fbpx

Fabryczna City, Kraków. Kolejny etap realizacji Carline

Fabryczna City to wyjątkowe miejsce, które kryje w sobie zabytkowy charakter, ale i innowacyjność. Od miesięcy intensywnie pracujemy w kompleksie przy ul. Fabrycznej 13 w Krakowie zapewniając wydajne, efektywne, a przy tym przyjazne dla środowiska rozwiązania w zakresie klimatyzacji. Poznajcie szczegóły kolejnego etapu działań firmy Carline!

Fabryczna City realizacja Carline
Fabryczna City realizacja Carline klimatyzacja VRV Daikin
Fabryczna City realizacja Carline
Hotel Mercure ul. Fabryczna, realizacja Carline - restauracje fabryczna
Hotel Mercure ul. Fabryczna, realizacja Carline - browar fabryczna
Hotel Mercure ul. Fabryczna, realizacja Carline hotel fabryczna kraków

Poprzednie
Następne

Fabryczna City — o obiekcie

Strefa Fabryczna City to ważny punkt na mapie Krakowa. Inwestycja składa się z nowoczesnych biurowców klasy A. Znajdziemy w nich nie tylko części biurowe, usługowe, gastronomiczne, ale także muzealne, noclegowe czy powierzchnie mieszkaniowe. Unikalność miejsca nie budzi zastrzeżeń. Kompleks na Fabrycznej powstał na terenie dawnej destylarni Polmos S.A. z 1931 roku, Budynki zostały zrewitalizowane, a całość wykonana zgodnie z ideą zielonej certyfikacji BREEAM (poziom „excellent”), co oznacza zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, jeszcze większą efektywność energetyczną inwestycji, staranny dobór materiałów oraz najwyższą jakość materiałów zastosowaną wewnątrz budynków. To bliskie naszej firmie wartości, dlatego zostaliśmy zaproszeni do długofalowej współpracy. Pod naszą opieką znajduje się cały kompleks w którym dbamy o najwyższą jakość systemów klimatyzacji.

fabryczna city

źródło: facebook/FabrycznaCity/

Instalacja klimatyzacji VRV Daikin Fabryczna City
Instalacja klimatyzacji VRV Daikin Fabryczna City
Instalacja klimatyzacji VRV Daikin zabytkowe budynki Fabryczna City
Instalacja klimatyzacji Daikin Fabryczna City
system klimatyzacji VRV Daikin Fabryczna City
Instalacja klimatyzacji VRV Daikin Fabryczna City
klimatyzacja VRV Daikin Fabryczna City
zabytkowe budynki Fabryczna City

Poprzednie
Następne

Realizacja Carline. Kolejny etap

Tym razem realizacja miała miejsce na 2 niezagospodarowanych jeszcze piętrach zabytkowego budynku, w którym mieści się hotel Mercure (jeżeli chcecie poznać szczegóły tej inwestycji oraz innych naszych projektów sprawdźcie zakładkę Realizacje). Kolejny etap inwestycji prowadzonej na Fabrycznej wyróżnia wspólna konstrukcja instalacji HVAC. Wykonana została specjalnie pod system wentylacji i klimatyzacji na częściach wysokich, pod kopułą. To unikalne rozwiązanie zaprojektowane przez naszych inżynierów. Chcieliśmy maksymalnie zadbać o zabytkowe wnętrza i nie zaburzyć ich wyjątkowego charakteru. Drewniane belki nie straciły swojego uroku, a system jest w pełni zintegrowany, wydajny i zgodny z wymaganiami budynku.

Hotel Mercure ul. Fabryczna, realizacja Carline - wentylacja
Hotel Mercure ul. Fabryczna, realizacja Carline wentylacja i klimatyzacja
Hotel Fabryczna City, Kraków - realizacja Carline
Hotel Fabryczna City, Kraków - realizacja Carline
Hotel Fabryczna City, Kraków - realizacja Carline
Hotel Mercure ul. Fabryczna, realizacja Carline garaz

Poprzednie
Następne

Montaż klimatyzacji VRV

Do systemu klimatyzacji wykorzystaliśmy niezmiennie urządzenia Daikin, stawiając na 3 rurowy system VRV. Agregaty VRV Daikin oparte są innowacyjnej technologii zmiennej temperatury czynnika chłodniczego. To zapewnia automatyczne dostosowanie temperatury czynnika chłodniczego do obciążenia cieplnego budynku. 

System klimatyzacji z odzyskiem ciepła oraz inteligentnym zarządzaniem energią

To jednak nie wszystko! System klimatyzacji zintegrowany jest z układem odzysku ciepła. Dzięki czemu transportuje ciepło między strefami budynku, dokładnie w te miejsca, w których w danej chwili jest ono wymagane. Cały system klimatyzacji oparty jest również na inteligentnym systemie zarządzania energią eklektyczną, co umożliwia pełne monitorowanie wszystkich podzespołów klimatyzacji. Wybrane rozwiązania gwarantują ekonomiczną optymalizację zużycia. 

Hotel Mercure ul. Fabryczna, realizacja Carline - konfiguracja

Realizacja w liczbach

W tym etapie realizacji zamontowaliśmy 76 jednostek wewnętrznych klimatyzacji. Kubatura obiektu wynosi przeszło 14 000 m3.

Komfort, wygoda, a także oszczędność i ekonomiczne zużycie z dbałością o środowisko. Czy można chcieć więcej? 😉 

Nad całością inwestycji czuwa nasz inżynier Damian Wrona.

Nasze inne instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 500 200 710 oraz 12 266 68 88
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…