OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

  • Rozwiązania: Projekt i Wykonanie instalacji klimatyzacji, Wentylacji, Ogrzewania i Automatyki
  • Data realizacji: Wrzesień 2011 – Grudzień 2011, Lipiec – Sierpień 2017
  • Lokalizacja: Katowice, Polska
  • Klient: Energy 2000 Technico M.A. Goczał
  • Powierzchnia: 3000 m2

O PROJEKCIE

Wykonywane instalacje:

  • Instalacje wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • Instalacja klimatyzacji i ogrzewania
  • Automatyka

Wentylacja mechaniczna, klimatyzacja i ogrzewanie:

W listopadzie 2011 firma Carline wykonała projekt i rozpoczęła realizację bardzo nowoczesnych instalacji wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania w starym budynku dawnego Kina Capitol przy ul. Plebiscytowej w Katowicach, aranżowanego na klub muzyczny.

Wykonaliśmy pełny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i automatyką. Wentylacja mechaniczna pomieszczeń takich jak: 4 sale taneczne, 5 barów szybkiej obsługi, szatnie, sale VIP, kasy, oparta została na dwóch centralach wentylacyjnych firmy Lennox o łącznej wydajności blisko 100 000 m3/h. Obiekt posiada bardzo zróżnicowane sposoby nawiewu i wywiewu powietrza zależne od specyfiki budynku. Podczas prac montażowych wykonano większość nowych kanałów, lecz ze względu na brak możliwości naruszenia konstrukcji budynku wykorzystano część istniejących przewodów po uprzednim ich wyczyszczeniu. Remont obiektu został zakończony w grudniu 2011 roku.

Na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku firma Carline zaprojektowała i wykonała rozbudowę systemu wentylacji mechanicznej klubu „ENERGY 2000” w Katowicach. W zakres prac wchodziło wykonanie dodatkowej instalacji wstępnego chłodzenia powietrza nawiewanego przez centrale poprzez dołożenie agregatów skraplających i chłodnic freonowych do central oraz wykonanie dodatkowych systemów klimatyzacji i ogrzewania typu VRF i Split m. in. głównej sali tanecznej, sala VIP, strefa wejścia i kas. Łączna wydajność chłodnicza wykonanych instalacji klimatyzacyjnych to około 400 kW. Wszystko to powoduje, że nie ma takiego drugiego klubu muzycznego w całej Polsce, który byłby w pełni klimatyzowany.

Cały system HVAC dyskoteki „ENERGY 2000” w Katowicach jest w pełni kontrolowany przez system inteligentnego zarządzania umożliwiający nastawę parametrów i monitorowanie pracy systemu z poziomu urządzeń mobilnych przez sieć internetową.

 

MASZ PODOBNY PROJEKT?

Film promujący dyskotekę ENERGY 2000 w Katowicach jako w pełni klimatyzowany klub muzyczny

OD TERAZ Klub ENERGY 2000 KATOWICE JEST W PEŁNI KLIMATYZOWANY!!!Kochani, z wielką przyjemnością informujemy Was, że właśnie zakończyliśmy ostatni etap uruchamiania kompleksowego systemu klimatyzacji i nasz klub jest aktualnie jedynym lokalem tej wielkości w Polsce, posiadającym tego typu instalację. Odwiedź klub Energy 2000 Katowice i poczuj przyjemny chłód w samym środku gorącego lata!Instalację systemu wykonała renomowana firma CARLINE

Opublikowany przez Energy 2000 Katowice na 8 sierpnia 2017
WordPress Themes