Carline - klimatyzacja Kraków, serwis klimatyzacji Kraków, wentylacja Kraków > Porady dla domu > Jak często należy przeprowadzać konserwację klimatyzatora?
A worker carrying out maintenance of air-conditioning
Kategoria: Porady dla domu, Serwis0

Każdy użytkownik klimatyzatora powinien wiedzieć nie tylko jak go właściwie użytkować, ale także jak o niego zadbać. To istotne, gdyż dzięki temu możemy jak najdłużej cieszyć się z wygody jego posiadania. Co zatem jest ważne?

Należy pamiętać, że w celu zapewnienia właściwych warunków eksploatacji klimatyzatora, a także jego maksymalnej skuteczności działania konieczne jest dokonywanie okresowych przeglądów eksploatacyjnych i konserwacji. W tym celu należy skontaktować się z serwisantem posiadającym ku temu odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje.
Nie próbuj robić tego sam! Przy nieumiejętnym czyszczeniu można narazić się na skaleczenie, a nawet na porażenie prądem elektrycznym. Nieautoryzowane przeglądy eksploatacyjne grożą również utratą gwarancji na urządzenie.

W celu dokonania niezbędnych do prawidłowej pracy czynności serwisowych, użytkownik jest zobowiązany do przeprowadzenia w ciągu roku przynajmniej dwóch przeglądów technicznych w porze jesienno-zimowej i zimowo-wiosennej. Jeżeli klimatyzator jest na gwarancji, w przypadku braku wykonywania obowiązkowych przeglądów technicznych, użytkownik traci wszelkie prawa wynikające z jego gwarancji.

Przeglądy konserwacyjne klimatyzatorów obejmują:
– czyszczenie filtrów jednostki wewnętrznej
– czyszczenie lameli parownika i skraplacza
– sprawdzenie stanu napełnienia czynnikiem chłodniczym i dopełnienie freonem jeżeli to wskazane
– sprawdzenie szczelności połączeń układów freonowych
– sprawdzenie szczelności układu odprowadzania skroplin
– sprawdzenie przewodów i izolacji pod względem uszkodzeń mechanicznych- sprawdzenie działania urządzeń sterujących

Należy przyjąć, że w przypadku częstego korzystania z klimatyzacji, zarówno podczas chłodzenia jak i ogrzewania czyszczenie powinno być przeprowadzone co najmniej raz do roku (wskazane 2 razy).

Filtr siatkowy i węglowy może być czyszczony samodzielnie przez użytkownika, natomiast odkażanie należy zlecić serwisowi klimatyzacji.

Jeżeli chcesz zadbać o swoja klimatyzację i tym samym wydłużyć czas jej pracy – skontaktuj się z nami. Zapewniamy profesjonalne usługi z zakresie konserwacji i czyszczenia urządzeń!

Masz więcej pytań? Potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu!
Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 603 694 868 lub 785 844 908 a także online: carline@carline.com.pl

WYKONUJEMY ZLECENIA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!