fbpx

Hotel Perfect – nowy obiekt na krakowskim Kazimierzu!
realizacja Carline

Na mapie Krakowa znajdziemy nowy obiekt – Hotel Perfect! Ten piękny budynek mieści się w samym sercu dzielnicy Kazimierz, przy ul. Kupa 7. Zespół Carline miał przyjemność współpracować przy jego powstaniu. Odpowiadaliśmy za projekt oraz wykonanie pełnego systemu instalacji ogrzewania, klimatyzacji, a także wentylacji z odzyskiem ciepła, instalacji wod-kan oraz instalacji gazu.

hotel Perfect, restauracja 3 gęsi

O inwestycji Hotel Perfect

Hotel Perfect to piękny, czterogwiazdkowy obiekt. Mieści się w nowo powstałym budynku zlokalizowanym w samym sercu krakowskiego Kazimierza, przy ul. Kupa 7. Dzięki wysokim standardom prezentuje się elegancko oraz wytwornie. Nietuzinkowy klimat, ciekawa aranżacja oraz nowoczesne rozwiązania zapewniają przede wszystkim komfort, wysoką jakość i profesjonalną obsługę.

Goście mają do dyspozycji 23 komfortowe i klimatyzowane pokoje dwuosobowe oraz ekskluzywny apartament.

Hotel Perfect zlokalizowany jest we wspaniałej krakowskiej dzielnicy – Kazimierz – świetnie skomunikowanej, położonej blisko obiektów rekreacyjnych jak również wypoczynkowych, a także mieszcząca się zaledwie kilka minut od przepięknego Rynku. Lokalizacja sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno dla gości podróżujących służbowo, jak i dla przyjemności, w celach turystycznych.

W Hotelu Perfect znajduje się również Restauracja Trzy Gęsi. To eleganckie miejsce, które może przyjąć ok. 50 Gości. Szefowie kuchni tworzą w niej dania kuchni polskiej w nowym wydaniu oraz wyborne wina.

Hotel Perfect – realizacja Carline

Nasz zespół odpowiadał za projekt oraz wykonanie pełnego systemu instalacji sanitarnych tj. wentylację mechaniczną, a także systemy grzania i chłodzenia, instalacje wodną jak również kanalizacyjną, hydrantową oraz gazową.

Hotel

Na potrzeby budynku zaprojektowane i wykonane zostało ekologiczne, jak również innowacyjne rozwiązanie oparte na Gazowej Pompie Ciepła, tj. 3-rurowy system Multi firmy Panasonic. Pozwala on równocześnie na ogrzewanie oraz chłodzenie, a także indywidualne sterowanie wszystkimi jednostkami wewnętrznymi współpracującymi z pojedynczą jednostką zewnętrzną. Dzięki temu precyzyjne utrzymywanie zróżnicowanych temperatur w poszczególnych pomieszczeniach danego budynku nie jest wyzwaniem! Układ odzysku ciepła zaprojektowano tak, by zmniejszyć maksymalnie zużycie energii . Ciepło usuwane z pomieszczeń chłodzonych jest wydajnie i można wykorzystać je jako źródło ciepła dla pomieszczeń ogrzewanych. W rezultacie zmniejszamy obciążenie sprężarek i zewnętrznych wymienników ciepła, a tym samym zapewniamy efektywny odzysk energii cieplnej.Efektywne rozwiązania HVAC – GHP

Ciepło odpadowe z silnika od Gazowej Pompy Ciepła wykorzystane zostało  do podgrzania wody. W ten sposób agregat GHP pracuje jako wbudowany podsystem odciążający główną instalację wody ciepłej i podgrzewający wodę. To rozwiązanie praktycznie nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów.

Instalacja wentylacji hotelu opiera się na „sprytnie” ulokowanych centralach wentylacyjnych z rekuperacją. Zaprojektowany system podziału wentylacji pozwala inwestorowi zarządzać obsługą urządzeń w zależności od ilości zajętych pokoi.

Część restauracyjna, SPA

W hotelu znajdziemy także restaurację Trzy Gęsi wraz z zapleczem kuchennym oraz częścią SPA opartą na elektrycznym, 3-rurowym  VRF firmy Panasonic i centralach podwieszanych z odzyskiem ciepła. Systemy połączone są z agregatem Panasonic, który doskonale chłodzi i ogrzewa powietrze przez centrale wentylacyjną.

Nad całością realizacji czuwała inż. Kinga Popek.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…