SZCZEGÓŁY PROJEKTU

 • Rozwiązania: Klimatyzacja, Wentylacja, Ogrzewanie, Automatyka
 • Data realizacji: Październik 2013 – Październik 2017
 • Lokalizacja: Zator, Polska
 • Klient: Energy 2000 Technico M.A. Goczał
 • Powierzchnia: 26 ha

O PROJEKCIE

Wykonywane instalacje:

 • Instalacje wentylacji mechanicznej
 • Instalacje klimatyzacji
 • Instalacje ogrzewania
 • Instalacje basenowe
 • Instalacje podgrzewania wody basenowej
 • Automatyka

Wentylacja mechaniczna, klimatyzacja i ogrzewanie:

Na terenie całego Parku Rozrywki znajduje się kilkadziesiąt obiektów posiadających skuteczne i energooszczędne instalacje wentylacji mechanicznej. Łączna ilość powietrza, które jest wymieniane w obiektach na terenie Parku to ponad 200 000 m3/h. Za efektywną wentylację pomieszczeń budynków takich jak m. in. Restauracje, kawiarnie, sklepy, budynki do obsługi atrakcji, pomieszczenia techniczne i inne, odpowiadają urządzenia m. in. takie jak centrale typu rooftop firmy Lennox, centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne i nawiewne z odzyskiem ciepła firmy VTS i Frapol, wentylatory firmy Harmann.

Firma Carline odpowiadała również za dostawę i montaż systemów klimatyzacyjnych i grzewczych do wszystkich budynków na terenie Parku Rozrywki. Klimatyzacja całości Parku Rozrywki oparta jest na klimatyzatorach typu Split, Multi Split i VRF renomowanych producentów Haier, LG i Fujitsu. Łączna moc chłodnicza wszystkich urządzeń klimatyzacyjnych to już przeszło 500 kW.

Za ogrzewanie pomieszczeń dużej części budynków takich jak m. in. restauracja Formuła, Strefa wejścia do Parku, kawiarnia Black Jack, restauracja Wenecja, odpowiadają centrale typu rooftop firmy Lennox z nagrzewnicami gazowymi.

Wszystkie urządzenia posiadają automatykę, która umożliwia jak najbardziej efektywnie i energooszczędnie zarządzać ich pracą.

Instalacje basenowe

W 2016 roku nasza firma zrealizowała kompleksowo instalacje basenowe na terenie Water Parku, będącego częścią Parku Rozrywki „Energylandia”. W zakres realizacji firmy Carline wchodził kompletny system uzdatniania i filtracji wody basenowej wraz z dostawą i montażem atrakcji wodnych (m. in. zjeżdżalnie, fontanny itp.) na terenie basenu otwartego.

Firma Carline dostarczyła, zamontowała i uruchomiła niezwykle energooszczędny i ekologiczny oparty na odnawialnych źródłach energii system podgrzewania wody basenowej. Cała woda w basenie zewnętrznym o łącznej objętości ponad 1200 m3 dla polepszenia komfortu korzystania z atrakcji przez klientów Parku jest podgrzewana  za pomocą powietrznej rewersyjnej pompy ciepła firmy Lennox o mocy grzewczej blisko 400 kW. W okresie zimowym pompa ciepła wykorzystywana jest jako agregat wody lodowej do produkcji chłodziwa lodowiska (temperatura chłodziwa -9/-12°C). Moc chłodnicza urządzenia wynosi ok. 200 kW.

MASZ PODOBNY PROJEKT?

WordPress Themes