fbpx

Aqualantis Energylandia – Fotorelacja! Realizacja Zespołu Carline

Aqualantis Energylandia to nowa strefa rozrywki, która od czerwca zapewnia gościom Energylandii moc niesamowitych wrażeń, a tym samym dostarcza pozytywnych emocji! Od kilku lat Park Rozrywki w Zatorze znajduje się pod opieką firmy Carline w zakresie systemów HVAC. Wykonujemy systemy klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, a także instalację wody basenowej w obiektach, zapewniając komfort i wygodę. Kolejną część Parku cieszy sie ogromnym zainteresowaniem. A dla tych, którzy jeszcze nie byli w Parku podrzucamy, co czeka na Was w Aqualantis!

Aqualantis Energylandia

Aqualantis Energylandia to kolejna strefa w parku, którą otacza nowy rollercoaster o intrygującej nazwie Abyssus. Klimat tej części Energylandii nawiązuje do starożytnego Atlantis – mistycznej krainy, która obfitowała w dostatek i szczęście, ale została zalana przez ogromna falę. Jej ruiny zostały odnalezione, a dzięki pompom odprowadzającym wodę udało się odkryć historię tego miejsca.


Co czeka na Nas w strefie wodnej?

Starannie zaprojektowana przestrzeń przeniesie małych i dużych do fantastycznej krainy. Nie zabraknie atrakcji! Znajdziemy:

 • Grotto Expedition, czyli ekspedycja łodziami wśród tajemniczej laguny.
 • Nowy model kolejki, czyli Disco Coaster – wirujący talerz, który przemieszcza się po krótkiej trasie, poruszając przy tym lekko w górę i w dół.
 • Light Explorer – rodzinny boomerang, czyli kolejka, która jedzie po torze w jedną stronę, a następnie wraca tyłem do kierunku jazdy.
 • Burning Engine – dzieci zasiądą za kierownicą wozu strażackiego i spróbują ugasić mały budynek znajdujący się w środku. 
 • Submarine Dive – karuzela stylizowana na małe łodzie podwodne.
 • Water Works – wodny plac zabaw.
 • karuzele interaktywne – Stormy Ship oraz Magic Pump
 • Czas umilą także pokazy Aquajump – akrobatyczne skoki do wody z ogromnej wieży. 

Znajdziemy również liczne punkty gastronomiczne czy też punkty z pamiątkami. Za projekt, oprawę wizualną i fabułę odpowiada studio Jora Vision.

Abyssus – największa atrakcja Aqualantis Energylandia

Głównym bohaterem strefy jest zdecydowanie Rollercoaster Abyssus. Energylandia zapewnia, że Abyssus ma:

 • Imponującą trasę o długości 1316 m,
 • Wysokość 38 m,
 • Prędkość do 100 km/h,
 • Aż 4 inwersje podczas jazdy.
 • Wyraźne odczucie stanu nieważkości, co oznacza, że nie ma ciężaru mimo posiadania masy.

Nowa kolejka pomieści jednorazowo 16 pasażerów.  

Ciekawostka!

Budowa Abyssusa stanowiła wyzwanie. Rollercoaster składa się z 90 500 elementów! Z takiej ilości powstało by mniej-więcej.. 5 Wieży Eiffla. 😉 

Realizacja Carline

W inwestycji odpowiadaliśmy za kompletną realizację. Począwszy od planu i stworzenia projektu, poprzez wdrożenie oraz montaż systemów i urządzeń, aż do ostatecznego oddania budynku do odbioru. Nowa część basenowa Aqualantis oraz obecna strefa wodna, która została również rozbudowana, zyskały wydajne systemy HVAC, dzięki którym zabawa będzie nie tylko znakomita, ale i komfortowa! W nowej realizacji Aqualantis Energylandia dostarczyliśmy systemy wentylacji, klimatyzacji, jak również system ogrzewania wody basenowej (1,2 MW).

Efekt finalny 

Nowa strefa Aqualantis na stałe dołączyła do fantastycznych atrakcji Energylandii! Cieszymy się, że niezmiennie, od lat, tworzymy bezpieczną, komfortową przestrzeń dla miłośników rozrywki i dobrej zabawy!

Życzymy Wszystkim wspaniałych chwil w Parku Rozrywki!

Nad całością inwestycji czuwał nasz inżynier Artur Matusiewicz.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 500 200 710 oraz 12 266 68 88
lub online: carline@carline.com.pl

 

Zapraszamy również na nasz FacebookInstagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

Również interesujące…