fbpx
loader-logo

Jakie urządzenia przenośne poprawiają jakość powietrza?

W artykule przedstawimy trochę praktycznej wiedzy o urządzeniach przenośnych mających wpływ na nasze powietrze. Na rynku znajdziemy różne produkty, które przeznaczone są do konkretnego celu jak oczyszczanie czy nawilżanie, a także hybrydy – połączenie dwóch lub więcej urządzeń w jedno (np. oczyszczacz z funkcją jonizacji i nawilżania) Zapraszamy na przegląd przenośnych urządzeń służących poprawie jakości powietrza!

Oczyszczacz powietrza

Skutecznie wyłapuje bakterie, wirusy, roztocza, a także smog oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Obecnie oczyszczacze wyposażone są w nowoczesną technologię rozprowadzania powietrza, dzięki czemu równomiernie, w całym pomieszczeniu czujemy działanie urządzenia.

Oczyszczacze wyposażone są w filtry, które udoskonalają pracę zwiększając ich skuteczność. Warto zwrócić uwagę szczególnie na filtry węglowe oraz HEPA. Dodatkowo możemy wybrać oczyszczacz z funkcją aromaterapii i cieszyć się nie tylko czystym powietrzem, ale i pięknym zapachem.

Gdzie zastosować?

Oczyszczacz powietrza przyda się każdemu, kto chce szybko poprawić powietrze w konkretnym pomieszczeniu: biurze czy domu. Zalety posiadania oczyszczacza odczują przede wszystkim alergicy, astmatycy, osoby o obniżonej odporności, dzieci i osoby starsze.

>> Oczyszczacz powietrza Daikin technologia Steamer

Kompaktowy rozmiar pozwala na swobodne umieszczenie go nawet w małym pomieszczeniu. Urządzenie przenośne, nie wymagające instalacji. Bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Biała obudowa oraz estetyczny wygląd sprawiają, że wpasuje się w większość aranżacji.

Nawilżacz powietrza

Optymalizuje poziom wilgoci w powietrzu, dzięki czemu łatwiej nam oddychać. Dostępny jest w kilku wersjach – od tradycyjnych na kaloryfer, poprzez parowe i ewaporacyjne, aż po ultradźwiękowe. Nawilżacz produkuje mgiełkę, która wymaga stosowania filtrów, aby nie rozwijały się w nim bakterie oraz pleśń. Dobrym rozwiązaniem jest użycie jonów srebra, które dzięki wyjątkowym właściwościom spowalniają tworzenie się w urządzeniu zanieczyszczeń.

Nowoczesne modele charakteryzują się bardzo cichą, wydajną pracą, jednocześnie posiadając elegancki wygląd. Ich praca może być ustawiana automatycznie. Dodatkowo są udoskonalane poprzez zastosowanie filtrów wspomagających jak np. f. węglowy czy dzięki wbudowaniu higrostatu.

Gdzie zastosować?

W mieszkaniach lub domach – sypialnych, pokojach dziecięcych, pokojach dziecięcych oraz pomieszczeniach biurowych.

>> Nawilżacz ultradźwiękowy Boneco HUMIDIFIER U700:

to szwajcarska jakość, oparta na nowej, innowacyjnej technologii ultradźwiękowej. Posiada funkcję samoczyszczenia oraz łatwy do przeniesienia zasobnik na wodę o pojemności 9 l. Nawilża pomieszczenia o powierzchni do 80 m2.

Funkcje dodatkowe – Timer, AUTO- i SLEEP MODE uzupełniają możliwości dostosowania urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Opcjonalnie tworzy się ciepła lub chłodna mgła nawilżająca.

Relaksujące podświetlenie LED, pełniące również funkcje ozdobną i doskonale sprawdzi się do nadania delikatnego światła w pomieszczeniu.
Urządzenie zapewnia jednocześnie wysoka funkcjonalność jak również estetyczny wygląd.

Osuszacz powietrza

Warto o nim pomyśleć kiedy wilgotność w domu przekracza zalecaną – czyli nie mieści się w przedziale 40-60%. Odstępstwo od normy wymaga naszej interwencji. Zbyt wysoka wilgotność to problem, z którym najlepiej poradzi sobie urządzenie pochłaniające jej nadmiar. Na rynku znajdziemy różne rodzaje: od prostych pochłaniaczy wilgoci, które zawierają specjalny środek absorbujący nadmiar pary wodnej z powietrza, po mechaniczne urządzenia do osuszania. Większe urządzenia szczególnie przydatne są w momencie np. zawilgocenia mieszkania z powodu zalania pomieszczenia, albo w przypadku powodzi.

Istnieją też urządzenia do optymalizacji poziomu wilgotności powietrza czyli połączenie nawilżacza z osuszaczem.
Dzięki temu możemy dopasować pracę w zależności od aktualnych potrzeb.

 

Jonizator powietrza

Wszyscy znamy ten cudowny moment po burzy, kiedy powietrze jest rześkie i czyste. Dokładnie na taki sam efekt możemy liczyć używając jonizatora. Wytwarza on aniony tlenu oraz ozon, które skutecznie przeciwdziałają produkowanym przez urządzenia elektryczne jonom dodatnim. Dlaczego to ważne? Ponieważ jony dodatnie przyciągają i utrzymują w powietrzu wirusy, bakterie, grzyby oraz pleśń i alergeny. Powietrze poddane jonizacji jest czystsze, zdrowe i przyjemnie wypełnia płuca.

jonizacja powietrza schemat

Gdzie zastosować?

Jonizacja sprawia, że powietrze jest świeże, dzięki czemu organizm lepiej pracuje, a komórki są bardziej pobudzone. Świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pracuje się przede wszystkim głową. 😉 Warto znaleźć dla niego miejsce w biurze, firmie, czy pokoju dla uczącego się dziecka.

Nasze instalacje oraz montaże prezentujemy w zakładce Realizacje

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 12 266 68 88 
lub online: carline@carline.com.pl

 

Zapraszamy również na nasz Facebook, Instagram i konto Moja Firma, a także kanał YouTube, gdzie można śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!