fbpx

O Projekcie

Wykonywane instalacje:

  • Instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła
  • Instalacja wentylacji mechanicznej wywiewnej z pomieszczeń sanitarnych
  • Instalacja wentylacji mechanicznej wywiewnej z garażu podziemnego
  • Instalacja detekcji CO i LPG w garażu podziemnym
  • Instalacja wody lodowej do klimakonwektorów i central wentylacyjnych
  • Instalacja ciepła technologicznego do klimakonwektorów i central wenytylacyjnych
  • Instalacja ogrzewania podłogowego
  • Wymiennikownia MPEC

Wentylacja mechaniczna:

Budynek obsługuje 5 central wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych z odzyskiem ciepła firmy Frapol o łącznej wydajności ponad 10 000 m3/h zlokalizowanych na piętrach oraz na dachu budynku. Wszystkie centrale wyposażone zostały w kompletną automatykę. Każda z central posiada nagrzewnicę i chłodnicę wodną.

Pomieszczenia sanitarne na każdym piętrze posiadają wentylację mechaniczną wyciągową realizowaną przez wentylatory ścienne firmy Maico pracujące na stałe na I biegu, przełączane na II bieg po włączeniu światła.

Garaż podziemny budynku wyposażony został w instalację wentylacji mechanicznej wywiewnej sterowanej z systemu detekcji CO i LPG firmy ProService.

Instalacja ogrzewania, ciepła technologicznego i wody lodowej

Instalacja chłodnicza i grzewcza dla potrzeb pomieszczeń biurowych oparta jest na 4-rurowych klimakonwektorów kanałowych  firmy Aermec (65 szt. urządzeń).

Źródłem chłodu dla potrzeb klimakonwektorów i central wentylacyjnych jest agregat wody lodowej Aermec o mocy ponad 220 kW zlokalizowany w piwnicy budynku. Zastosowano agregat wody lodowej w wersji ze skraplaczem zdalnym zlokalizowanym na dachu budynku.

Źródłem ciepła dla budynku jest wymiennikownia MPEC zlokalizowana w piwnicy budynku.

Na każdym piętrze wykonana została klimatyzacja pomieszczenia serwerowni za pomocą klimatyzatorów ściennych Split firmy Daikin.

Komunikacja na parterze, oraz powierzchnia klatki schodowej i pomieszczenia sanitarne na każdej kondygnacji zostały wyposażone w instalację ogrzewania podłogowego.

Budynek został wyposażony w pełny system zarządzania BMS, który ingeruje wszystkie instalacje w obiekcie i spaja je w jedną całość, umożliwiając przy tym sterowanie w sposób energooszczędny i w pełni efektywny zarządzać całym obiektem z jednego miejsca.Realizujesz podobny projekt?

Oferujemy projekt i montaż systemów HVAC (Kraków i Małopolska)
Zapytaj o Wycenę

Również interesujące…