fbpx

Aqualantis Energylandia – realizacja Zespołu Carline

Aqualantis to nowa strefa rozrywki, która już wkrótce zapewni gościom Energylandii moc dobrych chwil, a tym samym dostarczy pozytywnych emocji! Od kilku lat Park Rozrywki z Zatorze znajduje się pod opieką firmy Carline w zakresie systemów HVAC. Wykonujemy systemy klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, a także instalację wody basenowej w obiektach zapewniając komfort i wygodę. Zespół inżynieryjny Carline rozpoczął pracę także nad nowym montażem systemów oraz rozbudową istniejącej już części basenowej parku.


Aqualantis

Aqualantis to kolejna strefa w parku, która powstanie na obszarze 6 hektarów. Otaczać będzie nowy rollercoaster o intrygującej nazwie Abyssus. Klimat tej części Energylandii nawiązywać będzie do starożytnego Atlantis – mistycznej krainy, która obfitowała w dostatek i szczęście, ale została zalana przez ogromna falę. Jej ruiny zostały odnalezione, a dzięki pompom odprowadzającym wodę udało się odkryć historię tego miejsca.

O inwestycji

Uliczki stylizowane będą na starożytne królestwo, a także jego ruiny. Aqualantis przeznaczony jest przede wszystkim dla rodzin. Starannie zaprojektowana przestrzeń przeniesie odwiedzających do fantastycznej krainy. Nie zabraknie także atrakcji! Zaplanowano m.in. Grotto Expedition czyli ekspedycja łodziami wśród tajemniczej laguny, pokazy Aquajump – akrobatyczne skoki do wody z ogromnej wieży, a także nowy model kolejki Disco Coaster. Dodatkowo planowane jest otwarcie restauracji The Hall of Colums

Za projekt, oprawę wizualną i fabułę odpowiada studio Jora Vision
Realizacja Carline

W inwestycji odpowiadamy za kompletną realizację. Począwszy od planu i stworzenia projektu, poprzez wdrożenie oraz montaż systemów i urządzeń, aż do ostatecznego oddania budynku do odbioru. Nowa część basenowa Aqualantis oraz obecna strefa wodna, która zostanie rozszerzona zyska wydajne systemy, dzięki którym zabawa będzie nie tylko znakomita, ale i komfortowa! W nowej realizacji Energylandii dostarczamy systemy wentylacji, klimatyzacji, jak również system ogrzewanie wody basenowej (1,2 MW).

Efekt finalny 

Ze względu na sytuację w 2020 roku zakończenie całości prac przesunięte zostało na 2021 rok. Odliczamy dni do uruchomienia strefy Aqualantis!

Tymczasem prace w obiekcie wciąż trwają. Zachęcamy by śledzić nas na bieżąco. Będziemy aktualizować stan budowy!

Nad całością inwestycji czuwa nasz inżynier Artur Matusiewicz.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 500 200 710 oraz 12 266 68 88
lub online: carline@carline.com.pl

 

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…