Salon Kler Tetmajera 83 Kraków Carline
Kategoria: Aktualności0

Kilka dni temu  miało miejsce uroczyste otwarcie przepięknej Galerii Wnętrz przy ul. Tetmajera 83 w Krakowie. Powierzchnia handlowa i ekspozycyjna obiektu wynosi ok. 2800 m2. Znajdziemy tu salony najbardziej ekskluzywnych marek wystroju i wyposażenia wnętrz. Firma Carline zaprojektowała oraz wykonała dla salonu wnętrz instalacje klimatyzacji, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ogrzewania oraz BMS.

Już pierwsze spojrzenie na budynek oddaje jego charakter i elegancję. Wewnątrz znajdziemy salony, dzięki którym urządzimy pokój dzienny, jadalnie, kuchnie czy sypialnie. W jednym miejscu dostaniemy dokładnie to, czego potrzebujemy, by stylowo i z klasą urządzić całe mieszkanie lub biuro! Wizualizacje, inspiracje, meble, dodatki, sprzęt czy urządzenia dostępne dla Klientów pomogą w stworzeniu aranżacji naszych marzeń. Salony z ekspozycją, usługami i produktami to jednak nie wszystko.

W Galerii Wnętrz znajdziemy:


STUDIO PROJEKTOWE

Spotkanie z projektantem to doskonała okazja, by określić indywidualne potrzeby i upodobania. Plany oraz zdjęcia aranżowanych pomieszczeń dostępne są w studio, a jeśli będzie to niezbędne, projektant przyjedzie na wizję lokalną. Projekt zostanie przedstawiony w formie wizualizacji 3D.  Zobaczymy meble ujęte w projekcie, wraz z kolorystyką i rodzajem dobranych materiałów.  W ramach usługi zamówienie zostanie przywiezione, a następnie wniesione, rozpakowane i zmontowane.

TETMAJERA ART

Przestrzeń wystawiennicza, obszar żywych doświadczeń sztuki oraz sztuki użytkowej. Znajdziemy tam ekspozycje prac wybranych twórców – studentów i młodych talentów, a także artystów znanych i uznanych.

AULA

Wielofunkcyjna, multimedialna przestrzeń, przygotowana z myślą o prelekcjach, szkoleniach i wideokonferencjach. Miejsce prezentacji nowatorskich technologii i innowacyjnych rozwiązań we wnętrzarstwie. W czasie wolnym aula zmieniać się będzie w bawialnię – miejsce kreatywnych, edukacyjnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży.

PATIO

Przestrzeń urządzona do wypoczynku na wolnym powietrzu. Relaksujący urok zieleni – na tarasie, na werandzie, nad basenem. W ogrodzie, ogrodzie zimowym, oranżerii. Wszystko dla pełnego komfortu klientów Galerii Wnętrz.

Galeria Wnętrz – realizacja Carline

Nasz zespół odpowiadał za wykonanie kompletnego projektu instalacji wodnej, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji mechanicznej wraz z automatyką budynkową BMS* oraz montaż instalacji w obiekcie.

System klimatyzacji oraz instalacja ogrzewania oparta jest o klimakonwektory wentylatorowe kanałowe z silnikami bezszczotkowymi VTS i sterowaniem inwerterowym produkcji Daikin. Ciepło zimą dostarcza kotłownia gazowa, w okresie letnim, natomiast za czynnik chłodzący do urządzeń, odpowiada agregat wody lodowej marki Daikin o mocy chłodniczej ok. 150 kW. Oddzielny skraplacz agregatu zaprojektowany został na zewnątrz budynku, na ścianie zewnętrznej Patio.

W całym budynku zainstalowana została wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, z ogrzewaniem wstępnym oraz chłodzeniem powietrza nawiewanego do poszczególnych części obiektu. System został zaprojektowany tak, by umożliwić regulację ilości świeżego powietrza, ze względu na warunki zewnętrzne i zadaną temperaturę powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Za wentylację całej części ekspozycyjno-handlowej odpowiada centrala wentylacyjna z rekuperatorem obrotowym, komorą mieszania, nagrzewnicą wodną, chłodnicą wodną oraz kompletną automatyką, która umożliwia sterowanie z poziomu systemu BMS.

Wszystkie urządzenia techniczne budynku zostały włączone do systemu BMS. Należą do nich:

  • klimakonwektory Daikin
  • agregat wody lodowej ze zdalnym skraplaczem
  • centrala wentylacyjna
  • wentylatory kanałowe
  • kotłownia w tym kotły gazowe De Dietrich
  • kurtyny wodne
  • oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne
  • przepompownie ścieków wewnętrzne i zewnętrzne
  • hydrofor
  • liczniki mediów

Automatyka budynku BMS umożliwia zdalny pomiar zużycia mediów m. in. wody czy energii elektrycznej dla potrzeb optymalizacji kosztów eksploatacji obiektu. To pozwala na kontrole parametrów, a także wydatków.

Nad całością inwestycji czuwał inż. Łukasz Dębowski.

 


*BMS – Building Management System lub Automatyka budynkowa BMS – system zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku, szczególnie w budynku inteligentnym. Zadaniem automatyki BMS jest integrowanie instalacji występujących na obiekcie.

Informacje na temat innych projektów naszego zespołu, możecie znaleźć Państwo w zakładce Realizacje.

Jeżeli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy, zapraszamy do kontaktu!
Jesteśmy dostępni pod nr telefonu +48 12 266 68 88 a także online: carline@carline.com.pl

WYKONUJEMY ZLECENIA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.