Carline - klimatyzacje, wentylacje i ogrzewanie w twoim domu i firmie > Porady dla biznesu > Jakie funkcje dodatkowe mogą mieć nowoczesne klimatyzatory?
klimatyzator haier model nebula
Kategoria: Porady dla biznesu, Porady dla domu0

Auto restart, filtracja, turbo, sleep, osuszanie i jonizacja powietrza.. a może zdalne sterowanie? To tylko niektóre z funkcji nowoczesnych urządzeń klimatyzacyjnych dostępnych na rynku. Jakie udoskonalenia oferują nam obecnie producenci klimatyzatorów? Na co zwrócić uwagę, czego oczekiwać? Co wydaje się niezbędne? W kilku słowach opowiemy o najbardziej istotnych dodatkach w jakie mogę być wyposażone nowoczesne klimatyzatory.

Wpływ na zdrowie, samopoczucie i bezpieczeństwo

Jedną z lepszych dodatkowych funkcji dedykowanych dla klimatyzatorów jest jonizacja powietrza.Proces ten polega na wytworzeniu w krótkim czasie wysokiej ilości ujemnych jonów, które bardzo korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Wpływają min na poprawę procesów myślowych i zwiększenie zdolności koncentracji, obniżają uczucie bólu, a także powodują łatwiejsze i szybsze gojenie ran.
Subiektywne odczucia w przypadku jonizacji można porównać do leśnego mikroklimatu. Dzięki temu czujemy świeże powietrze, które zbawiennie wpływa na nasze drogi oddechowe, nawilżając je i ułatwiając oddychanie.
Filtry zastosowane w klimatyzatorach także wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Jonizacja cząsteczek wody sprawia, że woda łatwiej wchłania się przez skórę. Dzięki temu jest nawilżona i odżywiona. Zastosowanie różnorodnych filtrów może także poprawić jakość powietrza – usunąć z niego grzyby, pleśń, wolne rodniki czy roztocza. Równie sprawnie rozprawi się z kurzem czy smogiem. To bardzo istotna funkcja szczególnie dla osób, które mają alergię bądź choroby skórne.
Ponad to klimatyzatory  posiadają funkcja samooczyszczania. Dzięki temu my oszczędzamy czas i mamy gwarancję bezpiecznego, czystego urządzenia.

Funkcjonalność

Dzięki wbudowanym czujnikom WI-FI możliwe jest sterowanie klimatyzatorem zdalnie, przy użyciu telefonu komórkowego czy tabletu z odpowiednią aplikacja. Daje nam to możliwość nie tylko włączania i wyłączania urządzenia w dowolnym momencie, ale także jego regulacji z niemal każdego miejsca. Nie musimy się już martwić o temperaturę, kiedy wracamy do domu po pracy czy urlopie. To dodatkowo pozwala nam kontrolować koszty – kiedy nie potrzebujemy by urządzenie pracowało, możemy je łatwo wyłączyć i tym samym po prostu zaoszczędzić. Również opcje planowanie użycia klimatyzatora jest bardzo przydatną funkcją. Z wyprzedzeniem możemy ustalić pracę urządzenia, tak by jego praca była maksymalnie zoptymalizowana i utrzymywała najbardziej odpowiednie warunki względem naszych potrzeb.
Aplikacje pozwalają na kontrole klimatyzacji nie tylko w domu, ale także w firmie.

Zasięg

Klimatyzatory obecnie wyposażone są w regulację napływu powietrza – nie musimy martwić się o nierównomierny przepływ czy narażać na mocny podmuch np. naszych pracowników. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza, gdy urządzenie znajduje się w dużym pomieszczeniu.

Wygoda użytkowania i oszczędność czasu

Klimatyzacja ma ułatwić nam życie, a nie stać się dodatkowym kłopotem. Przydaje się do tego np. funkcja AUTO-RESTART, która zadba, by urządzenie włączyło się samo w przypadku choćby chwilowej awarii zasilania. Funkcja cichej pracy z pewnością zapewni nam komfort podczas snu, nie tylko dzięki optymalnemu poziomowi powietrza i temperatury, ale również ze względu na minimalizację hałasu.

HAIER model NEBULA

Firma Carline poleca Klimatyzator firmy HAIER model NEBULA. Wysokie parametry w połączeniu z innowacyjną technologią stanowią kompletne urządzenie klimatyzacyjne. Oprócz bardzo dobrych parametrów pracy (moc chłodnicza: 2,7-7,0 kW, grzewcza 2,8 – 7,5 kW; chłodzenie przy temp. -10°C, grzanie przy temp. -15°C) NEBULA wyposażona jest w:

– funkcje WI-FI, umożliwia to sterowanie klimatem w pomieszczeniu z dowolnego miejsca dzięki aplikacji w telefonie lub tablecie z systemem Android lub iOS.
– generator NANO-AQUA, jonizuje cząsteczki wody co eliminuje bakterie, roztocza czy usuwa kurz. Jonizacja poprawia też wilgotność powietrza, zbawiennie wpłynie na nasz układ oddechowy i skórę
automatyczne czyszczenie parownika pomaga utrzymać urządzenie w czystości. Zapobiega to rozwojowi wirusów, pleśni i grzybów
system cichej pracy, który redukuje hałas do minimum
– klasę energetyczną A+/A++

 

To tylko niektóre możliwości, dzięki którym klimatyzatory mogą usprawnić i wpłynąć na poprawę naszego powietrza.
Warto zastanowić się nad wyborem dodatkowych funkcji  w trosce o komfort i klimat 😉

 

Jesteś zainteresowany instalacją klimatyzacji? Masz więcej pytań? Potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu!
Jesteśmy dostępni dla Was pod nr telefonu 603 694 868 lub 785 844 908 lub online: carline@carline.com.pl

WYKONUJEMY ZLECENIA NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!

 

WordPress Themes