Carline - klimatyzacja Kraków, serwis klimatyzacji Kraków, wentylacja Kraków > Aktualności > Hotel Perfect – nowy obiekt na krakowskim Kazimierzu!
Carline Gotel Perfect Kraków Kazimierz
Kategoria: Aktualności0

Na mapie Krakowa pojawił się nowy obiekt – Hotel Perfect! Ten piękny budynek mieści się w samym sercu dzielnicy Kazimierz, przy ul. Kupa 7. Carline miało przyjemność współpracować przy jego powstaniu. Nasz zespół odpowiadał za projekt oraz wykonanie pełnego systemu instalacji ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji z odzyskiem ciepła, instalacji wod-kan oraz instalacji gazu.

O inwestycji

Hotel Perfect to piękny, czterogwiazdkowy obiekt. Mieści się w nowopowstałym budynku zlokalizowanym w samym sercu krakowskiego Kazimierza, przy ul. Kupa 7. Dzięki wysokim standardom prezentuje się elegancko oraz wytwornie, zapewniając przede wszystkim komfort, wysoką jakość i profesjonalną obsługę.

Goście mają do dyspozycji 23 komfortowe i klimatyzowane pokoje dwuosobowe oraz ekskluzywny apartament.

Hotel Perfect zlokalizowany jest we wspaniałej krakowskiej dzielnicy – Kazimierz – świetnie skomunikowanej, położonej blisko obiektów rekreacyjnych, wypoczynkowych, a także mieszcząca się zaledwie kilka minut od przepięknego Rynku. Lokalizacja sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno dla gości podróżujących służbowo, jak i dla przyjemności, w celach turystycznych.

W Hotelu Perfect znajduje się również Restauracja Trzy Gęsi. To eleganckie miejsce które może przyjąć ok. 50 Gości. Serwowane są w niej dania kuchni polskiej w nowym wydaniu oraz wyborne wina.

Hotel Perfect – realizacja Carline

Nasz zespół odpowiadał za projekt oraz wykonanie pełnego systemu instalacji sanitarnych tj. wentylację mechaniczną, grzania i chłodzenia, instalacje wodną, kanalizacyjną, hydrantową oraz gazową.

Hotel

Na potrzeby budynku zaprojektowane i wykonane zostało ekologiczne, innowacyjne rozwiązanie oparte na Gazowej Pompie Ciepła, tj. 3-rurowy system Multi firmy Panasonic, który pozwala równocześnie na ogrzewanie i chłodzenie, a także indywidualne sterowanie wszystkimi jednostkami wewnętrznymi współpracującymi z pojedynczą jednostką zewnętrzną. Umożliwia to precyzyjne utrzymywanie zróżnicowanych temperatur w poszczególnych pomieszczeniach danego budynku. Wydajny układ odzysku ciepła, umożliwia zmniejszenie zużycia energii . Ciepło usuwane z pomieszczeń chłodzonych jest wydajnie wykorzystywane jako źródło ciepła dla pomieszczeń ogrzewanych. W rezultacie można zmniejszyć obciążenie sprężarek i zewnętrznych wymienników ciepła, zapewniając efektywny odzysk energii cieplnej.

Ciepło odpadowe z silnika od Gazowej Pompy Ciepła wykorzystane zostało  do podgrzania wody. W ten sposób agregat GHP pracuje jako wbudowany podsystem odciążający główną instalację wody ciepłej i podgrzewający wodę. To rozwiązanie praktycznie nie wymaga ponoszenia żadnych kosztów.

Instalacja wentylacji hotelu opiera się na „sprytnie” ulokowanych centralach wentylacyjnych z rekuperacją. Zaprojektowany system podziału wentylacji pozwala inwestorowi zarządzać obsługą urządzeń w zależności od ilości zajętych pokoi.

Część restauracyjna, SPA

Restaurację Trzy Gęsi mieszczącą się w tym hotelu wraz z zapleczem kuchennym oraz częścią SPA oparto na elektrycznym, 3-rurowym  VRF firmy Panasonic i centralach podwieszanych z odzyskiem ciepła. Połączone są z system agregatu Panasonic służącym do chłodzenia i grzania przez centrale wentylacyjną.

Nad całością realizacji czuwała inż. Kinga Popek.

Informacje na temat innych projektów naszego zespołu, możecie znaleźć Państwo w zakładce Realizacje.

Jeżeli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy, zapraszamy do kontaktu!
Jesteśmy dostępni pod nr telefonu +48 12 266 68 88 a także online: carline@carline.com.pl

WYKONUJEMY ZLECENIA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.