Budynki mieszkalne ul. Kordiana 50
Kategoria: Aktualności0

Budynki mieszkalne przy ul. Kordiana 50 zostały przekazane do odbioru. Zespół Carline zakończył prace związane z montażem instalacji wentylacji mechanicznej, klimatyzacji oraz systemu detekcji CO w nowej inwestycji znajdującej się na Osiedlu Enklawa Rodzinna w Krakowie.  

O inwestycji

Enklawa Rodzinna to nowo powstałe osiedle przy ulicy Kordiana, w krakowskiej dzielnicy Kurdwanów. Jak sama nazwa wskazuje, to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Niewątpliwym atutem lokalizacji jest bliskość placówek oświatowych – przedszkola, szkoły podstawowej, liceum oraz biblioteki miejskiej. W pobliżu są też liczne banki, sklepy oraz apteki. W środkowej części rozciąga się Park Kurdwanowski o powierzchni około 4,2 ha z placem zabaw dla dzieci.

W bliskim położeniu znajduje się także szereg lokali usługowo-handlowych. Centrum Carrefour mieści się 500 metrów od mieszkań, a w promieniu 3 kilometrów od inwestycji zlokalizowane są C.H. Bonarka oraz Castorama. Mieszczą się tu także ośrodki rekreacyjno-sportowe, korty tenisowe i basen. W pobliżu znajdziemy zarówno przychodnię, jak i szpital specjalistyczny.

Dobrze rozwinięta komunikacja miejska to także wygoda dla mieszkańców. Pętla tramwajowa, obsługująca 3 linie tramwajowe, a także liczne linie autobusowe ułatwiają sprawne przemieszczanie się. Rynek Główny mieści się w odległości tylko 7 km od budynków mieszkalnych. Osoby często podróżujące zadowoli bliskość obwodnicy Krakowa.

Budynki mieszkalne – realizacja Carline

Nasz zespół odpowiadał za wykonanie prac w mieszkaniach, a także komórkach lokatorskich, garażach podziemnych oraz pomieszczeniach technicznych. W instalacjach wykorzystano urządzenia firmy MAICO, ale również HARMANN, VENTURE INDUSTRIES oraz HAIER.

We wszystkich mieszkaniach zamontowana została wentylacja mechaniczna jednorurowa oparta na wentylatorach ER 60 G wraz z obudową podtynkową ER-UPB firmy MAICO. W garażach podziemnych zainstalowany został system wentyl. mechanicznej z użyciem wentylatorów kanałowych JETTEC REC firmy HARMANN. W garażach została wykonana także instalacja detekcji CO. Wentylacja wywiewna pomieszczeń technicznych oraz komórek lokatorskich oparta została na wentylatorach kanałowych TD firmy VENTURE INDUSTRIES. Lokale usługowe znajdujące się w budynkach zostały także wyposażone w wentyl. wywiewną oraz klimatyzację, w której wykorzystane zostały agregaty systemu Multisplit firmy HAIER.

W zakres prac firmy Carline wchodzi wykonanie instalacji systemów:

  • Wentylacji jednorurowej w mieszkaniach
  • wentylacji wywiewnej z garaży podziemnych oraz wywiewnej z przedsionków ppoż., pomieszczeń technicznych
  • Detekcję CO w garażu podziemnym
  • Systemu went.mech. wywiewnej lokali usługowych
  • Systemu klimatyzacji lokalu usługowego

To kolejna ukończona inwestycja renomowanego krakowskiego dewelopera START.

Nad całością inwestycji czuwał inż. Dariusz Cieśla.

 

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu! 

 

Informacje na temat innych projektów naszego zespołu, możecie znaleźć Państwo w zakładce Realizacje.

Jeżeli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy, zapraszamy do kontaktu!
Jesteśmy dostępni pod nr telefonu +48 12 266 68 88 a także online: carline@carline.com.pl

WYKONUJEMY ZLECENIA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.