fbpx

Budynek biurowo – usługowy Awim

O Projekcie

Wykonywane instalacje:

  • Instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła, wstępnym grzaniem i chłodzeniem oraz nawilżaniem powietrza dla potrzeb powierzchni biurowo-usługowej
  • Instalacja klimatyzacji i wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła, ogrzewaniem i chłodzeniem oraz nawilżaniem powietrza dla potrzeb sal operacyjnych
  • Instalacja wentylacji mechanicznej wywiewnej z pomieszczeń sanitarnych
  • Instalacja wentylacji mechanicznej wywiewnej z garażu podziemnego
  • Montaż klimatyzacji typu VRF całego budynku biurowo-usługowego
  • Konstrukcje pod urządzenia tj. centrale wentylacyjne, agregaty skraplające i VRF, nawilżacze powietrza

Wentylacja mechaniczna

Budynek wentylowany jest przez 2 centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne ze wysokosprawnym odzyskiem ciepła firmy VTS. Centrale posiadają w wyposażeniu oprócz wymienników rotacyjnych higroskopijnych również nagrzewnice wodne, chłodnice freonowe oraz sekcje nawilżania parowego. Centrale zostały wyposażone w rozbudowaną automatykę ze sterowaniem za pomocą paneli dotykowych z poziomu pomieszczeń, które obsługują. Ciepło do central dostarczane jest instalacją ciepła technologicznego z wymiennikowni MPEC. Chłód do central wentylacyjnych zapewniają agregaty skraplające prod. Aermec zlokalizowane przy centralach na dachu.

 

Centrale wentylacyjne

Centrala wentylacyjna o wydajności ok. 6000 m3/h obsługuje powierzchnię 2 sal operacyjnych zlokalizowanych na 3 piętrze należących do kliniki okulistycznej. Centrala pełni funkcję zarówno wentylacji jak i klimatyzacji oraz ogrzewania tych pomieszczeń. Nawiew do pomieszczeń sal operacyjnych realizowany jest poprzez nawiewniki laminarne skośne z filtrami dokładnymi HEPA prod. CWK, wywiew natomiast realizowany jest kratkami wentylacyjnymi systemem 20 % góra, 80 % dół.

 

Druga z central o wydajności ok. 12000 m3/h obsługuje pozostałą powierzchnię biurowo-usługową budynku. Wywiew z pomieszczeń sanitarnych realizowany jest przez niezależne wentylatory dachowe.

Garaż podziemny budynku wyposażony został w instalację wentylacji mechanicznej wywiewnej sterowanej z systemu detekcji CO i LPG.

 

Instalacja klimatyzacji

W budynku biurowo-usługowym przy ul. Kluczborskiej w Krakowie, firma Carline zaprojektowała i wykonała system klimatyzacji VRF firmy LG. Wydajność chłodnicza systemu klimatyzacji wynosi 170 kW, wydajność grzewcza 200 kW, ilość jednostek wewnętrznych to 60 szt., zastosowano jednostki wewnętrzne typu kanałowego i kasetonowego. Jednostki zewnętrzne klimatyzacji (3 szt.) zlokalizowane zostały na dachu na konstrukcji wsporczej zaprojektowanej i wykonanej przez nasz Zespół.
Realizujesz podobny projekt?

Oferujemy projekt i montaż systemów HVAC (Kraków i Małopolska)
Zapytaj o Wycenę

Również interesujące…