Carline - klimatyzacja Kraków, serwis klimatyzacji Kraków, wentylacja Kraków > Aktualności > INX Design Hotel w Krakowie montaż klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania
hotel inx, wentylacja, klimatyzacja, oddymianie
Kategoria: Aktualności0

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy prace związane z instalacją wentylacji mechanicznej, klimatyzacji oraz ogrzewania w obiekcie INX Design Hotel zlokalizowanym przy ul. Starowiślnej w Krakowie. Zespół Carline odpowiedzialny był za montaż agregatów wody lodowej, a także klimakonwektorów i central wentylacyjnych.

 

Hotel INX Design

Hotel INX Kraków, ul. Starowiślna
Hotel INX Kraków, ul. Starowiślna

Piękny hotel znajdujący się w centrum krakowskiej dzielnicy Kazimierz to doskonałe rozwiązanie zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w sprawach biznesowych.

W hotelu znajdziemy:

  • ponad 120 nowocześnie urządzone, w pełni klimatyzowane pokoje z łazienkami
  • 4  ekskluzywne apartamenty z tarasami zlokalizowane na poddaszu
  • sale konferencyjne
  • restaurację
  • lobby bar
  • SPA

Realizacja Carline

W obiekcie zrealizowaliśmy projekt instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Łączna wydajność powietrza wynosi blisko 30 000 m3/h. Całość powietrza nawiewanego podlega obróbce termicznej oraz jakościowej. Oznacza to, że jest ono filtrowane oraz podgrzewane lub schładzane do zadanej temperatury powietrza nawiewanego. W obiekcie użyliśmy central wentylacyjnych polskiej firmy Bartosz.

Montaż klimatyzacji wykonaliśmy w oparciu o agregaty wody lodowej firmy Hiref. Łączna moc urządzeń wraz ze zdalnymi skraplaczami zlokalizowanymi na poddaszu budynku to ponad 350 kW. Z kolei za dostarczenie chłodu do pomieszczeń odpowiadają 4-rurowe wentylatorowe klimakonwektory firmy Daikin.

Źródłem ciepła budynku jest natomiast kotłownia gazowa oparta na kaskadzie 4 kotłów kondensacyjnych firmy Broetje. Jej łączna moc wynosi blisko 500 kW. Do odbiorników ciepła w obiekcie możemy zaliczyć m. in. klimakonwektory, grzejniki płytowe oraz kanałowe, a także systemy ogrzewania podłogowego, nagrzewnice powietrza w centralach wentylacyjnych jak również kurtyny powietrza.

Wszystkie urządzenia systemu HVAC w obiekcie podłączyliśmy do wspólnego systemu zarządzania budynkiem BMS. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań umożliwiających monitorowanie, a także sterowanie pracą systemów przy użyciu inteligentnego systemu, można maksymalnie wykorzystać efektywność zastosowanych urządzeń przy jednocześnie możliwie jak najniższych kosztach eksploatacyjnych!

 

Więcej znajdziecie Państwo w zakładce Realizacje.
Szukasz takich lub podobnych rozwiązań również do swojej firmy?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na pytania i dopasujemy ofertę idealnie dla Ciebie!

Jesteśmy dostępni dla Was pod nr telefonu +48 12 266 68 88 lub online: carline@carline.com.pl

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!