Carline - klimatyzacja Kraków, serwis klimatyzacji Kraków, wentylacja Kraków > Porady dla biznesu > Odświeżanie, nawilżanie i oczyszczanie powietrza w pigułce!
czyste powietrze cykl
Kategoria: Porady dla biznesu, Porady dla domu0

Koniec wakacji – zimne poranki, chłodne wieczory i kapryśna pogoda przypominają nam, że niedługo już jesień. To też sygnał, że czas zadbać o nasze zdrowie oraz samopoczucie, aby przetrwać okres przeziębień i spadku nastroju. Ważne jest także, by zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed nasileniem zanieczyszczeń w powietrzu: bakterii wirusów czy smogu.

Temat powraca jak bumerang każdego roku. Niezbędne jest zapewnienie świeżego powietrza w pomieszczeniach, a poprzez dynamiczny rozwój technologii – ilość zanieczyszczeń rośnie. Odchodzą w zapomnienie stare metody, a na ich miejsce pojawiają się innowacyjne pomysły i rozwiązania mające na celu redukcję zagrożeń.

Firmy specjalizujące się w branży HVAC – klimatyzacji, wentylacji, ogrzewaniu i uzdatnianiu powietrza – oferują szereg rozwiązań do których zaliczymy wentylację z odzyskiem ciepła czy oczyszczacze powietrza (również przenośne!). Niejednokrotnie udoskonalone są one pakietem opcji dodatkowych jak:
oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania czy aromaterapii, Timer, możliwość sterowania AUTO lub zdalnego (WiFi), jonizacja powietrza, panele samoczyszczące, a także wiele innych mających na celu poprawę jakości życia.

 

bawiąca się dziewczynka

Chociaż temat jest rozpowszechniony, często można spotkać się z brakiem wystarczającej wiedzy dotyczącej wpływu nieczystego powietrza na zdrowie człowieka, czy oddziaływania na samopoczucie. Dobrze jest poświęcić trochę czasu na poznanie tematu dla własnego bezpieczeństwa, ale także po to, by nie dać się zwieść nierealnym obietnicom i chwytom marketingowym.

W kolejnych artykułach przybliżymy Państwu temat zanieczyszczeń: rodzaje, szkodliwość.. a przede wszystkim oddziaływanie na człowieka, sprzęty, budynki. Omówimy kwestię oferowanych na rynku rozwiązań, udogodnień i możliwości jakie daje ich zastosowanie. Poruszymy także kwestie ekonomiczne.

 

Zapraszamy do naszej Strefy Wiedzy na nową dawkę informacji!

 

 

Masz więcej pytań? Szukasz porady?
Jesteśmy dostępni dla Was pod nr telefonu +48 12 266 68 88 lub online: carline@carline.com.pl

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!