Carline - klimatyzacja Kraków, serwis klimatyzacji Kraków, wentylacja Kraków > Aktualności > INX Design Hotel w Krakowie realizacja wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania
Kategoria: Aktualności0

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy prace związane z instalacją wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i ogrzewaniaw obiekcie INX Design Hotel zlokalizowanym przy ul. Starowiślnej w Krakowie.

W hotelu znajdują się:

  • ponad 120 nowocześnie urządzone, w pełni klimatyzowanych pokoje z łazienkami
  • 4  ekskluzywne apartamenty z tarasami zlokalizowane na poddaszu
  • sale konferencyjne,
  • restauracja
  • lobby bar
  • SPA

W obiekcie zrealizowaliśmy projekt instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła o łącznej wydajności powietrza blisko 30 000 m3/h. Całość powietrza nawiewanego podlega obróbce termicznej oraz jakościowej. Co to oznacza? Jest ono filtrowane oraz podgrzewane lub schładzane do zadanej temperatury powietrza nawiewanego. Na obiekt dostarczone zostały centrale wentylacyjne polskiej firmy Bartosz.

Instalacja klimatyzacji została wykonana na bazie agregatów wody lodowej firmy Hiref  o łącznej mocy ponad 350 kW ze zdalnymi skraplaczami zlokalizowanymi na poddaszu budynku. Za dostarczenie chłodu do pomieszczeń odpowiadają klimakonwektory wentylatorowe 4-rurowe firmy Daikin.

Źródłem ciepła budynku jest kotłownia gazowa oparta na kaskadzie 4 kotłów kondensacyjnych firmy Broetje o łącznej mocy blisko 500 kW. Odbiornikami ciepła w obiekcie są m. in. klimakonwektory, grzejniki płytowe i kanałowe, systemy ogrzewania podłogowego, nagrzewnice powietrza w centralach wentylacyjnych oraz kurtyny powietrza.

Wszystkie urządzenia systemu HVAC w obiekcie zostały podłączone do wspólnego systemu zarządzania budynkiem BMS. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań umożliwiających monitorowanie i sterowanie pracą systemów przy użyciu inteligentnego systemu, można maksymalnie wykorzystać efektywność zastosowanych urządzeń i to przy możliwie jak najniższych kosztach eksploatacyjnych!

Szukasz takich rozwiązań również do swojej firmy? A może Twoje potrzeby są inne? skontaktuj się z nami! Odpowiemy na pytania i dopasujemy ofertę idealnie dla Ciebie!

Jesteśmy dostępni pod nr telefonu 603 694 868 lub 785 844 908 a także online: carline@carline.com.pl

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie można śledzić nas i nasze projekty na bieżąco!