NASZA FIRMA

null

Firma Carline od ponad 25 lat specjalizuje się w wykonawstwie i projektowaniu systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych (w tym pomp ciepła) przeciwpożarowych (tj. oddymiania) oraz automatykę zarówno dla klientów prywatnych jak i biznesowych. Nasza oferta zawiera projekt, doradztwo techniczne, montaż oraz serwis zarówno tych prostych, jak i najbardziej zaawansowanych systemów.

Oferujemy najwyższej jakości wsparcie techniczne na każdym etapie współpracy – począwszy od doradztwa przy wyborze rozwiązania, przez realizację, do końcowego uruchomienia jak również później przegląd, serwis i eksploatacja zrealizowanych prac.

Działamy głównie na terenie województwa małopolskiego m.in.: Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Myślenice, Bochnia Brzesko, Wadowice, Olkusz, Trzebinia, Chrzanów, Dobczyce, Krzeszowice, Skawina, Zator, Nowy Sącz, Tarnów, jak również na obszarze całej Polski m.in. Warszawa, Wrocław, Poznań czy Rzeszów.

Wykonujemy kompleksowo systemy dla różnych firm projektując instalacje HVAC, w tym m.in.:

Podczas każdego z projektów maksymalnie angażujemy się w jego wykonanie. Wykorzystujemy całą naszą wiedzę i profesjonalizm poparty wieloletnim doświadczeniem w branży.

NASZA HISTORIA

Działalność rozpoczęliśmy w 1994 roku w Rabce Zdrój, realizując pierwsze projekty w zakresie instalacji wentylacji oraz klimatyzacji, a także ogrzewania i automatyki. Nieustannie doskonalimy wiedzę oraz nabywamy doświadczenie realizując różne projekty. Od początku istnienia stale powiększamy nasz zespół, co pozwala nam realizować inwestycje w dogodnym terminie, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm i przepisów. Najważniejsze jednak – spełniamy oczekiwania naszych klientów. Działamy przede wszystkim w Krakowie i Małopolsce, jak również na terenie całego kraju.

NASZA MISJA

Naszym celem jest zapewnienie Klientom najlepszych rozwiązań z branży HVAC. Poprzez profesjonalne wsparcie oraz dostarczenie nowoczesnych systemów klimatyzacji, a także wentylacji, możemy zachować najwyższą jakość oferowanych usług i produktów. Dążąc do doskonałości stale podwyższamy kompetencje firmy, analizujemy trendy rynkowe, śledzimy nowe technologie by w etapie końcowym przekształcić wszystko w użyteczne zastosowania. Nie boimy się podejmować nowych i trudnych wyzwań stawianych przez naszych klientów.

NASZA WIZJA

Jesteśmy firmą z ponad 25 letnim doświadczeniem o ugruntowanej pozycji na rynku. Działamy szczególnie na terenie Krakowa oraz województwa małopolskiego. Realizujemy również projekty i montaże w całej Polsce. Dążymy do tego, aby stać się liderem w zakresie świadczenia usług w branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej, a także oddymiania, GHP oraz systemów BMS. Cel, jaki sobie założyliśmy, osiągamy każdego dnia oferując naszym klientom produkty najwyższej jakości oraz profesjonalne usługi doradcze, projektowe, montażowe jak również serwisowe.
0
WYKONANYCH PROJEKTÓW
0
LATA NA RYNKU
0
WYKWALIFIKOWANYCH PRACOWNIKÓW
0
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Firma Carline jest złożona z doświadczonych pracowników dysponujących odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami.

CERTYFIKATY

OPINIE KLIENTÓW

P.B. START G. Szmolke, M. Szmolke spółka jawna
Zaświadcza się, że firma FHU Carline Iwona Smoter z siedzibą w Rabce Zdrój w latach 2014 - 2015 wykonała z należytą starannością instalacje wentylacji mechanicznej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Republiki Korczakowskiej. Zakres prac firmy Carline zawierał:
 • wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej w mieszkaniach
 • wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i detekcji CO i LPG w garażu

Polecamy Firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych

P.B. START G. Szmolke, M. Szmolke spółka jawna

Krak-chem Sp. z o.o.
Zaświadcza się, że firma Carline Iwona Smoter z siedzibą w Krakowie w okresie marzec - październik 2010 r. zrealizowała instalacje wentylacyjną i klimatyzacyjną na obiekcie „Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie ulic Kluczborskiej-Krowoderskich Zuchów-Wybickiego w Krakowie ETAP II - budynek A” Jako wykonawca instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych firma Carline zapewniła wysoką jakość oraz terminowość wykonanych prac. Całość została zrealizowana zgodnie z prawem budowlanym i poprowadzona przez pracowników mających odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia budowlane.  

Rekomendujemy Firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych.

Krak-chem Sp. z o.o.

Hilton Garden Inn Kraków
Hotel Global Investment Group Sp z o.o. zaświadcza że Firma FHU Carline wykonała prace z zachowaniem wysokiej jakości i należytej staranności. Zakres prac:
 • Dostawa i montaż systemu klimatyzacyjno grzewczego gazowych pomp ciepła f-my Sanyo,
 • Dostawa i montaż systemu wentylacyjnego, Dostawa i montaż systemu przeciwpożarowego - instalacja tryskaczowa.

Od uruchomienia hotelu w grudniu 2010r. do dnia dzisiejszego firma Carline  serwisuje powyższe instalację, odpowiednio szybko reaguje na wezwania.

Polecamy firmę Carline  jako solidnego wykonawcę.

Hilton Garden Inn Kraków

WTE Wassertechnik (Polska) Sp. z o.o.
WTE Wassertechnik Sp. z o o. z siedzibą w Warszawie, zaświadcza niniejszym listem, że firma FHU Carline Iwona Smoter, z siedzibą w Rabce-Zdrój, w okresie od grudnia 2009 do marca 2011 roku wykonywała na nasze zlecenie instalacje sanitarne i technologiczne dla inwestycji „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków Sitkówka kolo Kielc." Zakres robót objętych umową:
 • Instalacja dezodoryzacji
 • Instalacja pulpy piaskowej
 • Instalacja odcieków
 • Instalacja wody technologicznej Zakres obiektów objętych umową:
 • Budynek Kral
Wymienione powyżej prace zostały wykonane z zachowaniem wysokiej jakości i należytej staranności. Kadra techniczna oraz zespól pracowników wykazał się dużą znajomością zagadnień branży oraz dobrą organizacją i profesjonalizmem.

Z całą odpowiedzialnością polecamy firmę FHU Carline  Iwona Smoter, jako partnera godnego zaufania, które w sposób solidny i skuteczny realizuje powierzone zadanie.

 
WTE Wassertechnik (Polska) Sp. z o.o.

Krak-chem Sp. z o.o.
Zaświadcza się, że firma Carline Iwona Smoter z siedzibą w Krakowie w okresie maj 2011 - maj 2012r. zrealizowała z należytą starannością instalację wentylacyjną na obiekcie Apartamenty Kaskada przy ul. Dobrego Pasterza 119 w Krakowie. Jako wykonawca instalacji wentylacji firma Carline zapewniła wysoką jakość i terminowość wykonanych prac. Całość prac została zrealizowana zgodnie z prawem budowlanym i prowadzona była przez pracowników mających odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia budowlane.

Rekomendujemy Firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych.

Krak-chem Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem Sp. z o.o.
Zaświadcza się, że firma Carline Iwona Smoter z siedzibą w Rabce Zdrój w roku 2010 zrealizowała z należytą starannością instalacje sanitarne i solarne w obiekcie Hotel "DOSŁOŃCE Conference & SPA" zlokalizowanym w miejscowości Dale. Łącznie kwota wykonanych prac opiewała na 2 507 860,46 zł netto. Jako wykonawca wszystkich instalacji sanitarnych obiektu, firma Carline zapewniła wysoką jakość oraz terminowość wykonanych prac. Całość została zrealizowana zgodnie z prawem budowlanym i prowadzona była przez pracowników mających odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia budowlane.

Rekomendujemy Firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne "Łęgprzem" Sp. z o.o.

HOCHTIEF POLSKA S.A.
HOCHTIEF POLSKA S.A. zaświadcza niniejszym listem, że firma FHU Carline Iwona Smoter, z siedzibą w Rabce-Zdrój, w okresie od września 2009 do marca 2011 roku wykonywała na nasze zlecenie instalacje sanitarne dla inwestycji „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków Sitkówka kolo Kielc”. Zakres robót objętych umową:
 • Instalacje wentylacji i klimatyzacji
 • Instalacja C.O ,WOD-KAN
 • Instalacja wentylacji pomieszczeń laboratoryjnych
 • Instalacja biogazu
 • Instalacja sprężonego powietrza
 • Instalacja gazów laboratoryjnych
 • Instalacja przepompowni wód deszczowych
 • Instalacja dezodoryzacji Zakres obiektów objętych umową:
 • Budynek Administracyjny i Warsztatowy
 • Budynek Energetyczny
 • Pompownia Główna i Budynek Krat
 • Pompownia Ścieków Retencjonowanych
 • Pompownia Osadu Recyrkulacyjnego
 • Budynek Odwadniania Osadu
Całość robót wykonana została za kwotę 3.446.816,00 zł netto. Wymienione powyżej prace zostały wykonane z zachowaniem wysokiej jakości i należytej staranności. Kadra techniczna oraz zespól pracowników wykazał się bardzo dużą znajomością zagadnień branży oraz dobrą organizacją i profesjonalizmem.

Z całą odpowiedzialnością polecamy firmę FHU Carline  Iwona Smoter, jako partnera godnego zaufania, które w sposób solidny i skuteczny realizuje powierzone zadanie.

HOCHTIEF POLSKA S.A.

P.B. START G. Szmolke, M. Szmolke spółka jawna
Zaświadcza się, że firma FHU Carline Iwona Smoter z siedzibą w Rabce Zdrój w roku 2016 wykonała z należytą starannością instalacje wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania (HVAC) w budynku biurowo-usługowym przy ul. Twardowskiego w Krakowie. Zakres prac firmy Carline zawierał:
 • wykonanie instalacji klimatyzacji i ogrzewania opartej na klimakonwektorach kanałowych firmy Aermec. W obiekcie zrealizowany został system wody lodowej opartej na agregacie wody lodowej ze zdalnym skraplaczem firmy Aermec.
 • wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej pomieszczeń biurowych i usługowych opartej na centralach wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych firmy Frapol
 • wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i detekcji CO i LPG w garażu

Polecamy firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych

P.B. START G. Szmolke, M. Szmolke spółka jawna

Cushman&Wakefield, Metropolian, Pl. Piłsudskiego 1, Warszawa

W 2017 r. występując jako przedstawiciel inwestora, miałem przyjemność współpracować z firmą Carline przy gruntownej rozbudowie systemu HVAC dla dwu-piętrowego budynku biurowego przy ul. Wadowickiej w Krakowie. Zakres prac polegał na wykonaniu całkowicie nowego systemu instalacji grzewczo-chłodniczej wraz wentylacją w budynku biurowym wybudowanym w latach siedemdziesiątych i modernizowanym w 2006 r. Zakres prac zlecony firmie Carline obejmował również branżę elektryczną i konstrukcyjną. Należało także przebić stropy torując nowe drogi dla instalacji pionowych, w tym rozbudowując istniejące szachy lub tworząc nowe oraz zmontować obszerny stelaż nośny pod agregaty znajdujące się na dachu.

Firma Carline wywiązała się ze wszystkich zadań wzorowo. Zademonstrowała fachowość nie tylko w swoim rodzimym zakresie mechaniki wentylacyjnej, ale również wykazała się w roli generalnego wykonawcy organizując różnorodne prace o naturze czysto budowlanej. Logistyka, zamówienia i dostawy, terminowość, dokładność wykonania oraz dbałość o założenia budżetowe okazały się na porządku dziennym dla firmy Carline. Co więcej, chęć współpracy bezkonfliktowej i wspólnego rozwiązywania problemów zaistniałych podczas budowy sprawiały, że dążyło się do celów projektowych z rzadko spotykaną łatwością. Zachowanie ekipy było zawsze profesjonalne a jakość dostarczonych robót zdecydowanie świadczyła o tym, że firma czerpała dumę z dobrze wykonanej pracy.

Firma Carline została wyłoniona w procedurze przetargowym. Wybór ten okazał się dobrą decyzją a firmę uważam za godną polecenia.

Michał Jaraczewski Senior Project Manager Project & Development Services | Poland
Cushman&Wakefield, Metropolian, Pl. Piłsudskiego 1, Warszawa

NASI KLIENCI

Oferujemy rozwiązania  dla klientów indywidualnych, klientów komercyjnych (hotele, centra rekreacyjne, budynki biurowe, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, obiekty sportowe, hale magazynowe i produkcyjne, budynki mieszkalne wielorodzinne z garażami podziemnymi, zakłady opieki zdrowotnej, lokale usługowe). Współpracujemy z renomowanymi producentami systemów klimatyzacji, wentylacji, jak: Daikin, Mitsubishi Electric, Haier, Frapol, VTS, Harmann, Lennox, Swegon i wiele innych.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz wysoka jakość oferowanych usług zostały wykorzystane podczas realizacji zadań m.in. dla:

Rodzinny Park Rozrywki „ENERGYLANDIA” w Zatorze, Klub muzyczny „ENERGY 2000” w Katowicach, Hotele Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Double Tree by Hilton, Hotel INX Design Hotel, Hotel „Bachledówka”, Hotel Novotel, Korporacyjne Centrum Badawcze ABB, Budynek biurowo-usługowo-magazynowy firmy ABM, Budynek biurowo-magazynowy firmy wydawniczej Aksjomat, Budynki produkcyjne firmy CMC w Andrychowie, Kętach, Niewiadowie, Centrum logistyczne w Czeladzi, Szpital pw. Św. Jana Jerozolimskiego w Szczyrzycu, Sklepy sieciowe H&M, TkMaxx, Biedronka, Royal Collection, Restauracje Domino’s Pizza, KFC, Oddziały Banków BZW BK, Nordea Bank, City Bank, Apartamentowce i Budynki mieszkalne wielorodzinne z garażami podziemnymi i częściami usługowymi i wiele innych.