NASZA FIRMA

null

Firma Carline od ponad 20 lat specjalizuje się w wykonawstwie i projektowaniu systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych (w tym pomp ciepła) przeciwpożarowych (tj. oddymiania) zarówno dla klientów prywatnych jak i biznesowych. Nasza oferta zawiera projektowanie, doradztwo techniczne, realizację oraz serwis zarówno tych prostych jak i najbardziej zaawansowanych systemów.

Oferujemy najwyższej jakości wsparcie techniczne na każdym etapie współpracy – począwszy od doradztwa przy wyborze rozwiązania, przez realizację, do końcowego uruchomienia jak również później przegląd, serwis i eksploatacja zrealizowanych systemów.

Działamy głównie na terenie województwa małopolskiego m.in.: Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Myślenice, Bochnia Brzesko, Wadowice, Olkusz, Trzebinia, Chrzanów, Dobczyce, Krzeszowice, Skawina, Zator, jak również na obszarze całej Polski m.in. Warszawa, Wrocław, Poznań czy Rzeszów

Wykonujemy kompleksowo systemy dla różnorodnych obiektów w tym:

Podczas każdego z projektów maksymalnie angażujemy się w jego wykonanie. Wykorzystujemy całą naszą wiedzę i profesjonalizm poparty wieloletnim doświadczeniem w branży.

NASZA HISTORIA

Działalność rozpoczęliśmy w 1994 roku w Rabce Zdrój, realizując pierwsze projekty w zakresie instalacji wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania i automatyki. Nieustannie doskonalimy wiedzę i nabywamy doświadczenie realizując różne projekty. Od początku istnienia stale powiększamy nasz zespół, co pozwala nam realizować inwestycje w dogodnym terminie, przy zachowaniu wszelkich norm i przepisów, a co najważniejsze – spełniać oczekiwania naszych klientów. Działamy przede wszystkim w Krakowie i Małopolsce, jak również na terenie całego kraju.

NASZA MISJA

Naszym celem jest zapewnienie Klientom najlepszych rozwiązań z branży HVAC. Poprzez profesjonalne wsparcie oraz dostarczenie nowoczesnych systemów klimatyzacji i wentylacji, możemy zachować najwyższą jakość oferowanych usług i produktów. Dążąc do doskonałości stale podwyższamy kompetencje firmy, analizujemy trendy rynkowe, śledzimy nowe technologie i przekształcamy je w użyteczne zastosowania. Nie boimy się podejmować nowych i trudnych wyzwań stawianych przez naszych klientów.

NASZA WIZJA

Jesteśmy firmą z ponad 20 letnim doświadczeniem. Mamy ugruntowaną pozycję na rynku. Działamy szczególnie na terenie Krakowa i województwa małopolskiego. Realizujemy również projekty i montaże w całej Polsce. Dążymy do tego, aby stać się liderem w zakresie świadczenia usług w branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej, oddymiania, GHP oraz systemów BMS. Cel, jaki sobie założyliśmy, chcemy osiągnąć oferując naszym klientom produkty najwyższej jakości oraz profesjonalne usługi doradcze, projektowe, montażowe i serwisowe.
0
WYKONANYCH PROJEKTÓW
0
LATA NA RYNKU
0
WYKWALIFIKOWANYCH PRACOWNIKÓW
0
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Firma Carline jest złożona z doświadczonych pracowników dysponujących odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami.

CERTYFIKATY

OPINIE KLIENTÓW

P.B. START G. Szmolke, M. Szmolke spółka jawna
Zaświadcza się, że firma FHU Carline Iwona Smoter z siedzibą w Rabce Zdrój w latach 2014 - 2015 wykonała z należytą starannością instalacje wentylacji mechanicznej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Republiki Korczakowskiej. Zakres prac firmy Carline zawierał:
 • wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej w mieszkaniach
 • wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i detekcji CO i LPG w garażu

Polecamy Firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych

P.B. START G. Szmolke, M. Szmolke spółka jawna

Krak-chem Sp. z o.o.
Zaświadcza się, że firma Carline Iwona Smoter z siedzibą w Krakowie w okresie marzec - październik 2010 r. zrealizowała instalacje wentylacyjną i klimatyzacyjną na obiekcie „Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie ulic Kluczborskiej-Krowoderskich Zuchów-Wybickiego w Krakowie ETAP II - budynek A” Jako wykonawca instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych firma Carline zapewniła wysoką jakość oraz terminowość wykonanych prac. Całość została zrealizowana zgodnie z prawem budowlanym i poprowadzona przez pracowników mających odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia budowlane.  

Rekomendujemy Firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych.

Krak-chem Sp. z o.o.

Hilton Garden Inn Kraków
Hotel Global Investment Group Sp z o.o. zaświadcza że Firma FHU Carline wykonała prace z zachowaniem wysokiej jakości i należytej staranności. Zakres prac:
 • Dostawa i montaż systemu klimatyzacyjno grzewczego gazowych pomp ciepła f-my Sanyo,
 • Dostawa i montaż systemu wentylacyjnego, Dostawa i montaż systemu przeciwpożarowego - instalacja tryskaczowa.

Od uruchomienia hotelu w grudniu 2010r. do dnia dzisiejszego firma Carline  serwisuje powyższe instalację, odpowiednio szybko reaguje na wezwania.

Polecamy firmę Carline  jako solidnego wykonawcę.

Hilton Garden Inn Kraków

WTE Wassertechnik (Polska) Sp. z o.o.
WTE Wassertechnik Sp. z o o. z siedzibą w Warszawie, zaświadcza niniejszym listem, że firma FHU Carline Iwona Smoter, z siedzibą w Rabce-Zdrój, w okresie od grudnia 2009 do marca 2011 roku wykonywała na nasze zlecenie instalacje sanitarne i technologiczne dla inwestycji „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków Sitkówka kolo Kielc." Zakres robót objętych umową:
 • Instalacja dezodoryzacji
 • Instalacja pulpy piaskowej
 • Instalacja odcieków
 • Instalacja wody technologicznej Zakres obiektów objętych umową:
 • Budynek Kral
Wymienione powyżej prace zostały wykonane z zachowaniem wysokiej jakości i należytej staranności. Kadra techniczna oraz zespól pracowników wykazał się dużą znajomością zagadnień branży oraz dobrą organizacją i profesjonalizmem.

Z całą odpowiedzialnością polecamy firmę FHU Carline  Iwona Smoter, jako partnera godnego zaufania, które w sposób solidny i skuteczny realizuje powierzone zadanie.

 
WTE Wassertechnik (Polska) Sp. z o.o.

Krak-chem Sp. z o.o.
Zaświadcza się, że firma Carline Iwona Smoter z siedzibą w Krakowie w okresie maj 2011 - maj 2012r. zrealizowała z należytą starannością instalację wentylacyjną na obiekcie Apartamenty Kaskada przy ul. Dobrego Pasterza 119 w Krakowie. Jako wykonawca instalacji wentylacji firma Carline zapewniła wysoką jakość i terminowość wykonanych prac. Całość prac została zrealizowana zgodnie z prawem budowlanym i prowadzona była przez pracowników mających odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia budowlane.

Rekomendujemy Firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych.

Krak-chem Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem Sp. z o.o.
Zaświadcza się, że firma Carline Iwona Smoter z siedzibą w Rabce Zdrój w roku 2010 zrealizowała z należytą starannością instalacje sanitarne i solarne w obiekcie Hotel "DOSŁOŃCE Conference & SPA" zlokalizowanym w miejscowości Dale. Łącznie kwota wykonanych prac opiewała na 2 507 860,46 zł netto. Jako wykonawca wszystkich instalacji sanitarnych obiektu, firma Carline zapewniła wysoką jakość oraz terminowość wykonanych prac. Całość została zrealizowana zgodnie z prawem budowlanym i prowadzona była przez pracowników mających odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia budowlane.

Rekomendujemy Firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne "Łęgprzem" Sp. z o.o.

HOCHTIEF POLSKA S.A.
HOCHTIEF POLSKA S.A. zaświadcza niniejszym listem, że firma FHU Carline Iwona Smoter, z siedzibą w Rabce-Zdrój, w okresie od września 2009 do marca 2011 roku wykonywała na nasze zlecenie instalacje sanitarne dla inwestycji „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków Sitkówka kolo Kielc”. Zakres robót objętych umową:
 • Instalacje wentylacji i klimatyzacji
 • Instalacja C.O ,WOD-KAN
 • Instalacja wentylacji pomieszczeń laboratoryjnych
 • Instalacja biogazu
 • Instalacja sprężonego powietrza
 • Instalacja gazów laboratoryjnych
 • Instalacja przepompowni wód deszczowych
 • Instalacja dezodoryzacji Zakres obiektów objętych umową:
 • Budynek Administracyjny i Warsztatowy
 • Budynek Energetyczny
 • Pompownia Główna i Budynek Krat
 • Pompownia Ścieków Retencjonowanych
 • Pompownia Osadu Recyrkulacyjnego
 • Budynek Odwadniania Osadu
Całość robót wykonana została za kwotę 3.446.816,00 zł netto. Wymienione powyżej prace zostały wykonane z zachowaniem wysokiej jakości i należytej staranności. Kadra techniczna oraz zespól pracowników wykazał się bardzo dużą znajomością zagadnień branży oraz dobrą organizacją i profesjonalizmem.

Z całą odpowiedzialnością polecamy firmę FHU Carline  Iwona Smoter, jako partnera godnego zaufania, które w sposób solidny i skuteczny realizuje powierzone zadanie.

HOCHTIEF POLSKA S.A.

P.B. START G. Szmolke, M. Szmolke spółka jawna
Zaświadcza się, że firma FHU Carline Iwona Smoter z siedzibą w Rabce Zdrój w roku 2016 wykonała z należytą starannością instalacje wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania (HVAC) w budynku biurowo-usługowym przy ul. Twardowskiego w Krakowie. Zakres prac firmy Carline zawierał:
 • wykonanie instalacji klimatyzacji i ogrzewania opartej na klimakonwektorach kanałowych firmy Aermec. W obiekcie zrealizowany został system wody lodowej opartej na agregacie wody lodowej ze zdalnym skraplaczem firmy Aermec.
 • wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej pomieszczeń biurowych i usługowych opartej na centralach wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych firmy Frapol
 • wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i detekcji CO i LPG w garażu

Polecamy firmę Carline  jako solidnego, wiarygodnego i profesjonalnego partnera w realizacji procesów inwestycyjnych

P.B. START G. Szmolke, M. Szmolke spółka jawna

Cushman&Wakefield, Metropolian, Pl. Piłsudskiego 1, Warszawa

W 2017 r. występując jako przedstawiciel inwestora, miałem przyjemność współpracować z firmą Carline przy gruntownej rozbudowie systemu HVAC dla dwu-piętrowego budynku biurowego przy ul. Wadowickiej w Krakowie. Zakres prac polegał na wykonaniu całkowicie nowego systemu instalacji grzewczo-chłodniczej wraz wentylacją w budynku biurowym wybudowanym w latach siedemdziesiątych i modernizowanym w 2006 r. Zakres prac zlecony firmie Carline obejmował również branżę elektryczną i konstrukcyjną. Należało także przebić stropy torując nowe drogi dla instalacji pionowych, w tym rozbudowując istniejące szachy lub tworząc nowe oraz zmontować obszerny stelaż nośny pod agregaty znajdujące się na dachu.

Firma Carline wywiązała się ze wszystkich zadań wzorowo. Zademonstrowała fachowość nie tylko w swoim rodzimym zakresie mechaniki wentylacyjnej, ale również wykazała się w roli generalnego wykonawcy organizując różnorodne prace o naturze czysto budowlanej. Logistyka, zamówienia i dostawy, terminowość, dokładność wykonania oraz dbałość o założenia budżetowe okazały się na porządku dziennym dla firmy Carline. Co więcej, chęć współpracy bezkonfliktowej i wspólnego rozwiązywania problemów zaistniałych podczas budowy sprawiały, że dążyło się do celów projektowych z rzadko spotykaną łatwością. Zachowanie ekipy było zawsze profesjonalne a jakość dostarczonych robót zdecydowanie świadczyła o tym, że firma czerpała dumę z dobrze wykonanej pracy.

Firma Carline została wyłoniona w procedurze przetargowym. Wybór ten okazał się dobrą decyzją a firmę uważam za godną polecenia.

Michał Jaraczewski Senior Project Manager Project & Development Services | Poland
Cushman&Wakefield, Metropolian, Pl. Piłsudskiego 1, Warszawa

NASI KLIENCI

Oferujemy rozwiązania  dla klientów indywidualnych, klientów komercyjnych (hotele, centra rekreacyjne, budynki biurowe, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, obiekty sportowe, hale magazynowe i produkcyjne, budynki mieszkalne wielorodzinne z garażami podziemnymi, zakłady opieki zdrowotnej, lokale usługowe). Współpracujemy z renomowanymi producentami systemów klimatyzacji, wentylacji, jak: Daikin, Mitsubishi Electric, Haier, Frapol, VTS, Harmann, Lennox, Swegon i wiele innych.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz wysoka jakość oferowanych usług zostały wykorzystane podczas realizacji zadań m.in. dla:

Rodzinny Park Rozrywki „ENERGYLANDIA” w Zatorze, Klub muzyczny „ENERGY 2000” w Katowicach, Hotele Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Double Tree by Hilton, Hotel INX Design Hotel, Hotel „Bachledówka”, Hotel Novotel, Korporacyjne Centrum Badawcze ABB, Budynek biurowo-usługowo-magazynowy firmy ABM, Budynek biurowo-magazynowy firmy wydawniczej Aksjomat, Budynki produkcyjne firmy CMC w Andrychowie, Kętach, Niewiadowie, Centrum logistyczne w Czeladzi, Szpital pw. Św. Jana Jerozolimskiego w Szczyrzycu, Sklepy sieciowe H&M, TkMaxx, Biedronka, Royal Collection, Restauracje Domino’s Pizza, KFC, Oddziały Banków BZW BK, Nordea Bank, City Bank, Apartamentowce i Budynki mieszkalne wielorodzinne z garażami podziemnymi i częściami usługowymi i wiele innych.