poznania potrzeb budynku oraz wymagań inwestora. W obiektach istniejących wykonujemy także wizje lokalną. W przypadku obiektów powstających bazujemy na projektach budynku oraz instalacji towarzyszących. Na podstawie zebranych informacji inżynierowie Carline  dobierają najlepsze rozwiązania dla hotelu. Wykonujemy projekt, planujemy pracę, wybieramy systemy, urządzenia i technikę działania. Zajmujemy się także zamówieniem i dostarczaniem urządzeń do klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, oddymiania czy automatyki. Nasi instalatorzy wykonują profesjonalny montaż systemów, zgodnie z wymaganiami, przestrzegając przepisów budowlanych. Po skończonej instalacji sprawdzamy poprawność działania systemu. Wykonujemy także pełną dokumentację całej realizacji. Końcowym etapem jest oddanie hotelu do użytku.

To nie koniec dobrej współpracy! Wykonujemy dla firm regularny serwisprzegląd, konserwacja oraz czyszczenie instalacji HVAC.

Hotel Hilton, Kraków

Projekt i Montaż Klimatyzacji, Wentylacji oraz Instalacji Tryskaczowej

Ekskluzywny Hotel Hilton od 10lat oferuje swoje usługi turystom i klientom biznesowym. Do dyspozycji oddano zarówno komfortowe i klimatyzowane pokoje dwuosobowe oraz apartamenty. W pokojach znajdziemy przestronne miejsce do pracy i wypoczynku. Idealne warunki musiały zostać zapewnione nie tylko w pokojach gości, ale także w restauracjach, kawiarni, barze, jak i recepcji czy lobby. Równie istotne są punkty spotkań biznesowych tj. sale konferencyjne oraz miejsca rekreacji – SPA&Fitness. Komfort, wygoda oraz bezpieczeństwo były priorytetem w realizacji.

W 2016 r. odpowiadaliśmy za projekt oraz montaż pełnego systemu instalacji sanitarnych. Montaż klimatyzacji i ogrzewania wykonaliśmy z użyciem VRF-GHP SANYO, opierając system na gazowych pompach ciepła. Z kolei do montażu wentylacji wykorzystaliśmy centrale wentylacyjne marki REMAK. Bezpieczeństwo przeciwpożarowe zapewnia instalacja tryskaczowa wraz z pompownią. Od czasu pierwszego montażu wykonujemy regularny serwis urządzeń hotelu Hilton.

Więcej –> Hotel HiltonHotel Perfect, Kraków

Projekt i Montaż Klimatyzacji, Wentylacji, Instalacji Wodnej, Kanalizacyjnej oraz Gazowej

Hotel Perfect to piękny, czterogwiazdkowy obiekt. Mieści się w nowo powstałym budynku zlokalizowanym w samym sercu krakowskiego Kazimierza, przy ul. Kupa 7. Goście mają do dyspozycji 23 komfortowe i klimatyzowane pokoje dwuosobowe oraz ekskluzywny apartament.

Do hotelu dobraliśmy ekologiczne, innowacyjne rozwiązanie oparte na Gazowej Pompie Ciepła Panasonic. Pozwala ona równocześnie na ogrzewanie i chłodzenie, a także indywidualne sterowanie wszystkimi jednostkami. Zmniejsza to maksymalnie zużycie energii. Ciepło usuwane z pomieszczeń jest wydajnie i wykorzystywane, jako źródło ogrzewania. Tym samym zapewniamy efektywny odzysk energii. Ciepło z silnika GHP podgrzewa też wodę. W ten sposób agregat pracuje, odciążając główną instalację wody ciepłej. To redukuje koszty do minimum. Wentylacja hotelu opiera się na centralach wentyl. z rekuperacją. System podziału wentylacji pozwala zarządzać obsługą urządzeń w zależności od potrzeb. W restauracji Trzy Gęsi oraz SPAzastosowaliśmy elektryczny, 3-rurowy VRF Panasonic i centrale podwieszane z odzyskiem ciepła. Systemy połączone doskonale chłodzą oraz ogrzewają powietrze przez centrale wentylacyjną.

Więcej –> Hotel Perfect


Hotel Inx, Kraków

Projekt i Montaż Klimatyzacji z Użyciem Wody Lodowej, Wentylacji oraz Ogrzewania

Piękny hotel INX zachwyca nietuzinkowym designem, wnętrza można nazwać niemal dziełem sztuki. Dzięki swojemu położeniu w dzielnicy Kazimierz, hotel jest znakomitą bazą noclegową dla turystów oraz osób podróżujących w sprawach biznesowych.

Zespół Carline odpowiedzialny był za montaż agregatów wody lodowej, a także klimakonwektorów i central wentylacyjnych. W obiekcie zrealizowaliśmy projekt instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, używając central wentylacyjnych polskiej firmy Bartosz. Z kolei montaż klimatyzacji wykonaliśmy w oparciu o agregaty wody lodowej firmy Hiref. Pomieszczenia chłodzą 4-rurowe klimakonwektory firmy Daikin. Ogrzewanie zapewnia natomiast kotłownia gazowa oparta na kaskadzie 4 kotłów kondensacyjnych firmy Broetje. Wszystkie instalacje HVAC podłączyliśmy automatyką BMS. Dzięki czemu system łatwo się obsługuje, pozostaje wydajny, a także oszczędny w eksploatacji!

Więcej –> Hotel INXHotel Bachledówka, Czerwienne

Projekt i Montaż Klimatyzacji, Wentylacji oraz Instalacja Ogrzewania. Automatyka Systemów HVAC

W hotelu Bachledówka znajdziemy 44 w pełni klimatyzowane i wentylowane pokoje hotelowe oraz restaurację, kuchnię z zapleczem socjalnym, sale bankietowo-konferencyjną, a także część SPA z basenem. Piękna okolica zachęca do odwiedzenia, wypoczynku i nabrania sił!

Cały budynek obsługuje 5 central wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych z odzyskiem ciepła firmy VTS. Instalacja klimatyzacyjno-grzewcza oparta jest na systemie VRF produkcji MIDEA. W okresie grzewczym, w zależności od temperatury, na zewnątrz dolnym źródłem dla pomp ciepła jest zewnętrzna chłodnica wentylatorowa (dry-cooler) lub przy niższych temperaturach kotłownia na biomasę. Wszystkie systemy HVAC zostały dodatkowo podłączone do automatyki.

Więcej –> Hotel Bachledówka

Hotel Mercure Conference&SPA, Racławice

Projekt i Montaż Klimatyzacji, Wentylacji, Instalacja Solarna, Wod.-kan., Technologia Wody Siarkowej, Instalacja Solarna (Panele Słoneczne)

40 min od serca Krakowa znajdziemy przepiękny hotel Mercure, w którym nie tylko możemy odpocząć i skorzystać z bogatej oferty SPA, ale także zorganizować konferencję czy integrację firmową. To również doskonałe miejsce na przygotowanie imprezy okolicznościowej – bankietu, wesela, studniówki czy chrzcin.

Nasz zespół wykonał projekt i montaż klimatyzacji hotelu, instalację wentylacjiogrzewaniewod-kan, w tym kanalizację zewnętrzną, a także wykorzystaliśmy w realizacji technologię wody siarkowej. Wentylacja oparta jest o centrale wentylacyjne VTS i VBW Engineering. Montaż klimatyzacji wykonaliśmy na urządzeniach AERMEC (agregat wody lodowej typu Monoblok, klimakonwektory kanałowe, przypodłogowo-podsufitowych, kasetonowe).  Centralne ogrzewanie i ciepło technologiczne – ogrzewanie grzejnikowe, ogrzewanie podłogowe na basenie, doprowadzenie ciepła do klimakonwektorów 4-rurowych, ciepło technologiczne do nagrzewnic central wentylacyjnych, wymienników basenowych. W serwerowni z kolei wykonaliśmy montaż freonowych urządzeń – ściennych klimatyzatorów Fujitsu. Ponad to w instalacji solarnej użyliśmy 12 kolektorów słonecznych na dachu obiektu do wspomagania przygotowania ciepłej wody.

Więcej –> Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & Spa 

Warto wybrać odpowiedni system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania dla hotelu i zdać się na firmę, która wykona profesjonalny projekt i montaż systemów.
Chętnie pomożemy, doradzimy, zaprojektujemy, a także zrealizujemy projekt dopasowany do Państwa potrzeb i oczekiwań! 😉

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…