Kategoria: Porady dla biznesu, Serwis0

Jedną z najważniejszych prac serwisowych prawidłowego funkcjonowania agregatów GHP jest wykonywanie przeglądu agregatu po kolejno 10 000  h ,  30 000 h, 40 000 h pracy. Dzięki regularnym serwisom zapewnimy wydajną, trwała pracę urządzeń, a także zabezpieczamy bezpieczeństwo korzystania z urządzeń. Jak wygląda przegląd gazowej pompy ciepła? Podpowiadamy!

Gazowe popy ciepła GHP

GHP zapewnia ogrzewanie pomieszczeń. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i niską emisją CO2 oraz NOx. Świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i w firmie. Dobrze dobrany pozwoli doskonale ogrzać małe i średnie budynki, jak również te o wielkiej powierzchni. Charakterystykę i zalety gazowych pomp ciepła omówiliśmy w artykule o GHP.

Przegląd GHP

Bezpieczeństwo, utrzymanie wysokiej wydajności, efektywność energetyczna oraz zapewnienie dobrej pracy urządzeń. To wszystko zapewniamy sobie regularnie prowadząc przeglądy gazowych pomp ciepła. Aby prawidłowo przeprowadzić przegląd gazowych pomp ciepła należy sprawdzić wszystkie systemy. Do zadań ekipy wchodzi sprawdzenie płynu chłodniczego oraz jego uzupełnienie. Należy także sprawdzić filtry, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, wymienić je na nowe. Olej w gazowej pompie ciepła jest bardzo ważny, dlatego też należy go systematycznie wymieniać, pamiętając, by wymiana obejmowała nie tylko sam płyn ale także filtr. Wymianie podlega także pasek napędowy oraz element filtrujący powietrze. Serwisant reguluje zawory urządzenia. Mata absorbująca również powinna zostać wymieniona na nową. Tak wykonany przegląd można uznać za kompletny. Dzięki temu możemy mieć pewność, że urządzenie nas nie zawiedzie.

Przegląd GHP krok po kroku:

  • Uzupełnienie/sprawdzenie płynu chłodzącego w pompie GHP
  • Sprawdzenie/wymiana filtra
  • Instalacja nowych świec zapłonowych (4 szt)
  • Wymiana oleju silnika (46 l.)
  • Kontrola i wymiana filtra oleju
  • Wymiana elementu filtrującego powietrza
  • Wymiana paska napędowego sprężarki
  • Regulacja zaworów
  • Wymiana maty absorbująca
Przegląd gazowej pompy ciepła GHP
Przegląd gazowej pompy ciepła GHP

Ile trwa przegląd gazowej pompy ciepła?

Standardowo przegląd GHP trwa jeden dzień. Wszystko jednak uzależnione jest od stanu urządzenia, a także prac, które są konieczne do wykonania.

 

Potrzebujesz przeglądu gazowej pompy ciepła GHP? a może innych prac serwisowych? skontaktuj się z nami!

Jesteśmy dostępni dla Was pod nr telefonu +48 12 266 68 88 lub online: carline@carline.com.pl

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!