Carline - klimatyzacja Kraków, serwis klimatyzacji Kraków, wentylacja Kraków > Porady dla biznesu > Co zrobić by skutecznie pozbyć się grzybów i pleśni z klimatyzacji?
Kategoria: Porady dla biznesu, Porady dla domu, Serwis0

Zdrowie nasze i naszych bliskich to sprawa priorytetowa. Dzięki systemom klimatyzacji korzystamy z wachlarza możliwości.
Przykładem może być redukcja skutków alergii na pyłki czy sierść zwierząt lub oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń.
Aby jednak w pełni móc korzystać z klimatyzacji i jej zalet, konieczna jest jej regularna konserwacja.

W tym artykule przedstawimy Państwu najnowocześniejsze i najskuteczniejsze techniki odgrzybiania klimatyzacji. Używane są przez naszą firmę  do czyszczenia klimatyzacji. Zastosowanie tych procesów gwarantuje wysoki komfort termiczny zarówno w domu jak i w firmie:

  1. Metoda parowa oraz piankowa – najprostszym sposobem na likwidację grzybów i pleśni jest metoda piankowa oraz parowa. Środki grzybobójcze w spreju wtryskuje się do parownika. Pianka dociera do użebrowania jednostki i niszczy zalegające tam pleśnie, grzyby oraz bakterie. Proces zachodzi przy użyciu parownicy.
  2. Metoda ozonowania – w przypadku, gdy wtryskiwanie pianki do parownika nie pomaga zlikwidować nieprzyjemnego zapachu pleśni wydobywającego się z klimatyzacyjnego nawiewu, warto zastosować profesjonalną metodę ozonową. W tym celu wykorzystuje się specjalne wytwornice ozonu. Ozon to cząsteczka trzech atomów tlenu (naładowana ujemnie), który doskonale rozkłada bakterie, kurz, grzyby i inne mikroorganizmy likwidując niemiłe aromaty.
  3. Metoda ultradźwiękowa – do likwidacji grzybów i pleśni w tej metodzie wykorzystuje się specjalny płyn dezynfekujący oraz urządzenie, które emituje ultradźwięki na częstotliwości 1,7 MHz i zmienia preparat w mgłę docierającą do wnętrza układu (parownika, kanałów nawiewowych).

Pamiętajcie!

Nie należy wykonywać przeglądu samemu!  Przy nieumiejętnym czyszczeniu można narazić się na skaleczenie, a nawet na porażenie prądem elektrycznym. Nieautoryzowane przeglądy eksploatacyjne grożą również utratą gwarancji na urządzenie. Filtr siatkowy i węglowy może być czyszczony samodzielnie przez użytkownika.
Z chęcią pomożemy wam w oczyszczeniu klimatyzacji bezpiecznie, profesjonalnie a co najważniejsze skutecznie!

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy dostępni dla Was pod nr telefonu +48 12 266 68 88 lub online: carline@carline.com.pl

 Zapraszamy również na nasz Facebook, kanał YouTube oraz Google+ i Instagram, gdzie możecie śledzić nas, nasze projekty i być na bieżąco!