fbpx

Czyszczenie klimatyzacji – pozbądź się grzybów i bakterii!

Zdrowie nasze i naszych bliskich to sprawa priorytetowa. Dzięki systemom klimatyzacji korzystamy z wachlarza możliwości. Przykładem może być redukcja skutków alergii na pyłki czy sierść zwierząt lub oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Aby jednak w pełni móc korzystać z klimatyzacji i jej zalet, konieczna jest jej regularna konserwacja, a także czyszczenie klimatyzacji. W tym artykule przedstawimy najlepsze, a jednocześnie najskuteczniejsze techniki odgrzybiania urządzeń.

Czyszczenie klimatyzacji – sposoby

Jak wyczyścić klimatyzację szybko, ale przy tym dokładnie? To proste! Zwłaszcza, gdy stawiamy na profesjonalistów od czyszczenia klimatyzacji. Zastosowanie tych procesów gwarantuje wysoki komfort termiczny zarówno w domu jak i w firmie:

Metoda parowa oraz piankowa

Najprostszym sposobem na likwidację grzybów i pleśni jest metoda piankowa oraz parowa. Środki grzybobójcze w spreju wtryskuje się do parownika. Pianka dociera do użebrowania jednostki i niszczy zalegające tam pleśnie, grzyby oraz bakterie. Proces zachodzi przy użyciu parownicy.

Metoda ozonowania

W przypadku, gdy wtryskiwanie pianki do parownika nie pomaga zlikwidować nieprzyjemnego zapachu pleśni wydobywającego się z klimatyzacyjnego nawiewu, warto zastosować profesjonalną metodę ozonową. W tym celu wykorzystuje się specjalne wytwornice ozonu. Ozon to cząsteczka trzech atomów tlenu (naładowana ujemnie), który doskonale rozkłada bakterie, kurz, grzyby, a także inne mikroorganizmy likwidując niemiłe aromaty.

Metoda ultradźwiękowa

Do likwidacji grzybów i pleśni w tej metodzie wykorzystuje się specjalny płyn dezynfekujący oraz urządzenie, które emituje ultradźwięki na częstotliwości 1,7 MHz i zmienia preparat w mgłę docierającą do wnętrza układu (parownika, kanałów nawiewowych).

Samodzielne czyszczenie klimatyzacji!

Ważne!

Nie należy wykonywać przeglądu samemu!  Przy nieumiejętnym czyszczeniu można narazić się na skaleczenie, a nawet na porażenie prądem elektrycznym. Nieautoryzowane przeglądy eksploatacyjne grożą również utratą gwarancji na urządzenie. Filtr siatkowy czy też węglowy może być czyszczony samodzielnie przez użytkownika.

Zespół Carline wykona kompletny serwis klimatyzatora domowego oraz klimatyzacji biurowej.

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…