fbpx

Budynki mieszkalne przy ul. Kordiana 50, Kraków

Budynki mieszkalne przy ul. Kordiana 50 zostały przekazane do odbioru. Zespół Carline zakończył prace związane z montażem instalacji wentylacji mechanicznej, klimatyzacji oraz systemu detekcji CO w nowej inwestycji znajdującej się na Osiedlu Enklawa Rodzinna w Krakowie.  

O inwestycji

Enklawa Rodzinna to nowo powstałe osiedle przy ulicy Kordiana, w krakowskiej dzielnicy Kurdwanów. Jak sama nazwa wskazuje, to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Niewątpliwym atutem lokalizacji jest bliskość placówek oświatowych – przedszkola, szkoły podstawowej, liceum oraz biblioteki miejskiej. W pobliżu są też liczne banki, sklepy oraz apteki. W środkowej części rozciąga się Park Kurdwanowski o powierzchni około 4,2 ha z placem zabaw dla dzieci.

W bliskim położeniu znajduje się także szereg lokali usługowo-handlowych. Centrum Carrefour mieści się 500 metrów od mieszkań, a w promieniu 3 kilometrów od inwestycji zlokalizowane są C.H. Bonarka oraz Castorama. Mieszczą się tu także ośrodki rekreacyjno-sportowe, korty tenisowe i basen. W pobliżu znajdziemy zarówno przychodnię, jak i szpital specjalistyczny.

Dobrze rozwinięta komunikacja miejska to także wygoda dla mieszkańców. Pętla tramwajowa, obsługująca 3 linie tramwajowe, a także liczne linie autobusowe ułatwiają sprawne przemieszczanie się. Rynek Główny mieści się w odległości tylko 7 km od budynków mieszkalnych. Osoby często podróżujące zadowoli bliskość obwodnicy Krakowa.


Budynki mieszkalne – realizacja Carline

Nasz zespół odpowiadał za wykonanie prac w mieszkaniach, a także komórkach lokatorskich, garażach podziemnych oraz pomieszczeniach technicznych. W instalacjach wykorzystano urządzenia firmy MAICO, ale również HARMANN, VENTURE INDUSTRIES oraz HAIER.

We wszystkich mieszkaniach zamontowana została wentylacja mechaniczna jednorurowa oparta na wentylatorach ER 60 G wraz z obudową podtynkową ER-UPB firmy MAICO. W garażach podziemnych zainstalowany został system wentyl. mechanicznej z użyciem wentylatorów kanałowych JETTEC REC firmy HARMANN. W garażach została wykonana także instalacja detekcji CO. Wentylacja wywiewna pomieszczeń technicznych oraz komórek lokatorskich oparta została na wentylatorach kanałowych TD firmy VENTURE INDUSTRIES. Lokale usługowe znajdujące się w budynkach zostały także wyposażone w wentyl. wywiewną oraz klimatyzację, w której wykorzystane zostały agregaty systemu Multisplit firmy HAIER.

W zakres prac firmy Carline wchodzi wykonanie instalacji systemów:

  • Wentylacji jednorurowej w mieszkaniach
  • wentylacji wywiewnej z garaży podziemnych oraz wywiewnej z przedsionków ppoż., pomieszczeń technicznych
  • Detekcję CO w garażu podziemnym
  • Systemu went.mech. wywiewnej lokali usługowych
  • Systemu klimatyzacji lokalu usługowego

Nad całością inwestycji czuwał nasz inż. Dariusz Cieśla

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…