OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
SAMSUNG

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

  • Rozwiązania: Projekt i wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej
  • Data realizacji: Luty 2013 – Kwiecień 2013
  • Lokalizacja: Kraków, Polska
  • Klient: F & M Sp. z o.o. Sp. k.
  • Powierzchnia: 478 m2

O PROJEKCIE

Wykonywane instalacje:

  • Instalacje wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej
  • Automatyka

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna wraz z automatyką:

W 2013 roku zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w remontowanej 2-poziomowej restauracji w Sukiennicach.

W zakres prac firmy Carline wchodziło kompleksowo projekt i wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej opartej na centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła o wydajności 15000 m3/h. Centrala obsługuje sale konsumpcyjne restauracji na poziomie -1 i 0, kuchnię na poziomie -1 oraz nawiew do pomieszczeń zaplecza kuchennego na poziomie -1 i 0. Wywiew z pomieszczeń sanitarnych i zaplecza socjalnego odbywa się przez wentylatory kanałowe podłączone do istniejących kanałów wentylacji grawitacyjnej. Centrala wentylacyjna została zlokalizowana w pomieszczeniu technicznym na poziomie antresoli restauracji. Czerpnia umieszczona została w oknie pomieszczenia technicznego, wyrzutnia jako ścienna wykonana z miedzi w dachu na poziomie tarasu sukiennic nad Muzeum Narodowym. Kanał wyrzutowy wykonany został w przeciwpożarowej izolacji z Conlitu, jego trasa przechodzi przez Muzeum Narodowe.

Firma Carline również dobrała oraz zamontowała okapy kuchenne  dla potrzeb technologii kuchni.

Całość instalacji wentylacji wyposażona została w automatykę dostarczaną przez dostawcę urządzeń umożliwiającą m. in. regulację temperatury, wydajności powietrza jak również m. in. programowanie czasowe.

 

MASZ PODOBNY PROJEKT?