fbpx

Gazowa Pompa Ciepła ECO G – układ VRF zasilany czynnikiem gazowym

GHP czyli nowoczesne układy VRF zasilane gazem, o zwiększonej sprawności i osiągach w całym zakresie temperatur. Do udoskonaleń w urządzeniach należy poprawiona charakterystyka pracy przy obciążeniach częściowych, zastosowanie zużywającego mniej gazu silnika z obiegiem Millera oraz obniżenie zużycia energii elektrycznej dzięki zastosowaniu silników prądu stałego do zasilania wentylatorów. Dowiedz się więcej o wydajnym, ekonomicznym rozwiązaniu od firmy Panasonic!

Dzięki profesjonalnej technologii firmy Panasonic, ECO G spełnia specjalne wymagania dotyczące zastosowań oraz rozwiązania przyjaznego dla środowiska. Niezawodna jakość jest zapewniona przez historię rozwoju marki, jak również produktu, mającą początek w 1985 roku.

Co to jest GHP?

GHP to skrót oznaczający Gazową Pompę Ciepła. Firma Panasonic jest jednym z liderów gazowych pomp ciepła na rynku. Stworzony przez nich system bezpośredniego odparowywania ze sprężarką jest taki sam, jak w przypadku systemu VRF. Zamiast silnika elektrycznego, do napędzania sprężarki wykorzystywany jest silnik gazowy. Gazowy silnik sprężarki ma 2 zalety:

 1. Dostępne ciepło odpadowe z silnika gazowego
 2. Brak zapotrzebowania na energię elektryczną GHP to naturalny wybór dla projektów handlowych, w szczególności dla tych, gdzie obowiązują ograniczenia energii.

ghp schemat

Gazowa pompa ciepła ECO G
to 4 ogromne korzyści

 1. Ograniczony dopływ energii elektrycznej. Zużycie energii przez ECO G to jedynie 9% w porównaniu z ECOi, ponieważ do napędzania sprężarki wykorzystywany jest silnik gazowy.
 2. Wysokie zapotrzebowanie na CWU wraz z kogeneracją chłodzenia oraz ogrzewania. Efektywne wytwarzanie CWU, dzięki ciepłu ze spalin silnika w trakcie ogrzewania i chłodzenia.
 3. Otwarty i elastyczny projekt. System ECO G jest zaprojektowany, aby łączyć przeróżne jednostki wewnętrzne oraz systemy sterowania dostępne dla systemu ECOi. W nowej serii GE3 również zamontowano system Pump Down (detekcja oraz odpompowywanie wycieku czynnika), aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie handlowe.
 4. Ogrzewanie przy niskiej temperaturze otoczenia do -20°C. Stabilna moc grzewcza została osiągnięta dzięki odzyskowi ciepła odpadowego z silnika, nawet przy niskiej temperaturze zewnętrznej.

porownanie wydajnosci grzewczej ghp

Problemy z zasilaniem?

Jeśli brakuje Ci energii elektrycznej, GHP Panasonic ECO G stanowi idealne rozwiązanie!

 • Pracuje na gazie ziemnym lub LPG, a ponad to potrzebuje jedynie jednofazowego zasilania
 • Pozwala na wykorzystanie zasilania elektrycznego budynku do innych, krytycznych zapotrzebowań
 • Zmniejsza nakłady inwestycyjne, wymagane do przystosowania podstacji elektrycznych do obsługi układów grzewczych, a także chłodniczych
 • Obniża obciążenia zasilania w budynku, szczególnie w okresach szczytu
 • Energia elektryczna zwolniona zostaje dla innych zastosowań, takich jak serwery IT, chłodnictwo przemysłowe, jak również produkcja, czy oświetlenie itp.

obszar ograniczonej elektrycznosci

Doskonała moc grzewcza przy niskiej temperaturze otoczenia

Ciepło odpadowe z silnika gazowego wykorzystywane jest do podnoszenia temperatury szybciej niż w elektrycznym systemie VRF. To przyczynia się do doskonałej mocy grzewczej, przy niezmiernie niskich temperaturach otoczenia.

 

Najniższe emisje tlenków azotu

System VRF GHP ma najniższe emisje tlenku azotu. Układy charakteryzują się najniższą emisją tlenków azotu. Panasonic wyposażył swoje układy w nowatorski system spalania mieszanki ubogiej, wykorzystujący sprzężenie zwrotne do regulacji stężenia mieszanki powietrzno-paliwowej, a jednocześnie pozwalający utrzymać niską emisję NOx w całym zakresie warunków pracy układu.

Opcja wody lodowej

Układ GHP oferujemy również w opcji umożliwiającej połączenie z instalacją wody lodowej pojedynczych jednostek zewnętrznych lub – za pośrednictwem wymiennika DX – grup jednostek wewnętrznych. Systemem można sterować z poziomu systemu BMS lub z dostarczanego przez firmę Panasonic panelu sterowania, z zakresem nastaw wody lodowej -15 °C do +15 °C i zakresem nastaw ogrzewania od 35°C do +55 °C.

zastosowanie pompy w hotelu

Zapotrzebowanie na Ciepłą Wodę Użytkową do ogrzewania i chłodzenia

GHP Panasonic wytwarza energię elektryczną i klimatyzację (ogrzewanie lub chłodzenie) w tym samym czasie, wykorzystując nadwyżkową moc silnika.

Powietrze odpadowe z silnika dostępne jest do wytwarzania CWU, a dzięki temu może zasilać wodę ciepłą do 46kW w 65°C. Ciepła woda użytkowa w temperaturze 65°C jest gotowa do wykorzystania, bez dodatkowych grzałek elektrycznych.

tmperatura ghp

Nasze instalacje z użyciem efektywnych gazowych pomp ciepła prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…