fbpx

Hotel Hilton Kraków – klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie

Na mapie Krakowa znajdziemy ekskluzywny Hotel Hilton Garden Inn! Budynek mieści się przy ul. Marii Konopnickiej w sąsiedztwie Centrum Konferencyjnego ICE oraz w bliskiej odległości do Wawelu. Zespół Carline miał przyjemność wykonać instalację klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewania obiektu. Od lat serwisujemy systemy odpowiadając za komfort oraz bezpieczeństwo pracowników i gości. 

Hotel Hilton Kraków

Hotel Hilton o prestiżowym standardzie znajduje się w dogodnej lokalizacji względem wszystkich punktów Krakowa. Bliskość Wawelu i Rynku Głównego, a także dzielnicy Kazimierz to ogromna zaleta zwłaszcza dla turystów. Z kolei osoby przybywające w sprawach biznesowych z łatwością mogą przemieszczać się na terenie całego miasta i okolicy. Hotel prezentuje się elegancko oraz wytwornie, zapewniając przede wszystkim najlepszą jakość obsługi. Wysoki standard, a także nowoczesne rozwiązania gwarantują komfort, a tym samym potwierdzają znamienitą opinię o sieci Hilton w całym świecie.

Do dyspozycji gości oddano zarówno komfortowe i klimatyzowane pokoje dwuosobowe, jak i ekskluzywne apartamenty. W pokojach znajdziemy przestronne miejsce do pracy – każde z wyposażeniem –  ergonomiczny fotel oraz biurko. Istnieje możliwość dostosowania twardości materaca łóżka, od miękkiego po twardy.

 

W Hotelu Hilton znajdziemy restaurację Ogród Hiltona, w której szefowie oferują swoim gościom specjały kuchni europejskiej. W całodobowym sklepie Pavilion Pantry znajdziemy szeroki wybór napojów i gotowych posiłków. Na popołudniową kawę zaprasza z kolei kawiarnia Globe, a wieczór można spędzić w barze sącząc wystawne drinki. Dodatkowo można korzystać z całodobowej sali fitness. Hilton oferuje także doskonale wyposażone sale konferencyjne. Organizuje również bankiety czy imprezy okolicznościowe.

We wszystkich pomieszczeniach należy zapewnić odpowiedni komfort zarówno dla gości jak i pracowników. Zespól Carline wykonał instalację HVAC w budynku – montaż klimatyzacjiwentylacji i ogrzewania, dzięki czemu standard Hotelu Hilton utrzymuje się na najwyższym poziomie.


Hotel Hilton Garden Inn – realizacja Carline

Idealne warunki musiały zostać zapewnione zarówno w pokojach gości, restauracjach, kawiarni, barze, jak i recepcji czy lobby. Równie istotne są punkty spotkań biznesowych tj. sale konferencyjne oraz miejsca rekreacji – SPA&Fitness. Komfort, wygoda oraz bezpieczeństwo gości i pracowników są priorytetem w realizacji.

Nasz zespół wykonał projekt oraz montaż pełnego systemu instalacji sanitarnych tj. wentylację mechaniczną, a także klimatyzację i ogrzewanie. Wentylacja oparta została na centralach wentylacyjnych. W systemie klimatyzacji i ogrzewania wykorzystaliśmy gazowe pompy ciepła. Wykonaliśmy także projekt i montaż instalacji tryskaczowej w obiekcie. Urządzenia tryskaczowe odpowiadają za ugaszenie pożaru, a także zapobiegają rozprzestrzenianiu płomieni i gorących gazów. Działają miejscowo, tzn. że otwierają się jedynie te urządzenia, które są bezpośrednio w strefie objętej pożarem, niezależnie od siebie. Deflektor tryskacza kieruje strumień wody w odpowiednim kierunku, tworząc parasol wody.

Hotel Hilton – systemy HVAC

W zakresie realizacji (projekt, montaż) znalazły się:

Wentylacja mechaniczna

centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne marki REMAK zamontowane na dachu, których łączna wydajność wynosi ok. 39000 m3/h

Klimatyzacja

system VRF-GHP SANYO oparty na pompach ciepła zasilanych gazem pracujących na ekologicznym czynniku R410A, system VRF-3 rurowy umożliwiający jednoczesne grzanie i chłodzenie w 1 systemie. Łączna moc chłodnicza zainstalowanych na dachu agregatów GHP ok. 460 kW

Instalacja tryskaczowa

wraz z pompownią – odpowiadaliśmy zarówno za projekt, jak i montaż instalacji.

Hotel Hilton Garden Inn znajduje się pod opieką naszej firmy w zakresie systemów HVAC. Wykonujemy regularny serwis klimatyzacji wentylacji, przegląd, czyszczenie oraz konserwację, a także wymieniamy urządzenia, jeżeli jest to konieczne.


W artykule wykorzystano zdjęcia Hotelu Hilton Garden Inn Kraków

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

 

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…