fbpx

Galeria Wnętrz Salon Kler przy ul. Tetmajera 83

Kilka dni temu  miało miejsce uroczyste otwarcie przepięknej Galerii Wnętrz przy ul.Tetmajera 83 w Krakowie. Powierzchnia handlowa i ekspozycyjna obiektu wynosi ok. 2800 m2. Znajdują się tu salony najbardziej ekskluzywnych marek wystroju, a także wyposażenia wnętrz. Firma Carline zaprojektowała oraz wykonała dla salonu wnętrz instalacje klimatyzacji, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ogrzewania oraz BMS.

Salon Kler

Już pierwsze spojrzenie na budynek oddaje jego charakter i elegancję. Wewnątrz znajdziemy salony, dzięki którym urządzimy pokój dzienny, jadalnie, kuchnie czy sypialnie. W jednym miejscu dostaniemy dokładnie to, czego potrzebujemy, by stylowo, ale też z klasą urządzić całe mieszkanie lub biuro! Wizualizacje, inspiracje, meble, dodatki, sprzęt czy urządzenia dostępne dla Klientów pomogą w stworzeniu aranżacji naszych marzeń. Salony z ekspozycją, usługami, jak również produktami to jednak nie wszystko.

W Galerii Wnętrz znajdziemy:


STUDIO PROJEKTOWE

Spotkanie z projektantem to doskonała okazja, by określić indywidualne potrzeby oraz upodobania. Plany oraz zdjęcia aranżowanych pomieszczeń dostępne są w studio, a jeśli będzie to niezbędne, projektant przyjedzie na wizję lokalną. Projekt zostanie przedstawiony w formie wizualizacji 3D.  Zobaczymy meble ujęte w projekcie, wraz z kolorystyką, a także rodzajem dobranych materiałów.  W ramach usługi zamówienie zostanie przywiezione, a następnie wniesione, rozpakowane oraz zmontowane.

TETMAJERA ART

Przestrzeń wystawiennicza, obszar żywych doświadczeń sztuki oraz sztuki użytkowej. Znajdziemy tam ekspozycje prac wybranych twórców – studentów i młodych talentów, a także artystów znanych i uznanych.

AULA

Wielofunkcyjna, multimedialna przestrzeń, przygotowana z myślą o prelekcjach, szkoleniach, jak również wideokonferencjach. Miejsce prezentacji nowatorskich technologii i innowacyjnych rozwiązań we wnętrzarstwie. W czasie wolnym aula zmieniać się będzie w bawialnię – miejsce kreatywnych, edukacyjnych gier oraz zabaw dla dzieci i młodzieży.

PATIO

Przestrzeń urządzona do wypoczynku na wolnym powietrzu. Relaksujący urok zieleni – na tarasie, na werandzie, nad basenem. W ogrodzie, ogrodzie zimowym, jak również oranżerii. Wszystko dla pełnego komfortu klientów Galerii Wnętrz.

Galeria Wnętrz – realizacja Carline

Nasz zespół odpowiadał za wykonanie kompletnego projektu instalacji wodnej, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji mechanicznej wraz z automatyką budynkową BMS* oraz montaż instalacji w obiekcie.

System klimatyzacji oraz instalację ogrzewania oparliśmy o klimakonwektory wentylatorowe kanałowe z silnikami bezszczotkowymi VTS i sterowaniem inwerterowym produkcji Daikin. Ciepło zimą dostarcza kotłownia gazowa, w okresie letnim. Natomiast za czynnik chłodzący do urządzeń, odpowiada agregat wody lodowej marki Daikin o mocy chłodniczej ok. 150 kW. Oddzielny skraplacz agregatu zaprojektowaliśmy na zewnątrz budynku, na ścianie zewnętrznej Patio.

W całym budynku zainstalowaliśmy wentylację mechaniczna z odzyskiem ciepła, z ogrzewaniem wstępnym oraz chłodzeniem powietrza nawiewanego do poszczególnych części obiektu. System pozwala na regulację ilości świeżego powietrza, ze względu na warunki zewnętrzne, ale także zadaną temperaturę powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Za wentylację całej części ekspozycyjno-handlowej odpowiada centrala wentylacyjna z rekuperatorem obrotowym, komorą mieszania, nagrzewnicą wodną, chłodnicą wodną oraz kompletną automatyką, która umożliwia sterowanie z poziomu systemu BMS.


Wszystkie urządzenia techniczne budynku zostały włączone do systemu BMS. Należą do nich:

  • klimakonwektory Daikin
  • agregat wody lodowej ze zdalnym skraplaczem
  • centrala wentylacyjna
  • wentylatory kanałowe
  • kotłownia w tym kotły gazowe De Dietrich
  • kurtyny wodne
  • oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne
  • przepompownie ścieków wewnętrzne i zewnętrzne
  • hydrofor
  • liczniki mediów

Automatyka budynku BMS umożliwia zdalny pomiar zużycia mediów m. in. wody czy energii elektrycznej dla potrzeb optymalizacji kosztów eksploatacji obiektu. To pozwala na kontrole parametrów, a także wydatków.

Nad całością inwestycji czuwał inż. Łukasz Dębowski.

*BMS – Building Management System lub Automatyka budynkowa BMS – system zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku, szczególnie w budynku inteligentnym. Zadaniem automatyki BMS jest integrowanie instalacji występujących na obiekcie.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…