fbpx

Gazowa Pompa Ciepła – ogrzewanie doskonałe

Czym charakteryzują się gazowe pompy ciepła GHP? Agregat wyposażony w wysokiej klasy wymiennik powietrza i wymiennika ciepła chłodziwa, aby osiągnąć wysokoefektywną pracę, sprawiając, że jednocześnie jest to najbardziej energooszczędne rozwiązanie dostępne na rynku.

GHP, gazowa pompa ciepła

Gazowa pompa ciepła to korzyści!

Niższa emisja tlenków azotu

Agregat GHP zapewnia szybką reakcję na żądanie chłodzenia/ogrzewania oraz zwiększa sprawność przy niższej temperaturze zewnętrznej. Jest to możliwe poprzez efektywne odzyskiwanie ciepła z układu chłodzenia silnika. Odzyskiwane ciepło z silnika, a także ze spalin nie tylko może zapewnić podgrzewanie ciepłej wody użytkowej czy basenu. Zapewnia ponad to ciągłe odszranianie parownika. Dzięki czemu praca GHP jest nieprzerwana, ze 100% wydajnością nawet przy -20 st. C na zewnątrz. W czasie działania trybu chłodzenia oraz grzania ciepło z silnika ogrzewa wodę nawet do 65ºC (przy Tz > 7ºC).

Wysoka sprawność

Dzięki zastosowaniu wymiennika ciepła, nowy system GHP oferuje zwiększenie wydajności. Tym samym redukuje koszty eksploatacyjne i zapewnia bezawaryjną pracę.

Opcja powietrze – woda

Układy GHP mogą poprzez wymiennik zlokalizowany w budynku dostarczać do instalacji wodę lodową lub ciepło technologiczne (bez potrzeby stosowania glikolu). Wymiennik można podłączyć do agregatu GHP bezpośrednio albo też włączyć w istniejącą instalację freonową VRF (układ mieszany). System może być sterowany za pomocą automatyki BMS lub panelu kontrolnego, z punktami ustawiania chłodzenia wody w zakresie od -15ºC do 15ºC i punktami ustawienia grzania wody w zakresie od 25ºC do 55ºC. Również z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej (regulacja pogodowa).

Układ kaskadowy „praca – rezerwa”

Połączenie dwóch agregatów w jeden układ chłodniczy (zwiększenie mocy do 142 kW) pozwala na ciągłą pracę systemu nawet podczas wykonywania prac serwisowych. Ponadto układ automatyki redukuje czas pracy sprężarek. Wydłuża to okresy pomiędzy serwisowaniem. Zapewnia te z bezpieczeństwo, komfort, jak również niższe koszty eksploatacyjne.

ghp,pompa ciepła

Najważniejsze cechy systemu GHP VFR

Podsumowując zebraliśmy kilka cech GHP o których warto pamiętać. Gazowa popa ciepła to:

  • Kompletne źródło ciepła i chłodu w jednym systemie zasilanym gazem
  • Łatwy montaż agregatów bez potrzeby wykonywania kosztownych odwiertów w gruncie
  • Opcja zasilenia central wentylacyjnych wyposażonych w wymienniki freonowe lub wodne
  • Wodny wymiennik ciepła pozwalający na dostarczanie ciepła i chłodu do: grzejników płytowych, ogrzewania podłogowego, klimakonwektorów, jak również central wentylacyjnych, belek chłodniczych i innych.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…