Kategoria: Porady dla domu0

Aby korzystać z klimatyzatora w pełni, ważny jest dobór miejsca oraz proces montażu urządzenia. Na co zwrócić uwagę?

W pomieszczeniu gdzie chcemy zamontować klimatyzator wybieramy najbardziej dogodne dla użytkownika miejsce montażu jednostki wewnętrznej. Najlepiej tak zamontować urządzenie, aby strumień powietrza nie był skierowany na miejsca, gdzie spędzamy najwięcej czasu w pokoju (tj. sofy, kanapy, biurka..).
Jeżeli nie ma innej opcji – to dla nas nie problem! Każdy z oferowanych przez nas klimatyzatorów, posiada bowiem możliwość płynnej regulacji kierunku nawiewu góra-dół, lewo-prawo.

Na zewnątrz budynku w zależności od warunków mocuje się do ściany specjalny wspornik na którym będzie stała jednostka zewnętrzna klimatyzatora. Może być też postawiona na balkonie czy dachu budynku.

Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna łączona jest rurkami miedzianymi. Aby połączyć je ze sobą, w ścianie zewnętrznej wiercony jest otwór o średnicy ok.7 cm który na koniec montażu jest oczywiście uszczelniany z obydwu stron.

Z tak zmontowanego układu klimatyzacji następnie odsysane jest powietrze pompą próżniową oraz sprawdzana jest szczelność połączeń. I to wszystko! Klimatyzator jest gotowy do pracy.

Cała operacja trwa od 4 do 10 godzin, w zależności od stopnia komplikacji i odległości pomiędzy obydwiema częściami klimatyzatora.

Podczas doboru urządzenia najlepiej zasięgnąć opinii ekspertów, którzy z przyjemnością doradzą i pomogą wybrać najlepszą opcje dostosowaną do potrzeb.
Nasz zespół chętnie podzieli się z Wami wiedzą i doświadczeniem!

Masz więcej pytań? Potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu!
Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 603 694 868 lub 785 844 908 a także online: carline@carline.com.pl

WYKONUJEMY ZLECENIA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!