fbpx

Hotel Unicus Palace, ul. Sławkowska w Krakowie

Luksusowy Hotel Unicus Palace to nowoczesny, butikowy obiekt zlokalizowany w sercu Krakowa. Niespiesznym krokiem, w zaledwie w kilka minut, możemy dostać się z hotelu do zabytkowego Rynku Głównego. Położenie w samym centrum Starego Miasta sprawia, że ​​jest to doskonałe miejsce zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i dla turystów.

Na parterze znajduje się recepcja hotelu, na I piętrze bar z restauracją, a na III piętrze — strefa fitness i SPA. Hotel zapewnia 36 komfortowych, przestronnych pokoi apartamentów wykończonych w wysokim standardzie, w stylu zawierającym elementy historyczne. Goście mają do dyspozycji klimatyzowane pokoje, w których znajdują się biurko, ekspres do kawy, minibar, sejf, telewizor z płaskim ekranem oraz prywatna łazienka z wanną lub prysznicem. W każdej opcji zakwaterowania w obiekcie zapewniono pościel i ręczniki.

Zakres realizacji Zespołu Carline w Hotelu Unicus Palace

Firma CARLINE zaprojektowała oraz wykonała instalacje klimatyzacji i wentylacji w zabytkowym hotelu 5-gwiazdkowym w centrum Krakowa przy ul. Sławkowskiej w Krakowie.

System wentylacji

System wentylacji został zaprojektowany i wykonany, jako nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła. Do instalacji wykorzystaliśmy centrale wentylacyjne firmy Frapol. Łączna moc chłodnicza systemów klimatyzacji VRF oraz systemów split do serwerowni i korytarza to w przybliżeniu 120 kW.

System klimatyzacji

W każdym z pokoi zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy instalację klimatyzacji VRF (MRV) firmy Haier. Łącznie system klimatyzacji złożony jest z 3 systemów freonowych opartych na czynniku chłodniczym R410a z jednostkami zewnętrznymi zlokalizowanymi na dachu. Wydajny system podpięty jest do centralnego sterowania Haier oraz do zewnętrznego systemu BMS, który pozwala na łatwe zarządzanie całym hotelem.

Również interesujące…