Carline - klimatyzacja Kraków, serwis klimatyzacji Kraków, wentylacja Kraków > Porady dla biznesu > Jakie są skutki nie serwisowanego systemu klimatyzacji lub wentylacji?
Mężczyzna serwisujący klimatyzacje
Kategoria: Porady dla biznesu, Porady dla domu, Serwis0

Każdy użytkownik klimatyzatora powinien pamiętać, że w celu zapewnienia właściwych warunków eksploatacji klimatyzacji i wentylacji, a także maksymalnej skuteczności systemów działania konieczne jest dokonywanie okresowych przeglądów eksploatacyjnych i konserwacji.

Nieczyszczona i niekonserwowana staje się siedliskiem wszelkiej maści bakterii, wirusów, grzybów, pleśni oraz wielu drobnoustrojów, co może doprowadzić do poważnych chorób.

Przewody klimatyzacyjne to wymarzone środowisko np.  dla bakterii Legionella. To właśnie za jej pomocą bakterie te mogą się bez problemu rozwijać,
a następnie przemieszczać, atakując jednocześnie większą liczbę osób. Klimatyzacja, która instalowana jest w większości miejsc pracy czy w blokach mieszkalnych, stanowi duże zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Zdj. Prezentuje bakterie w bakterie w powiększeniu labolatorium

Chcesz wiedzić wiecęj na temat Legionelli? <klik>

Istnieje też wiele innych bakterii, dla których zaniedbana klimatyzacja jest idealnym środowiskiem do rozwoju:

Legionella pneumophila, Gronkowiec złocisty (Staphylococcus Ureus), Pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas Aeruginosa), Pałeczka okrężnicy (Escherichia Coli) oraz Paciorkowiec kałowy (Enterococcus Hirae).

Często pojawiają się także grzyby: Kropidlak czarny (Aspergillus Niger) oraz Candida Albicans.
Odnotowano już w Polsce śmiertelne przypadki zakażenia tymi bakteriami!!! Nie należy tego bagatelizować!

Co zatem zrobić, aby ryzyko wywołania choroby było mniejsze?

Jedynym lekarstwem i słusznym rozwiązaniem jest okresowe, regularne czyszczenie instalacji wentylacji i klimatyzacji przez autoryzowanych serwisantów. Oprócz tego, konieczna jest ich częsta dezynfekcja, na przykład przy pomocy ozonu, który nie zostawia przykrego zapachu i jest bezpieczny dla człowieka. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że bakteria Legionella, jak i inne, zostanie zniszczona. Tym samym możemy być spokojni, że osoby przebywające w klimatyzowanym pomieszczeniu są bezpieczne.

Nasza firma od 1994 roku wykonuje przeglądy i serwisy klimatyzacji oraz wentylacji. Posiadamy odpowiednie uprawnienia oraz atesty do prowadzenia prac serwisowych. Po każdym serwisie przedstawiamy odpowiednie dokumenty, świadczące o wykonaniu prawidłowo wykonanego serwisu.
Taki dokument często potrzebny jest dla sanepidu. Jest też przydatny podczas przekazania lokalu innemu najemcy.

Koniecznie jest, alby konserwacji dokonał profesjonalny personel z odpowiednim kwalifikacjami i uprawnieniami.
Dlatego zachęcamy do nawiązania z nami współpracy. Masz pytania, jesteś zainteresowany?

Skontaktuj się z nami!


Jesteśmy dostępni dla Was pod nr telefonu +48 12 266 68 88 lub online: carline@carline.com.pl

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!